Композитор, поет і співак Андрій Нікольський

Другий театр, в який я потрапила на цьому тижні (перший - Малий театр) був театр Радянської Армії. Другий театр, в який я потрапила на цьому тижні (перший - Малий театр) був театр Радянської Армії

Про сам театр я, може бути, коли-небудь, розповім окремо, зараз просто поставлю кілька фото внутрішньо й обстановки Про сам театр я, може бути, коли-небудь, розповім окремо, зараз просто поставлю кілька фото внутрішньо й обстановки.

Сам розповідь піде про композитора, поета і виконавця своїх пісень Сам розповідь піде про композитора, поета і виконавця своїх пісень

Його пісні співають Йосип Кобзон, Лев Лещенко, Володимир Винокур, Сергій Захаров, Філіп Кіркоров, Михайло Шуфутинський. Ірина Мірошниченко теж записала альбом його пісень «Я корінна москвичка».

Андрій Юрійович Нікольський (рід. 23 грудня 1951 Москва) - російський і радянський поет, композитор, виконавець власних пісень. Народний артист Російської Федерації. У його виконанні звучать: старовинний романс, козача і циганська пісня, ліричні композиції, пісні про батьківщину, про природу. Написано близько 350 романсів і пісень. Онук генерала, син полковника.

Закінчив Московський інститут народного господарства ім. Г. В. Плеханова, потім - Всесоюзна Академія Зовнішньої Торгівлі МВТ СРСР і п'ятнадцять років працював в системі Зовнішторг.

Вперше про Андрія Нікольському заговорили після виконання пісень «Старовинна Москва», у виконанні Льва Лещенка, «Ах, як шкода», у виконанні Ірини Мірошниченко, «Грай гітара», у виконанні Михайла Шуфутинського.

Щаслива зустріч на студії звукозапису з Л. Лещенко в кінці 80-х минулого століття визначила їх творчий союз. Пісні в стилі міського романсу "Стара Москва", "Слов'янський базар", "Зачекайте, ви йдете" зіграли в творчості співака значну роль.

Пісні Андрія Нікольського увійшли до репертуару та інших найвідоміших співаків: І. Кобзона ( "Ах, якби молодість знала ...", "старовинного залу"), Ф. Кіркорова ( "Я піднімаю свій келих"), М. Звездинського ( "Сотник" ), Г. Лепса, Мтелли Джанні. В. Винокур записав альбом на вірші Андрія Нікольського. Ось уже кілька років вірші А. Нікольського складають основу концертного репертуару драматичної актриси І. Мірошниченко. З першої пісні "Ах, як шкода" Ірина Мірошниченко співпрацює лише з одним автором - Андрієм Нікольським ( "Ах, як шкода", "В Середземному морі", "Все буде добре", "Корінна москвичка", "Осінь", " Росія "і ін.).

Серед них є ліріческіе- "Ніжний полон", "Над рікою широкою", "Липневий снігопад", "Марево", "Непотрібні слова", "Вовчиця"; шуточние- "Дуся", "Сандуни", "Ех, раз, через раз"; хуліганські - "Хуліган з Покровки", "Хочу в Америку"; казачьі- ціла касета під назвою "Сотник".
Андрій Нікольський оцінює свою творчість словами: "Я ставлюся до своєї творчості з захватом, яке можна порівняти хіба що з почуттями д Артаньяна, вперше приїхав до Парижа."
Шанувальники знаходять у віршах А. Нікольського есенинские нотки. Андрій підтверджує свою прихильність срібного віку російської літератури. Його концерти з успіхом проходять на кращих майданчиках країни - від "Росії" до Кремлівського палацу, - і завжди аншлаг.

Батько займав високий пост в радянській промисловості і мав можливість їздити в закордонні відрядження, звідки привозив заборонені тоді в СРСР диски Петра Лещенко, Олександра Вертинського, Юрія Морфессі. «Коли батьки йшли в гості або в театр, а я залишався один, потайки заводив патефон. Папа дуже берег ці пластинки і не дозволяв мені включати їх, але я, природно, не слухався і крутив їх безперервно. З розмов батьків мені було відомо, що ці співаки заборонені у нас, але ніяк не міг зрозуміти чому, адже вони так здорово співали, - згадує артист. - Коли я підріс, захоплення російською піснею не зникло, і, бувало, з мене сміялися. Всі хлопці навколо балделі від «Бітлз», «Роллінг Стоунз», а я намагався виконувати на шкільних вечорах пісні Лещенко і Вертинського ».

Втім, в юності він не приймав це всерйоз - писав просто так, не думаючи про велику сцену. І коли прийшов час, вступив в серйозний вуз - Плехановский інститут народного господарства, а потім в Академію зовнішньої торгівлі. Творчість Отримавши диплом, Нікольський 15 років пропрацював в системі Зовнішторг і довгі роки впевнено йшов вгору по кар'єрних сходах. Перспективний молодий спеціаліст багато їздив по світу в службові відрядження, укладав мільйонні контракти і вів переговори на державному рівні. Але, незважаючи на таку серйозну діяльність, пісня з його житті не пішла. Навпаки, з роками він все більше і більше писав до шухляди, виконуючи свої твори в колі друзів. На початку 80-х музикант наважився і записав серію домашніх концертів під акомпанемент двох гітар. Плівки стрімко розійшлися серед колекціонерів, а про загадкове виконавця стали поширюватися чутки і домисли. Одні вважали його емігрантом, інші - білим офіцером, треті - досвідченим людиною з далекого Магадана. Коли про хобі свого співробітника дізналося керівництво, заявило: «Ти або співай, Нікольський, або працюй. А то допоешься ... Кажуть, ти був на похоронах Висоцького і ще пісню склав пам'яті цього відщепенця ... Такі вчинки не прикрашають радянської людини ». Але тяга до мистецтва була сильніша за будь-заборон. В кінці 80-х пісні Андрія Нікольського перелетіли океан, і несподівано автор почув, що його твори заспівав емігрант Михайло Шуфутинський. І не уникнути б йому неприємностей, так прийшов час перебудови. Доморощений талант вийшов з підпілля і навіть вирішив записати свої композиції в професійній студії. Тут доля звела його з Левом Лещенко, який теж звернув увагу на талановиті речі Нікольського і навіть записав цілу платівку з його піснями. А потім наче прорвало греблю: Алла Пугачова, Філіп Кіркоров, Йосип Кобзон, Григорій Лепс, Ірина Мірошниченко, Кубанський козачий хор - все заспівали Нікольського. Як саундтреків твори його зазвучали в художніх і документальних фільмах. Чи не стояв на місці і сам артист: починаючи з 1990 року він практично щорічно випускав по новому альбому - спочатку на вінілових пластинках, а потім на CD. Репертуар співака надзвичайно різноманітний: ніжна любовна лірика, емігрантська тема, козачі балади, вуличні та хуліганські пісні. Є у нього в багажі та програма, вибудувана повністю на класиці жанру - спадщині П. Лещенко, Б. Рубашкіна, А. Дмитровича, Ю.Морфессі. Дискографія виконавця налічує більше дюжини платівок, а також цілу серію відеокліпів і концертних записів на DVD. Сьогодні співак Андрій Нікольський - визнаний класик жанру. Сучасний шансон немислимий без його відомих мелодій і віршів. Раз на рік Нікольський дає великий концерт в Кремлі або на сцені Театру Естради. Нагороди та досягнення 2007 року - народний артист Росії.

На ювілейному концерті в театрі Радянської Армії виступаді з виконанням його пісень Лепс На ювілейному концерті в театрі Радянської Армії виступаді з виконанням його пісень Лепс

Расторгуєв Расторгуєв

дівчачий ансамбль (вибачте, назва не запам'ятала, але голосу у дівчаток відмінні) дівчачий ансамбль (вибачте, назва не запам'ятала, але голосу у дівчаток відмінні)   багато виконував сам   Була ще Зара багато виконував сам Була ще Зара. А ось Кіркоров не приїхав. Ну в світлі останніх подій це й не дивно, про що згадав присутній Степашин. Ну і, звичайно, ансамбль донських козаків. Перед закінченням концерту Степашин вручив чергову урядову нагороду композитору. Це не перша і сподіваюся не остання нагорода. 23 грудня 2001 указом президента РФ було присвоєно звання Заслуженого артиста РФ. 5 травня 2007 указом президента РФ було присвоєно звання Народного артиста РФ. 30 листопада 2011 указом президента РФ присвоєно орден Пошани. І ось заключні кадри.

Концерт був просто чудовий під назвою "Російська душа", та ще й з такими піснями. Нижче я підібрала дещо з його репертуару. Дивіться і слухайте!

Вуличні і хуліганські

Дуся

Ех раз, через раз

Були міцними запори

шансон

заметіль

Зачекайте, ви йдете.

Жовті негоди

вовчиця

старовинна Москва

козачі балади

сотник

Мій дід козак

Дон

Волошкова галявина

Що там далеко

російська душа

Господа

Різне

Коли ти поруч

Ах, як шкода


Новий рік

Люстри старовинного залу

Я піднімаю свій келих

Сподобався наш сайт? Приєднуйтесь або підпишіться (На пошту будуть приходити повідомлення про нові теми) на наш канал в МірТесен!