Контакти:
660022, Красноярськ, вул. Партизана Железняка, д. 1; тел. (3912) 20-13-95
www.krasgmu.ru
[email protected]
Красноярський державний медичний університет ім. професора В.Ф. Войно-Ясенецького утворений 21.11.1942 р В даний час в структурі університету діють 2 інституту, 6 факультетів, в 2011 році отримано ліцензії на відкриття ще 3 спеціальностей підготовки. В університеті працюють Центр довузівської підготовки, 61 кафедра, з них 45 клінічних, Інститут профілактичного і лікувального харчування, стоматологічна поліклініка, Центральна науково-дослідна лабораторія, НДІ молекулярної медицини і патобіохімії, міжкафедральні лабораторії, наукові та тренінгові центри (в тому числі з міжнародною участю ), Лінгвістичний центр, центр реабілітації, лікувально-діагностичний центр, профілакторій, спортивний зал, лижна база, стадіон, 5 гуртожитків, студентський клуб.
інститути:
- Інститут післядипломної освіти
- інститут стоматології
факультети:
- Лікувальний факультет
- педіатричний факультет
- Факультет довузівської освіти
- Факультет клінічної психології
- Факультет фундаментального медичної освіти
- Факультет економіки і управління в охороні здоров'я
- фармацевтичний факультет
Навчання студентів ведеться відповідно до російських і міжнародних стандартів на базі 4-х теоретичних корпусів, 48 лікувально-профілактичних закладів м Красноярська і краю. Щорічний прийом студентів на бюджетній основі становить близько 400 осіб, і майже стільки ж приймається на бюджетне навчання. Цільовий набір із сільської місцевості, автономних республік і округів становить 42-47% від числа студентів, прийнятих на бюджетній основі. В даний час у вузі навчаються близько 3,5 тисяч студентів, 162 аспірантів, 6 докторантів, 312 ординаторів, 464 інтерна. Щорічно підвищення кваліфікації в його стінах отримують близько 5,5 тисяч лікарів Красноярського краю та інших територій. Всього з моменту заснування вузом в ньому підготовлено близько 40 тисяч лікарів, 90% з яких працювали або працюють в Красноярському краї.
У 1995 році наказами Госкомвуза і МОЗ Росії інститут був перейменований в Красноярську державну медичну академію. А в 2008 році за результатами державної атестації наказом Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ вуз отримав новий статус - Красноярський державний медичний університет імені професора В. Ф. Войно-Ясенецького.
В даний час в КрасГМУ працює 731 чоловік професорсько-викладацького складу, з них 141 докторів медичних наук, п'ята частина яких - професори, 343 кандидати медичних наук (58,6% - доценти). Оступіненим професорсько-викладацького складу ВНЗ - 66,2%. Серед педагогів 21 осіб - Заслужений лікар РФ, 2 Заслужені діячі науки РФ, 2 Заслужених винахідника РФ, 2 Заслужені працівники Вищої школи РФ, 6 Почесних працівників Вищої школи РФ, 67 членів-кореспондентів та академіків громадських академій.
В університеті працюють 8 науково-освітніх центрів, ведуться дослідження по 6 пріоритетним науково-дослідницьких напрямів, в тому числі у співпраці з університетами та центрами Російської Федерації (Красноярськ, Москва, Томськ, Новосибірськ та ін.) І зарубіжних країн (Японія, США, Німеччина, Франція, Італія та ін.). Дослідження носять міждисциплінарний характер, підтримані великими грантами вітчизняних та міжнародних фондом (в тому числі в рамках ФЦП Міністерства освіти і науки РФ, Ради по грантам Президента РФ для підтримки наукових досліджень молодих учених, РФФД, JSPS, Міністерства освіти і науки Японії, міжнародною програмою « центр переваги: Інтегративні дослідження мозку »(Японія) та ін.). Результати досліджень опубліковані в провідних російських і зарубіжних реферованих журналах.
У КрасГМУ функціонує 3 спеціалізованих дисертаційних Ради по захисту докторських і кандидатських дисертацій (9 спеціальностей). Друкований в вузі науково-практичний журнал «Сибірське медичне огляд», включено до переліку журналів ВАК РФ. За останні 5 років співробітниками вузу опубліковано більше 1000 статей в журналах переліку ВАК і в міжнародних реферованих журналах, 107 монографій, 86 збірників наукових праць, понад 260 методичних рекомендацій і посібників. Отримано 160 патентів на винаходи, визнані раціоналізаторськими пропозиціями 94 заявки. Організовано 50 крайових, 21 республіканських, 57 міжнародних науково-практичних конференцій. Отримано 10 медалей і 80 дипломів міжнародних і російських виставок.
Всі науково-дослідні проекти, що виконуються вченими КрасГМУ у співпраці з науковими центрами РФ (Красноярськ, Москва, Томськ, Самара) і зарубіжних країн (Японія, Італія), орієнтовані на максимально швидке впровадження результатів фундаментальних досліджень в клінічну практику (концепція трансляційної медицини). Університет акредитований на проведення клінічних досліджень. Реконструюється Центр експериментальних тварин КрасГМУ, який буде акредитований міжнародним агентством і стане базою для проведення доклінічних досліджень і продукції трансгенних тварин - експериментальних моделей захворювань людини.
У березні 2011 року колектив учених КрасГМУ (5 осіб) нагороджений Премією Уряду РФ в галузі науки і техніки для молодих вчених за 2010 рік за розробку нових технологій управління молекулярними механізмами міжклітинної комунікації для задач трансляційної медицини.
В університеті функціонує центр науково-медичної інформації, є понад 2000 комп'ютерів, 15 комп'ютерних класів, доступ до міжнародних медичних баз даних. Університет є ініціатором програми формування єдиної інформаційної системи медичних та фармацевтичних вузів РФ, досвід впровадження ІТ в освітній процес рекомендований Радою ректорів медичних і фармацевтичних вузів РФ до впровадження на федеральному рівні. Наукова медична бібліотека університету нараховує близько 600 тисяч примірників літератури.
Інноваційна інфраструктура університету включає в себе НДІ молекулярної медицини і патобіохімії, міжкафедральні дослідні лабораторії, Центральну науково-дослідну лабораторію, Російсько-німецький центр респіраторної підтримки та медицини критичних станів, Центр експериментальних тварин, що реконструюється відповідно до міжнародних стандартів, Міжнародну асоційовану російсько-французьку лабораторію інтегративної антропології, Російсько-канадську лабораторію біомолекулярних медичні їх технологій, Російсько-японська партнерство в області нейробіології розвитку, Російсько-японський центр мікробіології, епідеміології та інфекційних хвороб, клініки Університету (стоматологічна поліклініка, Університетська клініка, Професорська клініка).
2010 році за ініціативою КрасГМУ в регіоні сформований Красноярський біомедичний кластер, який об'єднав 25 «якірних» організацій регіону (університети, НДІ, промислові підприємства). З 2011 року КрасГМУ вступив в число учасників національної технологічної платформи «Медицина майбутнього».
Для підвищення ефективності грантової діяльності у вузі функціонує Відділ грантів та програм, проводиться навчання грантрайтінгу аспірантів і грант-менеджерів кафедр. Для ефективного впровадження результатів досліджень у ВНЗ працює Центр трансферу біомедичних технологій. Діяльність університету в цьому напрямку базується на концепції трансляційної медицини, покликаної забезпечити максимально ефективне впровадження результатів фундаментальних біомедичних і міждисциплінарних досліджень в клінічну практику.
У 2010-2011 рр. 7 проектів молодих вчених КрасГМУ отримали підтримку в рамках конкурсу «розумників» Фонду сприяння розвитку малих форм підприємництва. У 2010-2011 рр. здійснена науково-технічна експертиза і розпочато фінансування проекту КрасГМУ з виробництва ранових покриттів із застосуванням нанобіополімеров Державною корпорацією «Роснано». У 2011 році за участю КрасГМУ створені 5 малих інноваційних підприємств, проекти яких беруть участь в програмі «Старт-2011» за напрямками «медицина», «приладобудування», «біотехнологія» (2 проекти підтримані).
У КрасГМУ, одному з перших медичних вузів РФ, в 2006 році впроваджена і сертифікована система управління якістю підготовки фахівців вимогам міжнародного стандарту ДСТУ ISO 9001-2001 (ISO 9001: 2000) стосовно до освітнього процесу. У 2010 р проведена ресертифікація системи менеджменту якості відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001 - 2008 стосовно діяльності в галузі освіти та проведення наукових досліджень. У 2008 році вуз став Лауреатом Всеросійського конкурсу Рособрнадзора «Системи якості підготовки випускників освітніх установ професійної освіти». У 2010 році КрасГМУ нагороджений золотою медаллю ВВЦ «Освіта України» за подання інноваційних освітніх технологій.
З 2010 року університет є координатором взаємодії медичних і фармацевтичних вузів РФ з Всесвітньою Федерацією медичної освіти (WFME) та Асоціацією медичної освіти в Європі (AMEE).
Відгуки: 5
Портал Вузи Росії є спеціалізованим інформаційним ресурсом, що має на меті просування інформації про умови вступу та навчання у вищих навчальних закладах Російської Федерації. На сайті представлено понад 1000 вузів РФ, т.ч. вузи Москви, вузи Санкт-Петербурга, вузи Самари, вузи Єкатеринбурга, вузи Казані, вузи Новосибірська, вузи Уфи, вузи Краснодара, вузи Владивостока і інших міст Росії. Розміщення докладної інформації про вузи в базі даних порталу здійснюється редакцією порталу на підставі загальнодоступної інформації про навчальні заклади з посиланням на сайти вузів за вибором редакції.