Кому повинна платити фірма за рекламу на вашому домі?

Як власникам житла отримувати дохід від розміщення комерційної інформації на фасаді свого будинку Як власникам житла отримувати дохід від розміщення комерційної інформації на фасаді свого будинку   Просвітницький проект в області ЖКГ продовжує роботу у Владивостоці

Просвітницький проект в області ЖКГ продовжує роботу у Владивостоці. Темою чергового заняття муніципальної школи «Управдом» стали об'єкти зовнішньої реклами - рекламні конструкції, щитові установки, медіафасади, що встановлюються на стінах багатоквартирних будинків. Чому це прибуткова справа не завжди приносить дивіденди самим жителям багатоповерхівок?

Про правила, що діють в цій сфері, слухачам «кербуда» розповіла головний консультант відділу регулювання розміщення об'єктів зовнішньої реклами департаменту інформаційної політики адміністрації Приморського краю Поліна Титоренко.

- Установка і експлуатація рекламних конструкцій з використанням спільного майна власників багатоквартирного будинку - фасадів, стін під'їздів та іншого - повинна бути узгоджена з самими власниками. Яким чином? Обов'язково збирається загальні збори власників, яке приймає рішення про надання комерційній структурі права на встановлення рекламної конструкції на фасаді будинку, - пояснює Поліна Віталіївна. - Збори повинні вибрати обличчя, якого воно наділяє правом укласти з власниками конструкції договір від імені всіх власників. А після укладення договору (це означає підтвердження згоди власників на установку об'єкта) власники конструкції зобов'язані звернутися до уповноваженого органу - департамент інформаційної політики адміністрації Приморського краю, який видає дозвіл на її установку. У пакеті необхідних документів обов'язково повинні бути протокол загальних зборів власників багатоквартирного будинку і договір, укладений від їх імені.

Однак не секрет, що нерідко рекламні конструкції встановлюються на фасадах житлових будинків без згоди їх власників. Як виявляються такі факти?

За словами Поліни Титоренко, фахівці департаменту проводять моніторинг об'єктів зовнішньої реклами, після чого організовують рейди і складають акти про незаконно встановлених рекламних конструкціях. Їх власникам видається припис про демонтаж.

- Відповідно до законодавства про рекламу ми повинні упевнитися, що згода власників житла не було отримано в установленому законом порядку, - зазначає консультант. - Ми запитуємо інформацію в організації, що управляє будинком (КК або ТСЖ), після чого департамент направляє до адміністрації Владивостока документи про необхідність демонтувати конструкцію. Якщо ж КК або ТСЖ підтверджують згоду власників, а дозвіл департаменту на установку об'єкта відсутня, видається припис про демонтаж представнику власників. Тобто власники в цьому випадку несуть таку ж відповідальність, як і власник рекламної конструкції.

Після закінчення теоретичної частини заняття спікер, запрошений організаторами школи, традиційно відповів на питання слухачів.

Та, що біжить рядок - під забороною

- Що вважається рекламною конструкцією?

- Вивіска, на якій вказано тільки профіль діяльності комерційної структури. Наприклад, «Магазин« Продукти »- це не реклама, це просто вивіска.

Якщо ж на інформаційному матеріалі вказані бренди, пропоновані в конкретному магазині, ціни, безумовно, ми визнаємо це рекламною конструкцією.

Відповідно до постанови адміністрації краю заборонено розміщення світлових конструкцій (вивісок з використанням рухомих рядків, електронних табло або інших мерехтливих елементів). Тобто дані об'єкти не є вивісками - це однозначно рекламні конструкції, спрямовані на привернення уваги споживачів.

- Якщо конструкція розміщена нема на фасаді, а у вікні, її власнику потрібно платити за розміщення?

- Судова практика з цього питання неоднозначна. Є рішення судів про те, що якщо використовується тільки безпосередньо майно одного власника, тобто вікно, то згода всіх власників не потрібно. Але якщо конструкція хоч на міліметр заходить на фасад будинку (а це вже загальне майно) або кріпиться до стіни, то потрібна згода всіх власників багатоквартирного будинку. Якщо ж в цьому випадку дозвіл на установку ніхто не почув, департамент видасть розпорядження на демонтаж.

- У нас на фасаді фарбою написано назву ремонтної майстерні. Самою майстерні давно вже немає, вона з'їхала, а народ продовжує йти. Хто повинен ліквідувати напис? Ми запитали нашу КК, нам відповіли: ми це не писали, значить, не відповідаємо за усунення написи ...

- Вони лукавлять. Керуюча організація відповідає за все, що кріпиться на фасадах, пишеться на стінах і розвішується в під'їздах багатоквартирних будинків. Але це питання точно не входить до повноважень департаменту, так як тут не була використана рекламна конструкція.

Чи не світите мені у вікна своєї рекламою

- У нас в ліфтових кабінах встановлені рекламні щити, а на них рекламні листівки суші-барів, піцерій та іншого. Чи законно це?

- Це не об'єкт зовнішньої реклами, в зв'язку з чим питання не може бути адресований департаменту. Але, повторюся, за все, що розміщено на фасадах, всередині під'їздів, в ліфтових кабінах, несе відповідальність керуюча організація. Дізнайтеся, чи надходять гроші за цю рекламу на рахунок вашого будинку.

- Конструкції яких розмірів можна розмістити на фасаді багатоквартирного будинку?

- Розміри вказані в постанові адміністрації краю № 268 від 15.06.2016 року. Наскільки мені відомо, адміністрація Владивостока проводить в цьому плані активну роботу: співробітники мерії виїжджають на місця, відстежують наявність вивісок, конструкцій, їх відповідність встановленим вимогам. Що стосується граничних розмірів рекламних конструкцій, то законодавством це питання не врегульоване. Це може бути як 70% фасаду, так і весь бічний фасад. Єдине, що затверджено на території Владивостока, так це типи і види допустимих і неприпустимих рекламних конструкцій. Максимальний розмір щитової установки над будівлею - не більше 35 квадратних метрів. Панно брандмауерное може перевищувати ці розміри.

- Щоб отримати дозвіл на установку конструкції, вам, ймовірно, представляють проект конструкції. Хто перевіряє якість установки і перевіряють його взагалі? Адже великі конструкції можуть бути просто небезпечними для життя.

- Чесно кажучи, щодо перевірочної діяльності за якістю кріплення в законодавстві прогалину. У департаменту немає таких контрольних функцій. Єдине, що ми можемо, це видати припис. Зокрема, і в тому випадку, якщо рекламна конструкція не відповідає заявленим розмірами. Втім, будь-який громадянин може звернутися до контролюючих органів, наприклад в прокуратуру, якщо він вважає, що якась конструкція становить небезпеку для здоров'я і життя людей. Або навіть якщо просто реклама, розташована на фасаді будинку навпроти, світить вам у вікна.

Де гроші, Зін?

- Чи існує тариф на розміщення рекламних конструкцій? Скільки вимагати грошей за розміщення реклами на фасаді свого будинку?

- Законодавством тарифи не регламентовані. Сума залежить від домовленості представника власників, наприклад керуючої організації, і власників конструкції.

- Наш будинок просто завішаний рекламою. Коли ми поцікавилися у чергового комерсанта, яка розміщує свою рекламу, чи є у нього дозвіл, він відповів, що уклав договір з нашою КК. Однак ні загальних зборів, ні відповідного рішення власників не було. Тобто договір між КК і власником конструкції є недійсним, вірно? І керуюча компанія незаконно отримує гроші?

- Повторюся: використання вашого загальнобудинкового майна можливе тільки з вашої згоди. Якщо на ваш будинок вішають рекламу з вашої згоди, то персонально вам, власникам, гроші за розміщення ніхто не віддасть. Можливі поодинокі випадки, коли хтось із власників створює юридичну особу, на рахунок якого і надходять гроші за оренду фасаду. Але витрачатися вони можуть виключно на потреби будинку.

- Наша керуюча компанія судилася з комерційною організацією через незаконно розміщеної реклами на фасаді нашого будинку. Суд зобов'язав комерсантів виплатити 300 тисяч рублів. На чий рахунок повинні бути переведені гроші - на рахунок будинку або на рахунок КК?

- Якщо судилася керуюча компанія, то і гроші повинні бути виплачені їй. Але оскільки діяла вона в інтересах власників, всіх мешканців, то і кошти повинні бути витрачені на будинок - на поточний ремонт, благоустрій або інші потреби. І за фактом виконання робіт КК зобов'язана представити вам звіт про витрачені рекламних грошах.

Довідка «В»

Нагадаємо, що муніципальна школа «Управдом» була створена в 2012 році за ініціативою голови Владивостока Ігоря Пушкарьова з метою підвищення правової грамотності населення у сфері житлово-комунального господарства. В рамках цього проекту городяни отримують необхідну інформацію з управління багатоквартирними будинками, утримання спільного майна, організації капітального ремонту, підвищення енергоефективності своїх будинків.

На кожному занятті йде живий, зацікавлений діалог, вирішуються найактуальніші питання ремонту та утримання житлового фонду. Школа зібрала і об'єднала величезна кількість небайдужих власників житла, дбайливих господарів. Їх у Владивостоці стає все більше. Це один з головних результатів роботи «кербуда».

У 2014 році відкрилася перша в Росії школа «Молодий управдом» для городян у віці до 35 років. Своєю метою організатори ставлять масове знайомство молодих жителів приморській столиці з системою управління будинками і залучення їх в цей процес.

Завдяки зростаючому рівню грамотності городян в сфері ЖКГ і в житловому законодавстві вони все активніше беруть участь в різних державних і муніципальних програмах по ремонту житла. Щорічно в десятках будинків Владивостока ремонтують покрівлі, фасади, змінюють електропроводку, системи опалення, водопостачання та каналізації, встановлюють нові ліфти.

Муніципальна школа «Управдом» працює на безкоштовній основі. Взяти участь в цьому освітньому проекті можуть всі бажаючі. Для цього потрібно подати заявку на електронну адресу: [email protected], надіслати свої побажання і питання, а також контактні дані.

ru, надіслати свої побажання і питання, а також контактні дані

Автор: Ліка ТКАЧЕНКО

Чому це прибуткова справа не завжди приносить дивіденди самим жителям багатоповерхівок?
Яким чином?
Як виявляються такі факти?
Якщо конструкція розміщена нема на фасаді, а у вікні, її власнику потрібно платити за розміщення?
Хто повинен ліквідувати напис?
Чи законно це?
Конструкції яких розмірів можна розмістити на фасаді багатоквартирного будинку?
Хто перевіряє якість установки і перевіряють його взагалі?
Де гроші, Зін?
Чи існує тариф на розміщення рекламних конструкцій?