Кокоревська альтанка


Недалеко від пам'ятника Хрещення Русі, на високій горі, що піднімається над Дніпром, в декількох кроках від Михайлівського монастиря, знаходиться так називаемаяКокаревская альтанка, з якої відкривається чудовий вид на Дніпро, на що лежать біля міста острова, на широко розкинувся уздовж берега Поділ.
Кокаревська альтанка, що дожила до наших днів, з'явилася тут стараннями мецената і заводчика Василя Кокорева. Побувавши в 1863 році на упорядкованій владою Володимирській гірці, точніше на її самої верхньої тераси, ця людина розпорядився передати в дар Києву одну тисячу рублів з тим, щоб тут звели альтанку, в якій, перебуваючи в тіні або ховаючись від дощу, можна було б насолоджуватися чудовим видом Києва і його околиць (в той час на гірці росли тільки молоді деревця, висаджені на початку 1850-х років, коли тут встановлювали пам'ятник рівноапостольному князю Володимиру). Лише під завісу позаминулого століття батьки міста під час проведення чергових робіт з благоустрою Володимирської гірки згадали про подарунок Кокорева. На той час, завдяки відсоткам, капітал мецената виріс більш ніж в три рази, що дозволило створити не одну, а дві альтанки. Тридцять років і три роки пролежали Кокорівські гроші в банку, перш ніж перетворитися в ажурні металеві альтанки. На той час підросли і дерева, так що і без альтанок було де сховатися від сонця. Альтанки ж манили тих, хто хотів відпочити душею і помилуватися чудовими краєвидами ...
Історія облаштування Михайлівської гори:
Впорядкування схилів Михайлівської гори почалося в 1840 році: вони були розділені на три тераси - по нижній проходив Олександрівський узвіз, верхня примикала кМіхайловскому Золотоверхому монастирю, а на середній в 1853 році поставили пам'ятник князю Володимиру. Після того і виникло сучасне назва парку, який, втім, в ті часи був занедбаним пустирем, посеред якого височіла водонапірна вежа, споруджена в 1842 році. Саме на Володимирській гірці починався щорічний хресний хід в день Св. Володимира (15 липня за ст. Ст.). У 1888 році перед хресним ходом відбувся ще й військовий парад до 900-річчя Хрещення Русі. Лише в 1897 році почалися роботи по підсипання схилів, і незабаром на Михайлівській горі виник парк, спланований Євгеном Єрмаковим. У парку поставили дві металеві альтанки - "Кокорівські альтанки", на верхній терасі звели тир, поруч з яким в 1902 році відкрилася панорама "Голгофа". Після унічтоженіяМіхайловского монастиря територія парку довгі роки була в запустінні.

Метро: Поштова площа

Адреса: Андріївський узвіз, навпроти будинку 28-а

Як дістатися: МОЖД дістатися до Європейської площі, заодно і прогулятися по Володимирському парку, або з Андріївського узвозу звернувши на Андріївську гору.

Карта місцевості: