Куди зводити іноземця в Москві

  1. Російська кухня - це неіснуючий звір
  2. Регіони розцвіли буйним ресторанним кольором
  3. По-русски - значить, дорого
  4. "Омулевая бочка"
  5. "Ліпимо і Варимо"
  6. Відродження чаркових

Напередодні чемпіонату світу з футболу ресторани з російською кухнею стали з'являтися на мапі міста , Як гриби після дощу. Звичайно, передбачити, що гостям столиці захочеться скуштувати національні страви, нескладно. Однак що таке російська кухня і як вона повинна виглядати в сучасних реаліях, ресторатори поки самі не знають. І вже тим більше, мало хто уявляє, як будуть існувати ці заклади після мундіалю. А між тим, редакція "Правди.Ру" взяла міфічного іноземця і провела його по концептуальним ресторанам в стилі a la Russ.

Російська кухня - це неіснуючий звір

Припустимо, ми відрізняємо кухню і традиції двох сусідніх країн, але як щодо регіонів? Ось чому, наприклад, відрізняються уральські пельмені від сибірських? Чим зустрічають у Воронежі, а ніж в Ростові? Експерти самі дивуються, як сильно може відрізнятися кухня в двох різних регіонах Росії.

Більш того, те, що ми звикли вважати за основу: салати олів'є і оселедець під шубою, наприклад, - можна вважати лише за основу радянської кухні, але ніяк не исконно русской.

Регіони розцвіли буйним ресторанним кольором

Першим в справі залучення жителів столиці до регіональної кухні став ресторан "Воронеж". Ціни там для середньостатистичного жителя Воронежа вельми і вельми високі. Зате московська публіка із задоволенням оцінювала м'ясо та інші продукти, якими славиться регіон - наприклад, тушонку власного виробництва в красивих дизайнерських банках.

Далі стали відкриватися такі місця, як "Саратов", з його неповторним салатом олів'є, або "Брянський бик" (в "Бику" корінним мешканцям Брянська завжди зроблять приємну знижку), а іншим просто запропонують незабутній холодець прямо в жерстяній консервній банці і якісні бургери з характером брянських бичків.

Далі на черзі новомодний "Сібірьсібірь". Стверджують, що команда проекту в пошуках унікальних способів приготування і обробки продуктів прочитала сотні сторінок кулінарних архівів. А рецепти багатьох страв, які в підсумку потрапили в меню, збиралися під час поїздок по глухих селах сибірської тайги, де до сих пір готують за технологіями вікової давнини.

А як вам ресторан з назвою "Магадан"? Незважаючи на те, що саме слово "Магадан" у росіян не викликає багато приємних асоціацій, це варіант для бажаючих спробувати вітчизняні морепродукти. Їх везуть з Магадана, Мурманська, з Далекого Сходу і інших риболовецьких регіонів нашої Батьківщини. А це оселедець з Охотського моря, Магаданська креветки на льоду або в печі, сахалинские гребінці і т. Д.

Майже у всіх перерахованих "регіональних" ресторанах грає душевний плей-лист а-ля "Навіщо ви дівчинки, красивих любите" ...

По-русски - значить, дорого

Раніше воно як було: вже якщо живий іноземець потрапив в Москву, то він просто зобов'язаний сходити в "Пушкін" або "Dr. Живаго". власне , І той, і інший ресторани до сих пір відмінно себе почувають. В "Пушкін" гість столиці здивується інтер'єру богемного особняка, а в "Живаго" видом з готелю "Національ".

Цінник і там, і там приголомшливий, так що якщо ваш експат хоче сніданків з шампанським і млинців неодмінно з ікрою, то йому сюди.

Щодо свіжі проекти, типу Russi (ресторан на останньому поверсі хмарочоса в "Москва-Сіті") теж недешеві. Але тут ми точно знаємо, що платимо за вид на місто з висоти 365 метрів, кілька тонн величезної російської печі, яку примудрилися сюди вбудувати, і неймовірні вигадки дизайнерів з розряду бару з льоду.

Ну а тепер, подивившись на розкіш найвідоміших місць з національною кухнею, розглянемо більш прийнятні варіанти.

"Омулевая бочка"

Теж сибірська їжа, але на Покровці.

Інтер'єр тут в середньоєвропейському стилі і куди простіше, ніж в "Сібірьсібірі". Але і цінник теж куди простіше. А головне - їжа приготована дуже якісно. Крім сугудая, рибника і салату з папортника-орляка, є, звичайно, пельмені: з омуль і муксуна, з телячої печінкою, з олениною. Є також бурятські пельмені "пози".

"Ліпимо і Варимо"

Раз вже заговорили про пельмені, є і пельменна лавка "Ліпимо і Варимо" в Столешниковом провулку. Правда задумували її як "пельменний бутик" і ніяк не менше. Всього в меню шість видів пельменів. Вартість порції починається від 220 рублів. А на винос взагалі продадуть на 30 відсотків дешевше. Загалом, альтернатива особняків і чорній ікрі є.

Відродження чаркових

Таке поняття, як рюмочная, на інші мови навіть не перекладається. Легше пояснити, що це такий паб з горілкою, де всі п'ють стоячи і закушують бутербродами зі шпротами.

На сьогоднішній момент в Москві є пара радянського типу чебуречних: "СРСР" і "Дружба". Але це якщо ви хочете шокувати іноземця, бо постояльці цих закладів часто приходять зі своїм алкоголем і поводяться, м'яко кажучи, шумно.

Ще є "Рюмошна в Зюзін", так вона і називається. Там зробили щось, що нагадує радянську рюмочних, яка гостям країни здасться цілком реальною. А ось ми, котрі пережили перебудову люди, відразу ж відрізнити цю бутафорію від справжньої суворої реальності.

Нарешті, є люкс-варіант під назвою "Чарка горілки". Це містечко з радянської кухнею, свіжим інтер'єром, антикваріатом на полицях і лихим плей-листом 90-х. До перерахованого додати залишилося тільки десятки видів горілки і настоянки.

Ну а для того, щоб ефектно закінчити статтю, ми запитали знайомого англійця, які страви російської кухні йому здаються апетитними, а які він пробувати не вирішиться. І ось відповідь Генрі:

"Мені подобаються російські супи, які схожі на stew (тушковане ловлення м'ясо з картоплею), тому я люблю борщ. Ще я дуже люблю сирники і згущене молоко . Але холодець це "фу-у-у". Якось раз на ранок після вечірки я купив кефір, думаючи, що це молоко, це було зовсім бридко. Квас мені вдалося полюбити, але не відразу, тільки з часом ".

Ось чому, наприклад, відрізняються уральські пельмені від сибірських?
Чим зустрічають у Воронежі, а ніж в Ростові?
А як вам ресторан з назвою "Магадан"?