15 березня 2017 6:00
В останні роки відзначається зростання популярності педагогічної освіти в Росії. Відповідаючи на питання, чому це відбувається, можна виділити два головних мотивуючих чинники:
- ефективність держполітики щодо підвищення престижу педагогічних професій;
- затребуваність: вчителі будуть потрібні завжди, розроблені роботи-вчителі ніколи не зможуть повністю замінити живого вчителя.
Самі ж абітурієнти, які бажають отримати вищу педагогічну освіту, пояснюють свій вибір такими позиціями:
1. Приватне бажання самореалізації: все-таки більшість вступників до педвузів щиро хочуть вчити / виховувати дітей, підлітків, допомагати їм реалізуватися і т.д.
2. «Педагог без шматка хліба не залишиться, а відмінний і на икорку без праці запрацює». Вчителі потрібні скрізь: і в школах, і як репетитори. Тому реально хороші викладачі нарозхват. Головне, зуміти стати висококласним фахівцем.
3. Деякі надходять в педвузи, тому що вважають, що туди легко зробити й легко вчитися. Зазвичай такі абітурієнти вибирають невеликі, маловідомі вузи. До цієї ж групи можна віднести юнаків. До сих пір багато хто впевнений, що до чоловіків в педвузу особливе ставлення.
Жоден робот не зможе замінити хорошого педагога.
Логічно, що чим краще вуз, тим сильніше і якісніше підготовка, а значить і професійне майбутнє більш перспективно. Звичайно, можна і самому всьому навчитися безпосередньо на місці - в школі. Однак зараз з'являється стільки нових технологій, методик, що самому встежити за всім просто неможливо. Тому і прагнуть ті, хто усвідомлено вибирає професійний шлях педагога, потрапити в найкращі педагогічні вузи Росії.
Серед профільних вузів лідирують такі навчальні заклади:
- Московський педагогічний держуніверситет . Середній бал ЄДІ в минулому році склав 74,3. Бюджетних місць - 2245. Прохідний бал - 136. Вартість навчання - від 61,7тис.р. на рік.
- Московський міський педагогічний університет . Середній бал - 71,9. Бюджетних місць - 2059. Прохідний бал - від 60. Вартість - від 107тис.р.
- Російський державний педагогічний університет ім. Герцена (Санкт-Петербург) . Середній бал - 74, на бюджет можуть надійти 2266 чоловік. Прохідний бал - від 97. Вартість - від 34тис.р.
- Нижегородський державний педагогічний університет ім.К.Мініна. Середній бал - 69,4, бюджет за конкурсом - 468. Вартість - 31,9тис.р.
- Московський міський психолого-педагогічний університет . Ср.балл - 68,1. Бюджет - 617. Вартість - від 62тис.р. Прохідний бал - 141.
На хорошому рахунку Уральський, Челябінський, Томський, Воронезький, Глазовский, Красноярський, Ульяновський, Чуваська, Новосибірський і ін. Госдарственние педагогічні університети.
Найпопулярнішими спеціальностями є:
· Іноземні мови;
· Правові дисципліни;
· Інформаційні технології;
· Соціальні педагоги;
· Педагоги-психологи.
У всіх вузах найдешевше обійдеться здобуття вищої педагогічної освіти заочно. Очне навчання коштує набагато дорожче - 100-200тис.руб. в залежності від спеціальності і самого вузу. У великих державних ВНЗ зазвичай навчають очно, очно-заочно або заочно. Однак найчастіше виявляється затребуваним дистанційне вищу педагогічну освіту. Особливо актуально воно для працівників дошкільних установ, яких відтепер зобов'язали мати саме дошкільна освіта, а не будь-яке педагогічне, як це було раніше.
Закінчення престижного педвузу крім якісної комплексної підготовки дає масу можливостей: високооплачувану роботу в приватній школі або за кордоном, перспективи подальшого навчання в магістратурі, аспірантурі, затребуваність як індивідуального вчителя. Однак диплом відмінного вузу може дати лише хороший старт, результат якого залежить від безпосередніх старань людини.