- Провідна або безпровідна миша?
- Оптична або лазерна?
- Дозвіл комп'ютерної миші
- Форма і дизайн мишки
- Додаткові критерії вибору комп'ютерної мишки
Сьогодні хочу Вам розповісти, мої шановні читачі, як я вибирав комп'ютерну мишу моєї коханої дружини. Сподіваюся хід моїх думок буде Вам цікавий, а все те, що я дізнався про цих «гризунах» під час своїх досліджень - корисно.
Отже, комп'ютерна миша - які бувають, чим відрізняються і яку краще вибрати. Як завжди - докладно і людською мовою ...
Почну з інтерфейсу або простіше кажучи - способу підключення мишки до комп'ютера ...
Провідна або безпровідна миша?
Тут дуже важливо визначитися, для яких цілей вибирається миша, як вона буде використовуватися. Якщо Ви любите пограти в комп'ютерні ігри (поганяти на авто, постріляти, побігати в джунглях ...) і будете цим займатися кожен день - купуйте дротову мишку.
Під час динамічних сцен в бездротовому маніпуляторі можуть виникати пригальмовування курсора (відображення радіосигналу, різні перешкоди ...), що буде дуже нервувати Вас. А ще в іграх потрібно дуже інтенсивно працювати мишею, що сильно вплине на витрату енергії в батарейках або акумуляторах - Ви стомитеся їх міняти (купувати) або заряджати.
Якщо ж Вас не цікавлять ігри і Ви віддаєте перевагу спокійному серфінг в інтернеті або просто працюєте в офісних додатках, то Ваш вибір - бездротова комп'ютерна миша, однозначно! Цей інтерфейс набагато зручніше, мобільніше і комфортніше проводового. Чого тільки варта саме відчуття «неприв'язаності». Ще можна використовувати її як пульт дистанційного керування при перегляді фільму або фотографій (лежачи на дивані). Скажіть немає зайвим проводам на робочому місці.
Підіб'ємо перший підсумок. Провідна миша спритніше і безвідмовно в іграх, а також не вимагає обслуговування (заміна батарейок або зарядка акумуляторів) і подальших вкладень (купівля батарейок або акумуляторів). Бездротова миша зручна своєю мобільністю і практичністю.
За ціною ці два інтерфейси сьогодні практично не відрізняються - можна знайти бездротову або дротову миша за 10 $, а можна і за 200 $.
...
...
У свою чергу бездротові мишки діляться за типом підключення - радіочастотний, інфрачервоний, індукційний, Bluetooth і Wi-Fi. Найоптимальніший за ціною, практичності і якості - радіочастотний.
Моя дружина не грає в «Криза» і «Сталкер», у нас вдома є відмінне зарядний пристрій і два комплекти акумуляторів, тому я вибрав бездротової інтерфейс для її майбутньої мишки.
Оптична або лазерна?
Ці дві технології дуже часто плутають або взагалі об'єднують, а даремно. Оптична миша це маніпулятор, оснащений дуже маленькою відеокамерою, яка робить приблизно тисячу фотознімків за секунду, вони обробляються процесором і надходять на комп'ютер. Така миша використовує світлодіод, який видає промінь світла у видимому діапазоні. Ще такі мишки називають світлодіодними.
Оптичні мишки гірше працюють на глянцевих або дзеркальних поверхнях, також вони менш чутливі до переміщення, але про це нижче. Технологія оптичного сенсора старіша і ціна її нижче.
лазерна миша влаштована аналогічно, єдиною відмінністю є використання напівпровідникового лазера замість діода. При роботі з лазерною мишею не спостерігається видимого світіння сенсора, вона не має видимої підсвічування ...
Лазерні миші відрізняються більш високою роздільною здатністю сенсора і відповідно точністю переміщення курсора (гравці, це Ваш вибір). У разі використання бездротової миші, лазерні економічніше за енерговитратами (помітно довше працюють без заміни батарей).
Дозвіл комп'ютерної миші
Чим більше дозвіл, тим більш чутливим мишка до переміщення. Менше руху по столу - більше руху на екрані. Максимальна роздільна здатність оптичної мишки на сьогоднішній день 1800 dpi, а для лазерної мишки максимальний дозвіл - 5700 dpi.
Для чого потрібна велика дозвіл мишки? Для комп'ютерних ігор. Високий показник dpi дає можливість прицілитися з високою точністю, швидше повертатися і робити точні стрибки. Робіть висновок, геймери.
У той же час, щоб комп'ютерна миша не викликала затримок і труднощів в управлінні, досить вже 800 dpi (саме такий показник був у кулькових мишок). У більшості сучасних мишок цей параметр можна перемикати.
Часто плутають дозвіл мишки з параметром чутливості її в панелі інструментів операційної системи. В налаштуваннях мишки через панель управління Ви штучно міняєте масштаб поверхні під сенсором, а дозвіл миші - це реальна, фізична величина.
Форма і дизайн мишки
Якось давно читав про спеціальні форму і покриття рукояток зброї, яке дають на вимогу бандитам захопили заручників. Так ось, їх роблять дискомфортними, що викликають незручність, завдяки чому реакція злочинців сповільнюється аж до двох секунд!
Це я до того, що не варто нехтувати дизайном мишки, якістю збірки і матеріалів покриття її. Дуже бажано помацати мишку перед покупкою - Ви відразу відчуєте свою мишку, запевняю Вас.
Додаткові критерії вибору комп'ютерної мишки
Часто, якісні, фірмові мишки можна відрегулювати за вагою шляхом підбору важків всередині корпусу - одним подобаються легкі, а іншим важкі мишки. Мені особисто імпонують другі.
Зовсім недавно з'явився новий різновид комп'ютерних мишок - сенсорні ...
Робоча поверхня у них сенсорна і повністю гладка (немає коліщатка, кнопок). Такі мишки розуміють певні жести за допомогою яких можна гортати фотографії в переглядачі графіки або серфить в браузері (вперед-назад по сторінках). А ще можна призначити на певний жест будь-яку дію в системі або програмі.
Саме таку я і подарував своїй дружині, до речі. Модель Logitech Touch Mouse M600 (ще є Logitech Touch Mouse T620), кому цікаво - всі характеристики її можна легко знайти в мережі. Працює вона як від двох батарей, так і від однієї - таким чином змінюється вага мишки. Ще у неї приймач Unifying, що дозволяє одночасно підключити до комп'ютера до шести пристроїв (майбутня нова клавіатура не займе зайвий USB-порт).
Дуже вражаюче ця комп'ютерна миша виглядає і все хто бачив її, тримав в руці - в дикому захваті залишалися. А дружина взагалі на сьомому небі.
На сьогодні мабуть все, але далі буде - я вже вибрав новий монітор і майже визначився з клавіатурою, так що далі будуть ще цікавіше статті на тему вибору комплектуючих. У планах - заміна материнської плати з процесором і оперативною пам'яттю, а ще підбір блоку живлення і ... комп'ютерного крісла.
Модного комп'ютера Вам, друзі.
Рекомендую ще подивитися огляди ...
... або новини комп'ютерного світу ...
Я тільки оглядав програми! Будь-які претензії - до їх виробникам!
Посилання в коментарях публікуються після модерації.
Провідна або безпровідна миша?Оптична або лазерна?
Провідна або безпровідна миша?
Оптична або лазерна?
Для чого потрібна велика дозвіл мишки?