Про подробиці вступу до Інституту управлінських кадрів (в минулому Інститут державного управління) Академії управління при президенті Республіки Білорусь: конкурсі, прохідному і напівпрохідних, або відбірковому балі, платне навчання і багато іншого - повідомила в ексклюзивному інтерв'ю оглядачеві порталу www.interfax.by відповідальний секретар приймальної комісії вузу Анна Зєнєвіч.
Конкурс по вузу
У поточному році в Інститут управлінських кадрів Академії управління при президенті Республіки Білорусь на денну форму навчання за рахунок коштів республіканського бюджету абітурієнтами було подано 408 заяв, конкурс по вузу склав 2,72 людини на місце, повідомила оглядачеві порталу www.interfax.by А. Зєнєвіч. У той же час вона додала, що в минулому році абітурієнтами було подано 318 заяв, конкурс склав 2,12 чоловік на місце.
Конкурс за спеціальностями
При надходженні на спеціальність "Державне управління і право" на денну форму навчання за рахунок коштів республіканського бюджету в 2009 році конкурс склав 3,38 чоловік на місце, проти 2,56 в минулому році, розповіла відповідальний секретар приймальної комісії Академії управління. При плані прийому 50 осіб, абітурієнтами було подано 169 заяв, причому число міських абітурієнтів становило 144, сільських - 25. У числі абітурієнтів, які подавали документи на дану спеціальність, були і три переможця республіканської олімпіади з "Суспільствознавство", додала А. Зєнєвіч.
Конкурс при вступі на спеціальність "Державне управління і економіка" на денну форму навчання за рахунок коштів республіканського бюджету в поточному році був 2,26 чоловік на місце (у 2008 році - 1,84). Всього на спеціальність було подано 113 заяв (95 з міської місцевості та 18 із сільської місцевості) при плані прийому 50 осіб, повідомила оглядачеві порталу www.interfax.by відповідальний секретар приймальної комісії вузу.
Для абітурієнтів, які подавали документи на спеціальність "Управління інформаційними ресурсами" на денну форму навчання за рахунок коштів республіканського бюджету, конкурс склав 2,52 чоловік на місце, проти 1,96 чоловік на місце в 2008 році. Найбільше бажаючих навчатися за даною спеціальністю було 126 осіб, з яких 120 абітурієнтів - це випускники міських установ, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, і 6 чоловік - прибули з сільської місцевості. План прийому на цю спеціальність, як і на інші спеціальності денної форми навчання за рахунок коштів бюджету, в поточному році був 50 чоловік, повідомила оглядачеві http://www.interfax.by/ А.Зеневіч.
Прохідні і напівпрохідні, або відбіркові, бали
Перш ніж розповідати про прохідних і напівпрохідних, або відбіркових балах, необхідно з'ясувати, що ж це насправді таке і з чого виходять ці бали.
Прохідний бал визначається сумою балів, отриманих абітурієнтами на централізованому тестуванні, і даними документа про загальну середню освіту. Так, наприклад, якщо людина набрала на ЦТ з трьох предметів 150 балів, до цієї суми додається бал документа про повну загальну середню освіту, який визначається за 10-бальною шкалою і перекладається в 100-бальну шкалу шляхом множення на десять, повідомила А. Зєнєвіч.
Пояснити суть прохідних і напівпрохідних, або відбіркових, балів допоможе наступний наочний приклад. Припустимо, на якусь спеціальність план прийому 50 осіб. При надходженні на неї 47 осіб пред'явило документи, згідно з якими кожен з цього числа абітурієнтів в загальній сумі набрав 282 бали, а 5 осіб - 281 бал. З 50 осіб за планом прийому 47 абітурієнтів зараховуються автоматично, а серед п'яти проводиться свій відбір. Іншими словами, 282 - це прохідний бал, в той час як 281 буде вважатися напівпрохідним.
А тепер про суть ...
У поточному році зарахування абітурієнтів на "Державне управління і право" на денну форму навчання за рахунок коштів республіканського бюджету проходило за загальним конкурсом міських і сільських випускників загальноосвітніх шкіл. Прохідний бал склав 282, напівпрохідний - 281, повідомила відповідальний секретар приймальної комісії Академії управління при президенті Республіки Білорусь. У той же час А. Зєнєвіч додала, що в минулому році серед випускників міських і сільських шкіл проводився окремий конкурс: для міських випускників прохідний бал становив 260, для абітурієнтів, які вступають із сільської місцевості - 253.
При надходженні в 2009 році на спеціальність "Державне управління і економіка" на денну форму навчання за рахунок коштів бюджету для випускників міських і сільських установ, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, зарахування проводилося за окремим конкурсом. Для вступників із сільської місцевості прохідний бал становив 301 (в минулому році 249), з міста - 320 (у 2008 році 303), розповіла відповідальний секретар приймальної комісії Академії управління.
Зарахування до вузу на спеціальність "Управління інформаційними ресурсами" денної форми навчання за рахунок коштів республіканського бюджету проходило за загальним прохідному балу для міських і сільських випускників шкіл, який склав в 2009 році 310. Напівпрохідний бал дорівнював 309, повідомила оглядачеві порталу www.interfax.by А. Зєнєвіч. Однак, за її словами, в минулому році для вступників до академії з сільської місцевості та міста були різні прохідні бали: для городян - 295, для випускників сільських шкіл - 291.
цільовий набір
У поточному році набір абітурієнтів за цільовим направленням не проводився.
На закінчення оглядач порталу www.interfax.by нагадує абітурієнтам, які не пройшли за конкурсом на денну форму навчання за рахунок коштів республіканського бюджету, що по 4 серпня в Академії управління триває прийом документів на денну та заочну форми навчання на умовах оплати. Як повідомила А. Зєнєвіч, прийом документів буде здійснюватися навіть в неділю з 9.00 до 18.00.