Команда «Алерт»: екіпаж МКС переховується від радіації через спалахи на Сонці

«Роскосмос» заявив, що знаходяться на борту МКС космонавти отримали рекомендацію скоротити кількість відвідувань зон, найменш захищених від радіації, у зв'язку із збільшеною сонячною активністю. Раніше глава НИИЯФ МГУ Михайло Панасюк повідомив, що через спалах на Сонці, що сталася 10 вересня, екіпаж МКС був змушений піти в спеціальне укриття. Він зазначив, що збільшення подібної активності може привести до скасування запусків, запланованих на понеділок і середу. Про те, як космонавтів захищають від небезпечного сонячного випромінювання, - в матеріалі RT.

У понеділок «Роскосмос» поширив заяву, в якій говориться, що екіпаж МКС - росіянин Сергій Рязанський, астронавт NASA Рендолф Брезник і астронавт ЕКА Паоло Несполі - отримали рекомендацію уникати зон станції, найменш захищених від радіації, в зв'язку зі збільшенням сонячної активності. Вона може бути причиною підвищення радіаційного фону, що становить потенційну небезпеку для космонавтів.

При цьому в повідомленні «Роскосмосу» підкреслюється: сонячна активність не відбилася на стані здоров'я екіпажу МКС.

Крім того, глава НИИЯФ МГУ Михайло Панасюк заявив, що в неділю, 10 вересня, екіпаж Міжнародної космічної станції був змушений перейти в спеціальне укриття через небезпеку, викликаної спалахом на Сонці.

«Вчора космонавтам на МКС була дана команда« Алерт », і вони на якийсь час перейшли в укриття на космічній станції», - цитує Панасюка РІА Новини.

Команду «Алерт» дали о 20:00 через те, що потік протонів був сильніше, ніж під час більш потужний спалах. Панасюк пояснив, що високоенергійні протони, що пробивають космічний корабель наскрізь, створили небажаний радіаційний фон. Глава НИИЯФ припустив, що «потужний потік протонів може пробити оболонку МКС».

З тим, що спалахи на Сонці можуть нашкодити безпосередньо космонавтам, не погодився заступник керівника ситуаційного центру Росгідромету Анатолій Циганков. У бесіді з RT він зазначив, що новий спалах слабкіше попередньої, а станція і космонавти готові до подібних катаклізмів.

«Організації, які займаються забезпеченням космонавтів, давно все це знають і враховують», - сказав Циганков.

Можливо, під укриттям мався на увазі космічний корабель, припустив академік Російської академії космонавтики Олександр Железняков. У розмові з RT експерт підкреслив, що космонавти займають місця в кораблі при будь-яких екстраординарних ситуаціях, щоб в разі небезпеки оперативно відстикуватися від станції і повернутися на Землю.

«Таке бувало раніше - і, напевно, корабель і грав роль укриття. Хоча не можна сказати, що він спеціально обладнаний для того, щоб переживати подібні екстраординарні ситуації. Тому робляться зусилля, щоб якось убезпечити космонавтів », - заявив Железняков.

За його словами, будь-яке випромінювання - як сонячне, так і космічне - може вплинути на здоров'я космонавтів, оскільки вони знаходяться поза межами земної атмосфери. Академік зазначив, що ступінь негативного впливу не вивчена, додавши, що медики в будь-якому випадку намагаються мінімізувати наслідки і убезпечити космонавтів.

Також по темі

На Сонці стався новий спалах На Сонці стався новий спалах

Чергова сильний спалах стався на Сонці. Про це пише «Газета.Ru» з посиланням на лабораторію рентгенівської астрономії Сонця ...

Спалахи на Сонці можуть вплинути на майбутні запуски, заявив Панасюк. На його думку, старти кораблів «Союз МС-06» і «Союз-ФГ», заплановані на 11 і 13 вересня, слід скасувати, якщо активність на Сонці буде зростати.

«Я б утримався, якщо ось це зростання, яке почалося вчора, триватиме», - сказав глава НИИЯФ МГУ.

Раніше в Росгідрометі поінформували, що сонячні спалахи можуть продовжитися у вівторок, 12 вересня. При цьому геомагнітне поле буде залишатися спокійним з окремими періодами нестійкості 11 і 12 вересня.

«За прогнозом ІПГ на 12 вересня, очікується, що спалахової активність буде помірна, є ймовірність спалахів Х-класу, в тому числі протонних», - йдеться в повідомленні.

6 вересня на Сонці було зафіксовано найпотужніша за останні 12 років спалах. Вона виникла при злитті двох груп сонячних плям і увійшла в п'ятірку найбільш потужних за всю історію спостережень. Вплив цього спалаху на Землю буде максимальним, так як вона сталася на стороні, зверненій до нашої планети.

У Міноборони заявили, що спалах, яка викликала магнітну бурю на Землі, не мала впливу на російську орбітальну угруповання і наземні системи управління космічними апаратами. У Центрі управління польотами повідомили, що рівень радіації на МКС є допустимим.

«Російськими і американськими фахівцями знову проведена оцінка небезпеки для екіпажу. Радіаційний фон на станції нормальний. Прийнято рішення продовжити роботу в штатному режимі, евакуації космонавтів в добре захищену капсули «Союзу» не потрібно », - відзначили в ЦУП.

Також по темі

Хмара плазми: спалахи на Сонці зменшують магнітне поле Землі Хмара плазми: спалахи на Сонці зменшують магнітне поле Землі

Серія потужних спалахів на Сонці викликала викид хмари плазми, яке взаємодіє з магнітним полем Землі, зменшуючи його ....

Нові спалахи на Сонці сталися 8 та 10 вересня. У розмові з RT головний науковий співробітник Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН Сергій Богачов заявив, що спалах, яка сталася напередодні, не призведе до нових наслідків для Землі.

«Після спалаху (10 вересня. - RT) потоки заряджених частинок і жорсткого випромінювання досягли Землі. Але оскільки вона сталася на краю Сонця, навіть на зворотному його боці, повторення наслідків (спалаху 6 вересня. - RT) бути не повинно. <...> Активність Сонця в даний момент практично пішла на спад », - сказав він.

Вчений підтвердив, що спалахи, які відбувалися з 6 вересня, були одними з найбільших за всю історію, і додав, що відбуваються вони на тлі досить слабкої активності Сонця.

«Виходячи з еволюції Сонця зараз має бути дуже спокійний стан, в якомусь сенсі« сонячна сплячка ». Тому вчені розглядають це скоріше як разовий сплеск », - пояснив Богачов.