Комісійних магазинів стає все більше

Чим новіший чи старіше річ - тим охочіше її купують

Сама реальна альтернатива секонд-хендів - це комісійні магазини, яких останнім часом в країні відкривається все більше. У них можна знайти все - від взуття до меблевої стінки. "Сегодня" розбиралася, чим живуть ці магазини і яких видів вони бувають.

Меблевий варіант
У донецькому комісійному магазині меблів нам розповіли: "Зазвичай ми не беремо на продаж" штамповану "меблі, яку масово виробляли в 1980-і роки: стінки, трюмо, дивани. Хоча можемо взяти" на олівець "і звести потенційного покупця з власником речі, але це, швидше, виняток. Звертаємо увагу на нове або те, що ближче до антикваріату. Про вартість доставки домовляємося індивідуально: іноді безпосередньо привозимо від продавця до покупця, а іноді продавець зменшує вартість, щоб оплатити доставку ".

А ось власник комісійного меблевого магазину з Маріуполя Йосип Буй - за різноманітність. "У нас дуже різні меблі. Ті ж дивани є і за 75 грн, і за 1200", - говорить він.

Любителі ретро часто запитують в подібних коміссионках радянські післявоєнні радіоли і масивні буфети - за них можуть попросити і 100-200 у.о. Комісія за продаж товару в таких магазинах - в середньому близько 20%.

Будівельний: від шпалер до побутівки
Багатьом знайома ситуація, коли після ремонту або будівництва століття у вигляді дачного будиночка 2х4 метра залишається величезна кількість незатребуваних будівельних матеріалів. Для їх збуту є спеціальні комісійні магазини. У Борисполі два місяці тому відкрили одну з таких на базі мережі магазинів будматеріалів. Її власник Василь Плесков розповідає: "Коли до нас стали часто звертатися клієнти з проханням прилаштувати будівельні залишки після їх ремонтів, то ми вирішили відкрити супутній сервіс. Наприклад, не готовий людина платити за нову бетономішалку, а у кого-то вона вже відпрацювала і тепер даремно займає місце. Бували випадки, коли надлишок цегли, купленого у нас же, ми продавали на 20-30% дешевше. Попитом наші послуги користуються непогано, адже це ж не одяг і не засоби гігієни, і людям немає різниці, зі складу речі, або з чиєїсь дачі ".

Доходи комісійного магазину - 10-20% від продажу. Щомісяця непродані будматеріали уцінюються. "По закону ціни можна знижувати до 30%, але зазвичай ми домовляємося з продавцем і знижуємо їх приблизно на 10% в місяць ", - говорить Плесков.

Найголовніший і дорогий питання - доставка, тому в разі необхідності магазин кооперує між собою продавця і покупця, а витрати на логістику ділить між ними. Ідея будівельної комісійні магазини стала настільки популярна, що багато виконроби навіть почали залишати заявки на необхідні матеріали і техніку. Також затребуваною виявилася послуга прямого обміну надлишків на потрібні матеріали.

благодійний
Схема проста: гроші від продажу речей йдуть на благодійність (забираючи частину на господарські потреби). Господарям речей нічого не платять - вони їх просто дарують магазинах. Тут приймають все: від дисків і прикрас до книг і побутової техніки. Керівники київської благодійної комісійні магазини "Ласка" Олена Кліменчева і Анна Уварова розповіли: "Єдине, про що ми просимо клієнтів - здавати речі в хорошому стані. Ціни ставимо різні: у нас є речі і за 700 грн, а є і за 10 грн. Те , що ніяк не продається, ми здаємо в будинку для людей похилого віку та дитячих будинків. Зовсім ганчір'я відправляємо в притулок для тварин, де завжди потрібні підстилки ".

Дитячий: Мамочкин обмін
Відродження комісіонок після розвалу Союзу почалося саме з продажу речей для наймолодших. Зазвичай в дитячих коміссионках продають одяг і взуття для дітей до 6 років. Тут же можна виявити речі для вагітних, а також непоганий асортимент меблів і супутніх товарів: від сповивальних столиків до колясок. Власниця комісійні магазини "Карусель" в Полтаві Тетяна Григор'єва пояснює: "У мене не дуже великий магазин, тому я просто фізично не можу прийняти товар у всіх бажаючих. У цьому випадку дуже виручає сайт, на якому викладаю фото габаритних товарів, а потім матусі вже між собою домовляються про покупку ".

Як правило, власник слідкує за тим, чого не вистачає в його асортименті, і тому в таких магазинах нерідкі оголошення на кшталт "Чи потрібні зимові комбінезони на 1-2 роки" або "Терміново потрібна коляска для близнюків". "Часто бувають ситуації, коли я відмовляюся прийняти речі, якщо бачу, що вони куплені в секонд-хенді: у мене очей досвідчене, я їх одразу обчислюю", - розповідає про нюанси роботи Тетяна. Ще в таких магазинах великим попитом користуються іграшки, але не полишив пилозбірники, а яскраві пластмасові брязкальця або розвиваючі ігри. Комісія тут становить 15 до 30%.

збут техніки
З б / у технікою справи йдуть складно - на комісію від приватних осіб її беруть не дуже охоче або пропонують настільки низькі ціни, що простіше її подарувати, ніж продати. Потенційних покупців зрозуміти можна: складно визначити, прослужить чи річ вірою і правдою ще десятки років або зламається в перший же день після закінчення гарантійного терміну (зазвичай для вже використовувалася техніки він становить до 6 місяців)? В одній зі столичних технокоміссіонок, перепробувавши кілька варіантів перепродажу великої б / у техніки, зрозуміли, що найвигідніше продавати пральні машини: зламані пральки купують за 100-200 грн, ремонтують і продають вже за 650-1300 грн (ціна залежить від ступеня зношеності, бренду і технічних характеристик). А в одній з харківських комісіонок упор зробили на телевізори - господар Борис Свєтлов навіть поскаржився, що перед Новим роком йому було нічим торгувати: "Все розібрали, щоб" Блакитний вогник "дивитися".

Працює Борис так: "Бажаючих здати техніку я прошу надіслати мені фото на електронну пошту і описати стан товару. Якщо все добре, то прошу привезти товар або забираю його сам. Крім приватних осіб, до мене дуже часто звертаються компанії, оновлюють технічну базу - наприклад , змінюють ноутбуки і приносять мені відразу 50 однакових комп'ютерів ".

Відсотки комісії кожен раз вираховують індивідуально. Зазвичай він становить 30-50%.

дизайнерська мода
Окремо стоять комісійні магазини, в які здають дорогий одяг, взуття, сумки, біжутерію, головні убори і багато іншого. Саме про таких магазинах говорили героїні серіалу "Секс у великому місті": "Давайте займемося благодійністю: купимо кілька дизайнерських суконь та суддями їх в комісіонку для студенток".

У цих коміссионках продають брендові, стильні і добротні речі, часто привезені з-за кордону і надіті всього раз-другий - на кшталт шикарних вечірніх суконь. Звичайно, ціни тут кусаються: віддавати 1000 доларів за сумку "Луї Віттон" або 200 доларів за легендарні туфлі-ЛаБут шкода. Але нові і в фірмових магазинах вони будуть коштувати в рази дорожче. Керівник київської брендового комісійні магазини Goodbuyfashion Наталія Ісупова ділиться: "Пройшли часи, коли люди купують річ тільки через бирки з модною назвою бренду. Звичайно, в якійсь мірі тяга до брендам залишилася, але вона поступово сходить нанівець. Тепер наші клієнти більше дивляться на модель, якість пошиття, тканину, актуальність моделі ".

Зазвичай в таких магазинах не беруть на комісію дуже дорогі речі на зразок шуб, а якщо і беруть, то свій відсоток націнки на них зменшують. В "дизайнерських" коміссионках є нюанс, не дуже приємний для дівчат із зайвою вагою: практично всі речі тут маленького розміру, адже модельєри орієнтуються саме на підлітково-модельні фігури, а клієнтки бутиків за собою стежать дуже ретельно. "Звичайно, ми намагаємося виправити ситуацію, і якщо нам пропонують речі розміром побільше, то ми обов'язково" зведемо "їх з потрібними клієнтками", - розповідає Наталія.

Відсоток комісії в елітних коміссионках високий - від 30 до 50%. Але це той випадок, коли можна і потрібно торгуватися.

Спортивний: моє новье
Комісійні магазини спортивних товарів та інвентарю хороші тим, що часто туди потрапляють зовсім або майже нові речі: у купили їх свого часу людей або відпала охота займатися спортом, або у профі скупчився надлишок спорядження і його хочеться збути.

Власниця спортивної комісійні магазини з Херсона Лідія Митюхина розповідає: "Ми з чоловіком професійні альпіністи і постійно купуємо нове обладнання для спорту, а старе, але ще гарне, припадає пилом в коморі. І таке відбувається у спортсменів часто-густо. Ось і вирішили відкрити магазин. Дуже багато хто продає домашні тренажери, дорогі кросівки, спортивну форму, похідні рюкзаки - товару і продавців вистачає ".

Зазвичай в таких магазинах працюють професійні спортсмени, які з радістю проведуть консультацію та допоможуть підібрати найбільш оптимальну модель одягу або спорядження.

Відсоток комісії коливається від 15 до 30%.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні