На який кріплення повісити велосипед на стіну? Підвісні кріплення, гаки та кронштейни.
Для організації зберігання велосипеда широко використовується кріплення на стіну. Воно дозволяє заощадити простір і навіть вписати вашого залізного коня в загальний інтер'єр передпокою або вітальні. Такі кріплення для байка продаються в магазинах - багато брендів випускають їх. Але кріплення для байка легко виготовляється самостійно. На які кріплення можна підвісити велосипед на стіну?
Вішаємо на стіну
Існують різні кріплення велосипеда до стіни - його підвішують за переднє або заднє колесо, за сідло, вгору «ногами» і т.д. Щоб повісити байк на стіну, використовують гаки і кронштейни. Причому гаки є більш універсальним пристосуванням для фіксації вашого залізного коня, їх легше монтувати, та й коштують вони дешевше. І гаки, і кронштейни мають вагові обмеження - про це не варто забувати, вибираючи підвіс для велосипеда на стіну.
Зручніше за все використовувати гаки в якості кріплення для байка. Їх ви можете закріпити на стелі або стіні, а сам байк підвісити за переднє або заднє колесо або за раму. Можна використовувати два гака для підвісу за обидва колеса - така конструкція буде міцніше.
Ціна кріплення
Ви можете виготовити кріплення велосипеда на стіну самостійно і абсолютно безкоштовно - за винятком необхідності покупки витратних матеріалів та інструменту. Вам будуть потрібні цвяхи мотузки, товста дріт або металеві крюки, а також інструмент для фіксації. Якщо ви використовуєте монтажні гаки, їх варто накрити гумою, щоб не подряпати байк. Також можна придбати гаки, які вже покриті шаром пластика. У веломагазині або господарському магазині ви можете купити і прості гаки для кріплення. Це обійдеться вам в кілька десятків рублів, зате такі гаки міцно утримують байк, надійно кріпляться і пристойно виглядають.
- Є і спеціальні кронштейни для підвісу велосипедів, які коштують від декількох сотень рублів до декількох тисяч.
Складність з ними не тільки в ціні, але і в монтажі - тому гаки вважаються набагато зручніше. А ось спеціальні полиці, які також продаються в магазинах, навпаки, зручніше гаків за рахунок своєї багатофункціональності. Крім основної функції - підвісу велосипеда - така полку виконує ще й додаткову: на неї ви можете поставити різні аксесуари, ключі, ганчірочки, рукавички та ін. Вартість полиць в магазинах варіюється від 700 руб. до 5000 руб. Якщо теслярські справа вам знайоме, ви можете зробити таку полицю самостійно під свій власний смак.
Висота підвісу
Чим вище ви підвісити велосипед, тим більше місця в приміщенні ви звільните, але тим складніше буде для вас процес зняття і зворотного підвішування байка. В якості основи для гаків можна використовувати не тільки стіну, але і карниз - звичайно ж, він повинен бути досить укріплений. Крім висоти підвісу також важливо продумати, як буде розташований двоколісний друг щодо стіни. Для економії простору краще підвішувати його вздовж стіни паралельно до неї. Так можна підвісити кілька байків один над одним. Перпендикулярно до стіни вішати велосипед має сенс тільки в тому випадку, якщо ви вішаєте його в кут або якщо він підвішується близько холодильника, меблів і т.п.
Якщо ви збираєтеся кріпити кілька байків, то вони будуть розташовуватися поруч.
Ви можете прикріпити велосипед і до стелі на кронштейнах або гаках. Так він буде займати ще менше простору в кімнаті, але знімати його може виявитися досить непросто. Щоб знімати велосипед зі стелі, є спеціальні опускаються кронштейни.
Інші особливості кріплення
Підвішуючи байк, продумайте, як вам буде зручніше його знімати. Щоб зняти велосипед з кріплення, найкраще брати його за раму або за кермо і або піднімати, або прокатувати трохи вперед. Якщо ви вішаєте велосипед своєї дитини, перед монтажем кріплення вам слід переконатися, що велосипед буде висіти зручно і досить низько для того, щоб ваша дитина могла самостійно зняти його з кріплення.
Перш, ніж монтувати кріплення, зверніть увагу на стіну. Тонка опора з гіпсу або гіпсокартону не втримає байк, тому для монтажу вам слід знайти балку, до якої ви будете кріпити гаки або кронштейн. У дерев'яну опору можна вкручувати гвинтові гаки. Якщо ваша опора кам'яна або бетонна, вам знадобиться просвердлити отвір в ній і, можливо, зміцнити його за допомогою дюбеля. Перед свердлінням переконайтеся, що на шляху вашого шурупа не зустрічається електропроводка.
Перед фіксацією кріплень обов'язково «приміряйте» велосипед до стіни (можливо, вам буде потрібно помічник, щоб тримати велосипед) і поставте олівцем позначки в місцях майбутніх зацепов. Після цього можна їх ставити.
Після установки кріплення протестуйте його міцність - кілька разів помістіть велосипед на кріплення і зніміть його.
Якщо ви не хочете псувати стіну гаками, ви можете придбати спеціальні стійки, які дозволяють, не свердлячи стіну, підвісити велосипеди як перпендикулярно стіні, так і паралельно їй.
Хмара тегів:
кріплення для велосипеда на стіну за
На які кріплення можна підвісити велосипед на стіну?