Королівський палац у Мадриді

  1. Дорога до резиденції (як добратися)
  2. Коли можна заглянути в святая святих іспанської корони (години роботи)
  3. Ціна ходіння по королівським апартаментів
  4. Історія величного палацу
  5. Розкіш переповнює, шик розбурхує, багатство заворожує
  6. Кілька порад відвідувачам будинку королів

1 Євро = 72,93 рублів

Паласіо Ріал Де Мадрид (Palacio Real de Madrid) - одна з найкрасивіших королівських резиденцій в Європі. Тут проходять урочисті заходи державного рівня, банкети королівської сім'ї і тут же святкували весілля спадкоємця престолу Іспанії в 2004 році.

Це чудовий пам'ятник культури та архітектури, в якому варто побувати, якщо туристичні стежки завели в Мадрид. Тим більше, що майже весь палац відкритий для туристів, а королівська сім'я зараз тут не живе, віддаючи перевагу більш затишний палац Сарсуела.

Дорога до резиденції (як добратися)

Адреса резиденції королів: Plaza de Oriente, 1. Це на березі річки Мансанарес, що на заході Мадрида.

Це на березі річки Мансанарес, що на заході Мадрида

Доїхати найпростіше на мадридському метрополітені . Вибирайте лінії 2 або 5, виходьте на станції "Опера" (Opera). Також в потрібному місці зупиняються автобуси маршрутів № 3, 25, 39, 148. Виходьте на «San Quintin - Pavia». Якщо подорожуєте по Мадриду пішки, то можете пройтися до палацу від площі Пласа Майор або Пуерта-дель-Соль.

Звичайно, найпростіше доїхати на таксі, скажіть водієві фразу "Паласіо Ріал", він точно зрозуміє місце призначення. Враховуйте, що ціни на таксі в Іспанії досить високі.

Коли можна заглянути в святая святих іспанської корони (години роботи)

У музей можна потрапити на протязі всього року, тільки час роботи залежить від сезону. З квітня до вересня музей відкритий з 10:00 до 20:00. З вересня по квітень - з 10:00 до 18:00. перерви на сієсту немає.

У суботу та неділю палац радий гостям з 10:00 до 16:00. 14 січня резиденція працює до 15 годин, 24 і 31 грудня - до 14 годин. Палац не працює 1, 5-8, 15, 20 і 21 січня, 19 і 25 грудня.

Королівська резиденція закрита для візитів під час проведення офіційних заходів, в дні державних свят. Ви дізнаєтеся про це по вивішеного на палаці державного прапора.

Ціна ходіння по королівським апартаментів

Ціна квитка варіюється в залежності від віку та соціальної категорії відвідувачів. Звичайний квиток обійдеться в 8 євро (якщо ви прийшли без гіда), і на 2 євро дорожче, якщо з вами з'явився екскурсовод. Школярі, студенти, пенсіонери проходять до палацу за 3,5 євро. Відвідувачі до 5 років проходять безкоштовно.

Історія величного палацу

Історія палацу бере початок в Середні століття, тоді на його місці знаходилася мавританські фортеця емірів Толедо і Кордови. Після Реконкісти (момент в історії Іспанії , Коли християни витіснили з країни мусульман), фортеця змінює алькасар Габсбургів (1561 рік).

Будівництво палацу було обумовлено переїздом іспанського двору в Мадрид. На жаль, різдвяний пожежа 1734 знищив споруду.

Філіп V (на фото зліва), внук Людовика XIV, будучи на троні країни після смерті Карла II, здобув перемогу за трон проти ерцгерцога Карла Австрійського. Після такої перемоги він захотів побудувати в Мадриді свій Версаль (Найчастіше палац і порівнюють з Версалем в Парижі).

Ізабелла Фарнезского - дружина Філіпа цінувала мистецтво і розбиралася в ньому, тому порадила чоловікові запросити для створення проекту палацу майстри з Італії Філіпа Юварра. На жаль, через раптову смерть він не закінчив проект. Роботу продовжив учень архітектора - Джованні Баттіста Саккетті. За його проектом будівля була прямокутне, в центрі був розміщений внутрішній дворик. З гір Сьєрра-де-Гвадаррама привозять граніт, з Кольменар доставляють вапняк. До останніх штрихами будівництва доклав свою руку італійський архітектор Франческо Сабатіні.

Палац будували 26 років (1738-1764). Він створений весь з каменю, дерева майже немає (щоб при пожежі не згорів до тла). Закінчили будівництво при Карлі III. Він же був його першим жителем.

Внутрішнє оздоблення палацу тривала ще довго. Загальна площа будівлі разом з підвальними приміщеннями - 100 000 квадратних метрів. Це найбільше спорудження столиці Іспанії. У резиденції 250 балконів, 870 вікон, 110 парадних дверей, 44 сходів.

Спорудження чудово не тільки архітектурою, а й великою кількістю унікальних витворів живопису, скульптури і декоративно-прикладного мистецтва.

На заході від резиденції розташований Кампо дель Моро (заснований в 19 столітті) - відомий парк з незвичайними фонтанами "Тритон" і "Мушлі", а також Музеєм карет.

Недалеко від вулиці Байлен, з північної частини палацу, тягнуться сади Сабатіні (до 1933 року тут були стайні). Хвойні дерева великих розмірів створюють якийсь шарм і велич парку.

Розкіш переповнює, шик розбурхує, багатство заворожує

У Палаці є 2000 облаштованими кімнатами, але тільки 50 доступні для перегляду. Все обійти за день неможливо, зупинимося на най-най.

Бібліотека, "оселилася" на першому поверсі, налічує понад 300 тисяч стародавніх манускриптів, старовинних книг. Музей фармакопеї, колишня аптека, вартий відвідування своїми унікальними експонатами.

Захоплює дух від збройового залу, де розміщена значна колекція озброєних вершників в повний зріст. Тут розміщена найдорожча колекція, оскільки вона складається з обладунків іспанських королів, починаючи з 13 століття.

Коли будете підніматися на другий поверх, підніміть голову вгору: фрески Коррадо Джакінто на стелі додають сходах помпезності і вишуканості. У Салоні алебардників ви теж побачите фрески, але вже на міфічні сюжети.

Хочете "прочитати" літопис іспанської архітектури? Тоді неодмінно загляньте в Салон колон. Зал Гаспаріні потрясе східним стилем і люстрою з кришталю в стилі рококо. Фарфорова кімната все сказала своєю назвою, в ній навіть панелі з порцеляни, створені за ескізами Хосе Гріч. А Зал дзеркал змусить відвідувачів не один десяток раз споглядати себе улюблених в дзеркальному відображенні.

А Зал дзеркал змусить відвідувачів не один десяток раз споглядати себе улюблених в дзеркальному відображенні

Розкішні місце палацу - Тронний зал (на фото зліва): м'якість червоного оксамиту в поєднанні з теплотою позолоти створюють ефект величі і недоступності. На особливу увагу тут заслуговує гігантська фреска Тьєполо, що прославляє Іспанію (створив її автор, коли йому було за 70!). Для поціновувачів музики особливий подарунок: наявність в палаці зборів скрипок Страдіварі (і однією віолончелі).

Шанувальники образотворчого мистецтва зможуть побачити полотна неперевершених Караваджо, Веласкеса, Гойї, Дієго де Рібери.

У 1879 році на честь одруження Альфонса XII відкривається парадний обідній зал. За столом в апартаментах, прикрашених порцеляновими і бронзовими виробами, сідає 145 запрошених.

На верхівці собору, розташованого біля палацу, розміщена оглядовий майданчик з дивним і барвистим видом на місто. По середах (з липня по жовтень і в дні державних заходів такого не побачите), на площі Пуерта-дель-Прінсіпі об 11 годині проходить зміна караулу (фото цього процесу було вище в цій статті). Не пропустіть зачаровує дію.

Кілька порад відвідувачам будинку королів

- За 2 години до припинення роботи вхід в музей вільний. Пробігтися по залах доведеться галопом, зате безкоштовно.

- На сайті квитки можна купити тільки на наступний день (наприклад, якщо ви зайшли на сайт 1 вересня, то квиток у вас буде на 2 вересня).

- У касу палацу слід приїжджати завчасно - до 9:20. Інакше доведеться стояти за квитками у великому натовпі.

Інакше доведеться стояти за квитками у великому натовпі

- Якщо ви без екскурсовода, то відвідування буде цікавіше і пізнавальним з аудіогідом. У палаці вам видадуть планшет з навушниками (всього за 3 євро).

- До речі, в сучасних смартфонах можна завантажити додаток з аудіогідом.

- В наявності камера зберігання: залишаєте 1 євро.

- Парк Сабатіні з північній частині палацу названий по імені архітектора з Італії. Працює він до 9 вечора. Квитки купувати не треба. Прекрасний сад прикрашений живими скульптурами з хвойних дерев.

- Прогуляйтеся по парковому комплексу Кампо дель Моро, зайдіть в Музей карет. Там знайдете засобу пересування, сідла, килими іспанських королів з 16 століття.

Зовсім поруч знаходиться ще одна важлива мадридська пам'ятка - це собор Альмудена . Відразу після огляду палацу, рекомендуємо не втрачати часу і відправитися туди.

Відвідування палацу залишить незабутнє враження про здатність іспанських монархів створити оздоблення своєї резиденції, гідне королів. Вдалого відвідування палацу, і читайте інші наші цікаві статті про Іспанію (посилання нижче).

Залиште свій коментар.Нам важлива Ваша думка!

Показати коментарі Приховати коментарі

Читайте про Іспанію на нашому сайті

Туристичний сайт Жовтий Журавель - jj-tours.ru - 2013-2019.

Хочете "прочитати" літопис іспанської архітектури?