«Корсар» з Китаю - естетика романтизму від трупи «Ляонін Балет» - ISRAELI CULTURE

Вперше гастролює в Ізраїлі Національний Китайський Балет «Ляонін» представляє «Корсар» - одне з кращих класичних творів. Повна барвиста версія класичного балету на музику Адана, Деліба і Дриго, 40 танцівників - січень 2017, Герцлія, Беер-Шева і Хайфа.

Вистави проходять в честь 25-річчя дипломатичних відносин між Ізраїлем і Китаєм.

«Корсар» - барвистий балет на пригодницьку тему з життя корсарів: екзотичний сюжет розгортається, як строкатий, багатобарвний східний килим, вражаючи розгнузданими пристрастями, великою кількістю драматичних ситуацій, багаторазовим чергуванням небезпеки і порятунку «Корсар» - барвистий балет на пригодницьку тему з життя корсарів: екзотичний сюжет розгортається, як строкатий, багатобарвний східний килим, вражаючи розгнузданими пристрастями, великою кількістю драматичних ситуацій, багаторазовим чергуванням небезпеки і порятунку.
До сих пір класичні постановки в європейському розумінні класики - будь то опера або балет, що ставляться в Китаї, викликають подив і цікавість. Західне мистецтво в далекій Азії? Канони класики в інших традиціях? Саме так - і класика доведена майже до абсолюту завдяки китайському прагненню до перфекціонізму, до вміння переймати від Європи найкраще і завдяки несподіваних ефектів, що йде від традицій етнічних танців.

Національний Китайський балет - «Ляонін Балет» - був заснований в 1980-му році (після повалення режиму Мао) в одній з північних провінцій Китаю Національний Китайський балет - «Ляонін Балет» - був заснований в 1980-му році (після повалення режиму Мао) в одній з північних провінцій Китаю. Мета цього ансамблю - знайомство глядачів зі світовим класичним балетом, і в той же час створення власних художніх творів з китайською специфікою, дослідження традицій китайської школи балетного мистецтва.

«Ляонін Балет» за роки своєї роботи налагодив контакти з діячами західного балетного театру. І в результаті репертуар трупи постійно збагачувався роботами провідних світових хореографів і «Ляонін Балет» приєднався до світової «класичної» лізі, вже поставивши на своїй сцені такі спектаклі, як «Лебедине озеро», «Корсар», «Дон Кіхот», «Лускунчик» , «Попелюшка», «Жизель», «Спляча красуня», «Раймонда», «Сильфіда», «Спартак» та інші. Одночасно в репертуарі цього ансамблю існують і балети в етнічному стилі - «Лян і Чжу», «Місячне сяйво над ставком» (удостоєний національної премії), «Павич», «Феї півонії», сучасний балет «Останній імператор», показаний в багатьох країнах світу, новий класичний балет «Чотири пори року».

辽宁 芭蕾舞 团 "海盗"

Трупа «Ляонін Балет» також активно бере участь в міжнародному обміні танцівників, співпрацюючи з балетними трупами США, Італії, Австралії, Франції, Японії, Куби, Росії, Канади та інших країн. У 1994 році при «Ляонін Балеті» була заснована школа, де займаються 600 чоловік - в Китаї завжди вміли шукати таланти, благо масштаби це дозволяють - масштаби і педагоги, багато з яких приїхали в Ляонін з Росії, і треба відзначити, що саме постановки з класичного російського репертуару, підготовлені російськими хореографами, прославили «Ляонін Балет» не тільки в Піднебесній, але і далеко за її межами.

Балету провінції Ляонін всього 36 років. Але, незважаючи на вік, він вважається одним з кращих в Китаї - його вже прирівнюють до національного надбання нематеріальної культурної спадщини. Артисти з Ляоніна - а в трьох касти трупи їх 210 осіб - не раз ставали призерами та переможцями багатьох міжнародних конкурсів. Всесвітню славу їм принесли спектаклі «Спартак», «Корсар», «Лебедине озеро», «Ромео і Джульєтта», репетиціями яких керував знаменитий російський хореограф і режисер Юрій Григорович. Китайські танцівники з величезною повагою ставляться до російської балетної школи, орієнтуючись в своїй творчості на її кращі зразки.

Майбутніх майстрів сцени для трупи готують в хореографічному училищі та школі в місті Шеньян. Тут осягають ази танцювального мистецтва понад 600 дітей - з першого по сьомий класи. І хоча навчання платне, вступний конкурс величезний.
Керівники Ляонінского хореографічного училища з гордістю відзначають, що орієнтуються на Академію російського балету імені А.Я. Ваганової. Прекрасні результати приносить обмін учнями з російськими училищами. Але головна запорука успіху - це, звичайно ж, запрошені іноземні педагоги, серед яких є росіяни.

*****

Балет «Корсар» (лібрето А. Сен-Жорж і Ж. Мазілу за поемою Дж. Байрона) - один з визнаних шедеврів романтичного балету. Нарівні з іншим знаменитим шедевром Адана, балетом «Жизель», він входить до золотого фонду світового балетного репертуару. До Адана поему Байрона на музичну сцену переносили і інші композитори, зокрема Дж. Верді написав однойменну оперу в 1848 році. Ставилися і балети. Перша відома балетна постановка під аналогічною назвою пройшла в театрі Ла Скала в Мілані в 1826 році в хореографії італійського балетмейстера Джованні Гальцерані, але всі ці балети до теперішнього часу не збереглися.

Прем'єра балету відбулася в 23 січня 1856 року на сцені Opéra de Paris (Garnier); в Росії він був вперше поставлений 12 січня 1858 року в Великому театрі Петербурга знаменитим хореографом Жюль-Жозефом Перро. Лібретист балетних вистав XIX століття Жюль Анрі Вернуа де Сен-Жорж і Жозеф Мазілу намалювали барвисту картину з життя корсарів. З часу постановки вистави мінялася хореографія, додавалися музичні номери, але сюжет залишався незмінним з 1856 року до наших днів.

«Ляонін Балет» показує барвисту ефектну постановку за участю 40 танцівників, вперше представлену в 2009 році, отримала чудові відгуки критиків і з тих пір продовжує підкорювати балетні сцени світу.

Лондонська The Independent так пише про постановку «Корсар» - «Яскравість, ефектність, приголомшливі костюми і декорації, не кажучи вже про танці самих« морських піратів ». Прекрасний балетний свято ».
The Observer: «Балет, повний фантазії. Якщо ви ніколи не відвідували класичні вистави, то варто почати з «Корсара» від «Ляонін Балет».

Герцлія, Центр сценічних мистецтв, 21, 22, 23 і 24 січня 2017 року. Початок вистав о 20:30 (1-700-70-2929 або www.hoh-herzliya.co.il )
Беер-Шева, Центр сценічних мистецтв, 26 січня, четвер, 20:00 (* 8557 www.mishkan7.co.il )

Хайфа, Центр конгресів, 28 січня, субота, 20:30 ( www.Barak-tickets , 04-8377777)

Замовлення квитків - http://bestbravo.co.il/announce/53264

Лінк на відео: https://www.youtube.com/watch?v=WxLdSx-NOMI

Фотографії надані організаторами гастролей.

схоже

Західне мистецтво в далекій Азії?
Канони класики в інших традиціях?
Com/watch?