Куди можна вчинити з базової математикою, російською та фізикою?

  1. Куди поступити з математикою або поділ на рівні
  2. Куди можна вчинити з базової математикою
  3. Додаткові предмети: куди вступити з ними

Прийшла пора випускних - і перед нинішніми учнями стає складний і відповідальний вибір Прийшла пора випускних - і перед нинішніми учнями стає складний і відповідальний вибір. Адже саме зараз актуальний вибір того, чим вони займатимуться, і в чому вони будуть розвивати своє подальше життя. Цей масштабний крок починається з визначення відповідного навчального закладу. Для цього школярам надається здати кілька єдиних державних іспитів.

Після того як абітурієнт пройшов всі етапи оцінювання рівня знань та отримав відповідні результати, настає етап боротьби за місця в навчальних закладах. Здаючи ті чи інші ЄДІ, абітурієнти вже можуть орієнтуватися в тому, на який факультет є можливість вступити. Ні в якому разі не можна нехтувати російським і математикою, саме вони є ключовими. Також, якщо ви володієте фізикою чи хімією, можна спробувати свої сили в технічному ВНЗ.

У 2015 році ЄДІ з математики був розділений на базовий і профільний рівень. Учень може вибрати відповідний рівень або ж здати обидва іспиту відразу. У чому ж відмінність?

Читайте також: Ким може влаштуватися на роботу філолог

Куди поступити з математикою або поділ на рівні

Базовий рівень ЄДІ з математики - відносно новий іспит, призначений для учнів, яким в подальшому навчанні ця наука не знадобиться. Результати іспиту залишаються в п'ятибальною шкалою і не переводяться в стобальною. Атестат видається при позначці «3». Тобто іспит з базової математики необхідний виключно для отримання атестата. І навіть самих позитивних його результатів не вистачить для вступу до ВНЗ, де математика є профільним предметом.

Іспит з математики базового рівня містить 20 тестових завдань початкового рівня. Вони включають в себе шкільну програму, тобто:

  1. Геометрію.
  2. Тригонометрію.
  3. Логарифми.
  4. Похідні та інше.

Профільний рівень ЄДІ - по суті, все той же іспит, який здається вже не один рік. Внесено хіба що поправки в деякі завдання і мінімальний прохідний бал. У зв'язку з таким поділом, у абітурієнтів виникає цілий ряд питань. Розглянемо докладніше деякі з них.

Куди можна вчинити з базової математикою

Базова математика приймається на тих спеціальностях, де відсутня цей предмет в переліку вступних іспитів. В основному це гуманітарні та медичні напрями підготовки. Наприклад, можна поступити на такі факультети:

  • психологія;
  • юриспруденція;
  • міжнародні відносини;
  • туризм;
  • соціальні роботи;
  • культурологія;
  • релігієзнавство;
  • митна справа;
  • лікувальна справа;
  • педіатрія;
  • стоматологія;
  • ветеринарія.

Всі вимоги і нюанси подачі документів, можна уточнити у адміністрації обраного вами навчального закладу або ж на сайті ВНЗ.

Слід також враховувати, що для вступу до вищого навчального закладу належить скласти як мінімум 3 ЄДІ, а часом для перерахованих вище напрямків потрібно мінімум 4 предмета. Наприклад, точно треба чинити з російським і математикою, до яких додають суспільствознавство, історію, англійська або фізику.

Винятком у цьому плані становить напрям підготовки «Митна справа». У деяких ВНЗ для вступу на цей факультет досить результатів іспитів по російській і суспільствознавства. Заковика в тому, що бажаючим вступити на цей напрямок додатково належить скласти вступні випробування.

Додаткові предмети: куди вступити з ними

Повернемося до додаткових ЄДІ. Якщо поєднання базової математики з іспитами з історії, іноземної мови та суспільствознавства дозволять абітурієнтові надходити на гуманітарні спеціальності, то комбінація базової математики з фізикою - не найкраща. Повторимося, що на будь-яку технічну спеціальність потрібно ЄДІ з профільної математики. Тому якщо ви хочете вступити на гуманітарні факультети, то фізика буде оцінюватися хіба що в якості бонусу або незначного переваги.

Ще одним варіантом розвитку подій може стати вступ до коледжу або технічне училище. Сучасна система навчання в таких установах має значні плюси:

  • невеликий конкурс порівняно з вищими навчальними закладами;
  • демократичні правила прийому абітурієнтів;
  • відмінний старт в обраній спеціальності (більшість коледжів прикріплено до ВНЗ, що робить можливим надходження на 3-4 курс, відразу після його закінчення);
  • зачіпаючи попередній пункт - випускники коледжів можуть не надавати результати ЄДІ при вступі до обраного ВНЗ;
  • обов'язкове проходження практики, що спрощує подальше працевлаштування.

З усього цього робимо висновок, що середню спеціальну освіту може стати обхідним шляхом для вступу до вищого навчального закладу. І якщо абітурієнт не зорієнтувався відразу для вступу до ВНЗ, у нього є ще шанс. Головне бажання.

З таким комплектом ЄДІ, як російська, базова математика і фізика, можна вибрати технічну спеціальність в закладі середньої спеціальної освіти.

Читайте також: Куди поступити з іспитами з математики, суспільству і російській

Наостанок хочеться дати поради абітурієнтам. По-перше, намагайтеся заздалегідь продумати стратегію для надходження за бажаним профілем. І, по-друге, не залишайте на потім з'ясування подробиць надходження. Зараз у кожного освітнього закладу є свій сайт, де можна знайти всю необхідну інформацію.

У чому ж відмінність?