Конструювання з паперу в середній групі (в тому числі орігамі), конспекти занять; будиночок, стаканчик, птиці та інші вироби в дитячому садку + фото

  1. Конструювання з паперу в середній групі дитячого садка
  2. мета
  3. завдання
  4. Види конструювання в середній групі
  5. Матеріали для конструювання
  6. Приклади синтезу різних технік в роботах по конструюванню з паперу
  7. Використання мотивуючого матеріалу на заняттях
  8. Приклади використання мотивуючого початку занять
  9. Тимчасової план заняття
  10. Постановка мети і завдань
  11. Конспект заняття «Наш весняний струмочок». Автори: Петрухіна А.В. вихователь, Татаркіна Ю. В. вихователь...
  12. мета програми
  13. завдання
  14. Картотека тим гуртка з орігамі в середній групі
  15. Шаблони робіт для занять
  16. Виготовлення лялькової ліжечка із сірникових коробок
  17. Незвичайні вироби з картонних втулок

Конструювання - це процес розташування предметів або деталей в певному порядку для отримання об'єкта, необхідного для забезпечення життєдіяльності. У процесі розвитку суспільства з цієї сфери людської діяльності виділилося дитяче конструювання. Дії дитини легше, конструкції простіше. Але у дитячого конструювання також може бути практичне застосування - отримані об'єкти дитина використовує в ігровій діяльності. Займатися конструюванням можна з різними матеріалами: власне конструктором, природним або викидними матеріалом, папером і картоном. При цьому створення конструкцій з паперу (можливо, із залученням додаткових матеріалів) є найбільш складним, з ним дошкільнята знайомляться в середній групі дитячого садка.

Конструювання з паперу в середній групі дитячого садка

З папером дитина знайомиться ще на першому році життя. У молодших групах дитячого саду він вчиться робити аплікації з паперу, прикрашає картонні листівки, займається ліпленням на паперовій основі. Хлопці 3-4 років освоюють поняття форми, розвивають навички вирізання з паперу. Молодші дошкільнята накопичують знання і вміння для майбутньої роботи з папером. Педагог не повинен поспішати, повинен бути уважним до віковим особливостям кожної групи. Будь-яка діяльність повинна доставляти дитині радість і задоволення, а дитини найбільше радує, коли йому вдається виконати поставлене завдання. У віці 4-5 років дошкільнята мають уявлення про основи конструювання по заняттях з кубиками, пластмасовим конструктором, вони складали будиночки з пластилінових колод і прилаштовували до них дах з паличок - он вона, конструктивна діяльність. Займатися конструюванням з паперового матеріалу (аркуші паперу, картон, коробки, сірникові коробки, картонні валики та ін.) Починають займатися в середній групі.

мета

Мета занять з конструювання з паперу в середній групі: спонукати дітей до конструкторської діяльності з використанням паперових матеріалів.

завдання

  • познайомити вихованців з властивостями паперу, які використовуються в консруірованіі;
  • навчити дітей основним технікам конструювання з паперу (зминання, відриву, скочування, скручування);
  • виховання посидючості, акуратності, ввічливого спілкування;
  • розвиток інтересу до колективної діяльності.

типи занять

  1. Повний показ і зразок (використовується на перший заняттях з конструювання з паперу, в подальшому - при створенні складних конструкцій);
  2. За зразком (при цьому вихователь дає усні інструкції і пояснення по створенню предмета).

При підготовці до заняття з конструювання необхідно пам'ятати, що мета образотворчої діяльності дитини - не створення виробів, а розвиток естетичного смаку, фантазії, конструктивного мислення і виховання моральних якостей.

Види конструювання в середній групі

  1. Конструювання на площині. Вихованці вчаться створювати композицію на горизонтальній поверхні. Розвивається сенсорне відчуття кольору, простору і форми. Хлопці не просто приклеюють деталі на аркуш паперу або картону, але вчаться встановлювати і відображати зв'язки елементів фону і переднього плану. Конструювання - це процес розташування предметів або деталей в певному порядку для отримання об'єкта, необхідного для забезпечення життєдіяльності

    Завдання на занятті: скласти з геометричних фігур композицію, яка зображує трактор

  2. Об'ємне конструювання. Діти вирізають з паперу або картону елементи за шаблоном, з яких створюють тривимірний об'єкт.

    На занятті діти вчилися закручувати паперові пелюстки за допомогою ножиць

  3. Конструювання зі смужок паперу. З цих елементів можна створювати зображення на площині і об'ємні роботи.

    В основі вироби - з'єднані в кільця смужки паперу

  4. Орігамі - зародилася в Китаї і досягла розквіту в Японії, стародавня техніка складання з аркуша паперу об'ємних фігур. При створенні фігурки-орігамі ножиці не потрібні. Заняття орігамі сприяють розвитку дрібної Мутріку рук, конструктивного мислення, стимулюється розвиток пам'яті, формується окомір, прищеплюється культура праці, розширюється кругозір. Коли дошкільнятами освоєна техніка складання паперу, згинання листа, щоб збігалися його кути, можна починати проводити заняття з орігамі (як правило, з 5 річного віку).

    Приклад роботи з використанням фігурок-орігамі

Матеріали для конструювання

  • Письмова та кольоровий папір формату А4.
  • Кольоровий картон.
  • Оксамитова кольорова папір.
  • Обрізки шпалер.
  • Викидний паперовий матеріал: сірникові коробки, трубки рулонів паперу, паперові тарілки і стаканчики та ін.
  • Аркуші паперу для скрапбукінгу - листи щільного паперу з тематичним принтом. Дорогий матеріал для дитячих виробів.

Матеріали для конструювання з паперу на фото

Поєднання конструювання з паперу з іншими техніками образотворчого творчості

Для створення предметів з паперу слід залучати такі техніки образотворчого творчості, як малювання, розфарбовування, аплікація, ліплення. Дошкільнята 4-5 років володіють основними прийомами цих технік і з задоволенням доповнюють ними паперові моделі. При створенні зображення тварин і людей вихованці можуть домалювати частини обличчя або тіла / мордочки або лап. Прийомами аплікації можна скористатися для імітації оперення птахів, крони дерева, трави на галявині і т. Д. Пластилінові деталі теж часто використовуються для доповнення та / або прикраси паперових виробів. Розфарбовування варто застосовувати в роботах з щільного картону або непридатного матеріалу, робота з паперу деформується при нанеченіі фарби.

Приклади синтезу різних технік в роботах по конструюванню з паперу

Різнорівневі завдання на заняттях з конструювання з паперу

Вихователь завжди повинен пам'ятати про індивідуальний підхід до навчання кожної дитини. При виконанні завдання по конструюванню вихованець втратить інтерес до творчого процесу, якщо завдання виявиться для нього простим. Тому при розробці кожного заняття вихователь повинен підготувати додаткові завдання для тих вихованців, які краще засвоїли навички простого конструювання. Наприклад, на занятті по створенню стаканчика з ручкою запропонувати прикрасити готову роботу паперовою аплікацією. Для робіт з конструювання на площині вдало завдання домалювати деталі на основі в якості фонового зображення. Спочатку давати завдання різного рівня складності некоректно, поділ колективу може виглядати як виділення успішних і відстаючих. У такій ситуації вихованці, які отримали просте завдання, можуть відчувати почуття тривоги або навіть агресії по відношенню до тих, кому завдання дали складне, але з більш цікавим або красивим результатом.

Використання мотивуючого матеріалу на заняттях

На підготовчому етапі кожного заняття необхідно залучати мотивуючий матеріал. Це потрібно для активізації фантазії вихованців, розширення кругозору, посилення інтересу до творчої діяльності, розвитку естетичного смаку. Матеріал повинен бути різноманітним:

  • Наочний матеріал (картки із зображенням предметів або об'єктів по темі, плакати, раздоточний матеріал).
  • Аудіосупровід (прослуховування пісеньок по темі заняття або фонове звучання мелодій під час гри або фізкультхвилинки).
  • Читання віршів, потешек, прислів'їв і приказок.
  • Загадки.
  • Створення ігрової ситуації (з використанням іграшок або предметів по темі).
  • Показ слайдів або презентації по темі заняття.

Приклади використання мотивуючого початку занять

Приклади робіт за вказаними темами занять

Складання конспекту заняття для середньої групи з конструювання з паперу

До кожного заняття вихователю необхідно складати докладний конспект заняття. Цілі і завдання повинні відповідати віковим та індивідуальним особливостям дітей. Фіксується використання наочних і технічних матеріалів вихователем, а також тих матеріалів і інструменов, якими будуть користуватися діти. Потім слід описати хід заняття. Все це потрібно для того, щоб після заняття провести аналіз: які моменти були вдалими, що не вийшло, які педагогічні прийоми були ефективні, що викликало інтерес у дітей, яким був їх емоційний стан на кожному з етапів заняття.

Тимчасової план заняття

Тривалість заняття з конструювання в середній групі становить 15-20 хвилин.

  1. Організаційний момент 1 хвилина.
  2. Мотивуючий етап 3-5 хвилин.
  3. Показ вихователем прийомів роботи 2-3 хвилини.
  4. Самостійна робота вихованців 6-8 хвилин.
  5. Демонстрація робіт, обговорення 2 хвилини.
  6. Підведення підсумків 1 хвилина.

Постановка мети і завдань

Цілі і завдання повинні бути конкретними, вони ставляться вихователем у відповідності з освоюваними на занятті вміннями, необхідними при роботі з певними шаблонами і техніками виконання. Розглянемо варіанти цілей і завдань на прикладах з конкретними прийомами роботи:

Конспект заняття «Наш весняний струмочок».
Автори: Петрухіна А.В. вихователь, Татаркіна Ю. В. вихователь Мадоу №96 «розумник» м Набережні Челни

Конспект заняття «Будка для собачки».
Автор: Суворова Любов Андріївна

Конспект заняття «Веселі сніговики».
Автор: Гейне Віра Сергіївна

Програма гуртка з орігамі в середній групі

Програма гуртка з орігамі повинна мати художньо-естетичну спрямованість. Її актуальність полягає в створенні умов для всебічного розвитку особистості дошкільнят, прилучення до культурну цінностям, створенні мотивації до пізнавальної і творчої діяльності, здійснення позитивного взаємодії педагога, вихованців та їхніх батьків.

Її актуальність полягає в створенні умов для всебічного розвитку особистості дошкільнят, прилучення до культурну цінностям, створенні мотивації до пізнавальної і творчої діяльності, здійснення позитивного взаємодії педагога, вихованців та їхніх батьків

Творчий процес створення орігамі «Сонечко»

мета програми

Інтелектуальне і естетичне розвиток вихованців шляхом освоєння техніки конструювання з паперу - орігамі.

завдання

  • знайомство з основними поняттями геометрії (коло, квадрат, трикутник, точка, лінія, кут, сторона, вершина і ін.) і формами орігамі;
  • навчання прийомам роботи з папером;
  • навчання створенню композиції;
  • навчання слідування усним інструкціям;
  • розвиток дрібної моторики рук і окоміру;
  • активізація уваги, конструктивного і пространственногот мислення;
  • розвиток пам'яті;
  • розвиток фантазії і творчих здібностей;
  • виховання акуратності, дбайливого ставлення до матеріалу, дотримання чистоти і порядку на робочому місці;
  • формування культури праці і спілкування в колективі.

У гуртку з орігамі вихованці займають в підгрупах по 8-10 чоловік. Заняття має тривалість 20-25 хвилин і проводиться раз на тиждень. За підсумками роботи гуртка проводяться виставки дитячих робіт.

Картотека тим гуртка з орігамі в середній групі

Схеми для занять орігамі та приклади робіт на фото

Цікаві ідеї та схеми конструювання в середній групі.

Для активізація інтересу до образотворчої діяльності вихователь повинен привносити в заняття елемент гри, залучати до іспользовонаю нетрадиційні матеріали, пропонувати до створення вироби, які будуть мати практичне призначення.

Шаблони робіт для занять

Приклади готових робіт

Відеоматеріали з конструювання з паперу

Заняття з конструювання «Стільчики для гостей» у середній групі

Заняття в техніці орігамі «Зайчик і лисичка»

Орігамі для дітей 3-5 років «Гномик», «Квітка»

Відкритий урок з орігамі в середній групі

https://youtube.com/watch?v=ereSCAUYJ1Y

Виготовлення лялькової ліжечка із сірникових коробок

https://youtube.com/watch?v=ereSCAUYJ1Y

Незвичайні вироби з картонних втулок

Конструювання маски тваринного з паперових тарілок

Конструювання з паперу готує в дитині основу для розвитку технічних здібностей. Розвивається зорова спостережливість: дитина розрізняє в будівництві різні геометричні форми. Активізується просторове і конструктивне мислення: дитина продумує композицію роботи, вчиться взаіморасполагать елементи для створення зорового образу. Виготовлення виробів, що мають практичне призначення, виховує в дітях дбайливе і тепле ставлення до близьких людей ( «Листівка для мами», «Літачок для тата», «Подарунок бабусі») і природі ( «Годівниця для птахів», «Будиночок для синички») . Дошкільнята навчаються активному і позитивному взаємодії з вихователем, одногрупниками і батьками. Особливого значення набуває колективна проектна діяльність і короткострокові проекти, які залучають до участі батьків. На заняттях з конструювання дитина не тільки набуває якості майбутнього винахідника або конструктора, він розвивається всебічно.

Com/watch?
Com/watch?