Космічні музеї Москви

Космічних музеїв в Москві так багато, що можна кілька вихідних поспіль досліджувати космос в різних місцях. Музеї ці дуже різні: заслужені і зовсім юні, меморіальні та інтерактивні, і кожен з них по-своєму гарний.

Музеї ці дуже різні: заслужені і зовсім юні, меморіальні та інтерактивні, і кожен з них по-своєму гарний

Інформація про пристрій Всесвіту дитині найкраще розповідати в московському Планетарії . У музеї Урании можна побачити астрономів минулого і наочний макет Сонячної системи і колекцію метеоритів, а в Великому Залі - зануритися в таємниці зоряного неба і дізнатися цікаві подробиці про Місяці та Марсі. Тут же працює інтерактивний музей Лунаріум, в якому можна своїми руками помацати закони фізики і самостійно розгадати захоплюючі загадки Всесвіту.

Планетарій працює щодня з 10:00 до 21:00, вихідний - вівторок.

Про те, як люди навчилися літати, можна дізнатися в Музеї Центрального Будинку Авіації і Космонавтики . Це найстаріший і самий «класичний» музей, присвячений авіації і космонавтиці в Росії, він наче застиг в радянському часу, залишаючись при цьому дуже приємним і затишним. Тут - вся історія авіації: від літаків братів Райт до найсучасніших літаків. Є зал-ангар з авіаційними двигунами. Найцікавіше в залах космонавтики - відроджений кабінет Юрія Гагаріна і справжня кабіна космічного корабля «Буран», де можна потриматися за штурвал. Дуже рекомендується ходити в цей музей з екскурсією, тому що експонатів дуже багато, зорієнтуватися самостійно може бути складно. Про те, як люди навчилися літати, можна дізнатися в   Музеї Центрального Будинку Авіації і Космонавтики

Музей працює з середи по неділю з 10:00 до 18:00, вихідні - понеділок і вівторок.


Про історію освоєння космосу наочно розповідає Меморіальний музей космонавтики у метро ВДНХ. Нас зустрічає перший супутник Землі, перший катапультируемое контейнер з найпершими космонавтами - собаками Білкою і Стрілкою, перші скафандри і спусковий апарат. Просуваючись по музейних залах, ми здійснюємо подорож у часі і дізнаємося, як живуть сучасні космонавти: які ракети доставляють їх на орбіту, у що вони одягаються і що їдять на космічній станції, як досліджують Місяць і найближчі планети Сонячної системи. Є тут і унікальний зал, присвячений космосу в мистецтві і мистецтва в космосі.

Меморіальний музей космонавтики працює щодня з 10:00 до 19:00, по четвергах з 10:00 до 21:00, вихідний - понеділок.


Про людей, завдяки яким людство почало освоювати космос, найкраще дізнаватися там, де вони жили. У Москві можна відвідати Меморіальний будинок-музей академіка С.П. Королева , Творця першого штучного супутника Землі і першого пілотованого космічного корабля Восток-1. Тут розкажуть про його шляху від будівельника моделей літаків до проектувальника справжніх ракетоносіїв, про його стосунки з Гагаріним і про те, чому його ім'ям стали називати вулиці і міста тільки після смерті. У будинку Королева дбайливо збережена обстановка, яка була там за життя Сергія Павловича, відвідувачі можуть побачити навіть документи, з якими він працював в останні дні. Про людей, завдяки яким людство почало освоювати космос, найкраще дізнаватися там, де вони жили

Музей працює з середи по неділю. Екскурсії по сеансах в 11, 12, 13, 14, 15 і 16 годин.
Остання п'ятниця - санітарний день. Можна попередньо записатися по телефону.


Про те, де і як роблять ракети, не з чуток знають там, де працював Сергій Павлович Корольов, - в   Ракетно-космічної корпорації «Енергія»   , Що в підмосковному Королеві Про те, де і як роблять ракети, не з чуток знають там, де працював Сергій Павлович Корольов, - в Ракетно-космічної корпорації «Енергія» , Що в підмосковному Королеві. На її території можна побачити копію ракети, на якій літав Гагарін, а в музеї натурні (тобто зовсім як справжні!) Макети першого міжнародного орбітального комплексу «Союз-Аполлон» і орбітальної станції «Салют». Тут розповідають про історію вітчизняного ракетобудування, яка робилася (та й продовжує робитися) в Корпорації «Енергія», і про те, що над чим тут працюють зараз.

Екскурсії для дітей від 14 років і дорослих проводяться за попереднім записом.

Про те, як управляють польотами, можна дізнатися, відвідавши Центр Управління польотами . Він теж розташований в Королеві. За півтори години відвідувачам розповідають все про те, як працює ЦУП, і навіть показують головний зал, звідки цілодобово ведеться управління Міжнародною космічною станцією.

За півтори години відвідувачам розповідають все про те, як працює ЦУП, і навіть показують головний зал, звідки цілодобово ведеться управління Міжнародною космічною станцією

Екскурсії проводяться за попереднім записом, для входу в будівлю ЦУП потрібен паспорт.


Про те, як живуть справжні космонавти, розкажуть (і покажуть!) На екскурсії в зоряне містечко - справжній закрите місто, в якому живуть і тренуються дослідники космосу. Тут можна відвідати гідролабораторії, де космонавти вчаться працювати в умовах невагомості; центрифугу, де вони готуються до переносу перевантаження; музей імені Юрія Гагаріна, який вони відвідують перед кожним польотом. А ще дорослим і дітям дають спробувати космічну їжу, поміряти скафандр, зайти на Міжнародну космічну станцію і в Космоцентр з найсучаснішими тренажерами.

Е кскурсіі потрібно замовляти не менше, ніж за 5 робочих днів.

В майбутнє космічної ери переносить станція МАРС - справжня космічна станція в ТРЦ "Рів'єра". Майбутні дослідники Марса потрапляють в 2060 рік, щоб з космопорту АРЕС-7 перенестися на Червону планету. Як екіпажу марсіанської станції вони можуть розібратися в тому, як буде функціонувати поселення колоністів майбутнього. Тут все дуже серйозно: група дослідників відправляється на планету і отримує завдання, впоратися з яким допоможуть не тільки знання і навички, а й уміння працювати в команді. Доведеться навчитися управляти марсоходами, розумно використовувати сонячну енергію, досліджувати марсіанський грунт і навіть домовлятися з бортовим комп'ютером! Крім того, на станції проходять профорієнтаційні заняття, на яких можна познайомитися професіями майбутнього: тут потрібні інженери, вчені, фахівці з вивчення людини і ще безліч різних фахівців, які цілком можуть отримати справжнісіньку роботу в Корпорації «Марс-ТеФо».

Крім того, на станції проходять профорієнтаційні заняття, на яких можна познайомитися професіями майбутнього: тут потрібні інженери, вчені, фахівці з вивчення людини і ще безліч різних фахівців, які цілком можуть отримати справжнісіньку роботу в Корпорації «Марс-ТеФо»

Станція МАРС відкрита щодня з 10:00 до 22:00, без вихідних. На гри необхідно записуватися заздалегідь: +7 (495) 215-13-41