Дмитро Хворостовський Фото з відкритих джерел
Репертуар знаменитого баритона відрізнявся неймовірним багатством і різноманітністю
Сьогодні рано вранці Герасимчука великого співака Дмитра Хворостовського. Музикант помер від раку мозку в своєму лондонському будинку в оточенні родини. До останнього Дмитро не втрачав надії повернутися на велику сцену, яка була для нього всім життям. Розповідаємо, чим запам'ятається видатний баритон любителям музики.
Кар'єра Дмитра Хворостовського почалася в 1985 році в оперному театрі його рідного Красноярська. Але швидке падіння "залізної завіси" між СРСР і Заходом дуже швидко призвело до того, що неймовірно обдарованого виконавця помітили за кордоном. Зарубіжний дебют Хворостовського відбувся вже в 1989 році на сцені Оперного театру Ніцци. Співак брав участь в постановці опери "Пікова дама" знакового для себе композитора Петра Чайковського. Пізніше в концертному репертуарі Хворостовський використав арії і Томського, і Єлецького - обидві партії цієї опери, написані для баритона.
Родина класичної опери Італія вперше почула Дмитра на сцені венеціанського "Ла Феніче" в ролі Євгенія Онєгіна. Також на музику Чайковського. Цю роль називали найбільш важливою в кар'єрі музиканта. Наприклад, критик видання The New York Times писав, що Хворостовський був буквально народжений, щоб виконувати Онєгіна.
Перший виступ Хворостовського на території США відбулося в 1993 році. Уже прославленого баритона приймала Лірична опера Чикаго в постановці твору Джузеппе Верді "Травіата". Співак виконував партію Жоржа Жермона.
При величезній зайнятості в оперних постановках Хворостовський приділяв чимало уваги і більш масовою музиці. У його дискографії є записи і народних пісень, і естрадних, і безліч романсів.
Співак часто виступав на батьківщині зі спеціальними програмами з популярних пісень. Втім, з не меншим успіхом виконував їх він і для зарубіжної публіки. Але більше в якості родзинки своїх сольних виступів, частинки російського колориту в контексті світової музики. Незважаючи на те, що Дмитро адаптував виконання подібних пісень до академічній манері співу, вони користувалися шаленою популярністю навіть у не надто підготовлених слухачів.
Окремим напрямком творчості видатного баритона були пісні воєнних років. У 2003 році він видав альбом із записом цих композицій і безліч разів виконував їх зі сцени - як в рамках великих програм, так і в ході спеціальних та тематичних концертів.
Незважаючи на те, що репертуар Хворостовського переважно складався з драматичних арій і композицій, в житті він був веселою людиною. І дозволяв собі жартувати на сцені, як, наприклад, під час цього виконання арії Фігаро з опери Россіні "Севільський цирульник". Дмитро вступає ще з-за лаштунків, а потім з усмішкою не поспішаючи йде до мікрофона, попутно демонструючи надзвичайну силу голосу. Голоси, якого буде так не вистачати на оперній сцені.
PS Одне з останніх появ Дмитра Хворостовського на сцені - виступ-сюрприз в рамках святкування ювілею Метрополітен-опера в Нью-Йорку. Май 2017 року.