Сьогодні її можна купити практично за копійки, а ще кілька століть назад ячна каша вважалася святковим блюдом і прикрашала столи багатих поміщиків. Як тоді, так і зараз її можна готувати на молоці і без, солодку (з горіхами, сухофруктами, джемом) або солону (з грибами, цибулею, зеленню). Але, на жаль, в раціоні сучасної людини крупа з ячменю присутній досить рідко.
Сподіваємося, ця стаття допоможе вам по-новому подивитися на звичний продукт. Вживання ячної каші сприяє правильному функціонуванню всіх систем і органів. Адже в її складі є вітамінний комплекс групи В, PP, D, A, C, E, амінокислоти, йод, фтор, залізо, марганець, нікель і інші мінерали. Ячка проходить технологію дроблення, а не шліфування (як, наприклад, перлова крупа ), І це дозволяє зберегти максимум корисних речовин.
Чим корисна ячна каша
- Нормалізує діяльність серцево-судинної системи
Введення в їжу ячної крупи допомагає зміцнити серцевий м'яз, а також очистити судини і зробити їх стінки більш еластичними. Каша буде корисна і тим, у кого підвищений рівень холестерину.
- Знижує рівень цукру в крові
При вживанні ячкі не підвищується рівень глюкози. Навпаки, вона буде корисна при розладі вуглеводного і водного балансу в організмі. Тому ячна каша - відмінний продукт для хворих на діабет.
- покращує травлення
Мінерали і харчові волокна, що входять до складу каші, здатні нормалізувати і відновити повністю роботу кишечника. Завдяки обволакивающим властивостями її рекомендують тим, хто страждає на гастрит і виразкову хворобу шлунка, а також для відновлення після операцій. А ще ячна крупа ефективна при запорах, оскільки сприяє нормалізації стільця.
- сприяє схудненню
Дієтологи рекомендують включати ячну кашу в різні дієти, так як вона покращує обмін речовин. Завдяки входять до складу крупи білку і клітковині продукт повністю засвоюється і надовго забезпечує відчуття ситості.
- Допомагає справлятися зі стресами і депресією
Вітаміни групи В, якими багата ця каша, благотворно позначаються на роботі нервової системи. Регулярне вживання страви підвищує настрій і забезпечує «міцні нерви».
- Має сечогінну та протизапальну ефектами
При захворюваннях нирок допомагає позбавитися від зайвої рідини в організмі і нейтралізувати запальні процеси. А ще крупа з ячменю ефективна при сечокам'яній хворобі: з неї роблять відвари, що сприяють розщепленню піску і каменів, а також їх виведенню.
- Володіє антибактеріальними властивостями
У складі крупи присутній речовина гордецін - допоміжний засіб при лікуванні грибкових інфекцій. Можна вживати у вигляді каші, а ще краще - відвару.
- Виводить з організму шлаки і токсини
За рахунок своїх очищувальних властивостей часте вживання ячної каші допомагає роботі печінки. А ще продукт буде корисний людям, що страждають від алергічних реакцій: ячмінь знижує сприйнятливість організму до «провокаторам».
- покращує зір
Ячна каша багата фосфором і іншими корисними речовинами, які добре впливають на функцію зору. Медики радять включати одну з найбільш корисних каш в постійний раціон школярів і офісних працівників, які проводять багато часу за комп'ютером.
- Покращує стан шкіри, волосся і нігтів
Вміщені в зернах ячменю амінокислоти сприяють виробленню колагену, який підтримує молодість і красу шкіри. Вітаміни, зокрема ретинол, в поєднанні з аскорбіновою кислотою і токоферолом благотворно позначаються на здоров'ї волосся, нігтьових пластин і епідермісу. Шкіра стає пружною і гладенькою, волосся перестає випадати, а нігті - розшаровуватися.
Шкода ячної каші
Протипоказань до вживання ячної каші зовсім небагато, але вони є:
- при індивідуальній непереносимості;
- при целіакії (глютеновой ентеропатії), яка характеризується непереносимістю глютену;
- при захворюваннях шлунково-кишкового тракту в стадії загострення;
- вагітність і дитячий вік до 1 року.
А ось в період лактації (якщо лікар не позначить протипоказань), дошкільному та шкільному віці, а також для людей похилого ячна крупа як натуральна злакова їжа буде особливо корисною.
Ну що, нам вдалося вас переконати в необхідності включити ячку в своє меню? Напишіть в коментарях. І обов'язково поділіться статтею з друзями в соціальних мережах!
Ну що, нам вдалося вас переконати в необхідності включити ячку в своє меню?