Куди здати монети СРСР за гроші безпечно і вигідно?

  1. Я знайшов скарб, але що далі?
  2. На що орієнтуватися?
  3. Самі ми не місцеві ...
  4. Післямова

Привіт-привіт друзі! Ви, напевно, помітили, що все більш популярним стає інвестування в колекційні напрямки, наприклад, в рідкісні монети. Але найчастіше придбати їх набагато простіше, ніж здати за реальною ціною.

Особливо гостро ця проблема стоїть в невеликих населених пунктах. Розглянемо загальний підхід до її вирішення на конкретному прикладі. Завдання таке: куди здати монети СРСР за гроші?

Я знайшов скарб, але що далі?

Розбираючи старі речі, росіяни (особливо проживають в приватних будинках) часом знаходять не тільки, а й цілі поклади непотрібних, на перший погляд, радянських монет. І лише небагато знають, що іноді в їх руках знаходиться цілий статок. Залишається вирішити два питання:

  • Оцінити монети по каталогу
  • Знайти легального скупника, готового запропонувати за них справедливу ціну

І якщо перше завдання досить легко вирішується за допомогою онлайн-каталогів та консультантів, то зі скупкою складніше.

Якщо монети по-справжньому рідкісні і ними можуть зацікавитися колекціонери, непоганим варіантом буде виставити їх на інтернет-аукціон. Таких аукціонів чимало, але є і спеціальні, що працюють безпосередньо з монетами.

Наприклад, в Москві це аукціонний дім «Рідкісні монети». Велика перевага роботи з ним - безкоштовна послуга по онлайн-експертизі монет. Провести її можна, виславши фотографії через спеціальну форму заявки на сайті.

Тут є серйозне обмеження для продавців: з радянських монет цей аукціон приймає тільки пробні випуски, тобто ті, які були виготовлені дуже малими тиражами і не надійшли в обіг.

Крім того, аукціонний метод продажу годиться для однієї або декількох монет, але не для великого числа. Варіант здачі їх у вигляді брухту кольорових металів ми не будемо розглядати, оскільки більшість монетних сплавів, які містять дорогоцінні метали, не представляють інтересу для скупників.

Втім, якщо монета являє інтерес для нумізматів, можна знайти організацію, що спеціалізується на купівлі-продажу колекційних монет.

На що орієнтуватися?

Далеко не всі монети СРСР мають колекційну цінність. Як варіант, вона може бути пов'язана зі сплавом. Так, в 1921-31 роках монети гідністю від 10 копійок і вище карбувалися зі срібла. При цьому карбування монет 1 рубль була припинена з 1925 р, а 50 коп. - з 1928 р

Починаючи з 1928 і по 1960 р випускалися лише монети 1-20 коп. Серед них колекційної цінністю володіють окремі випуски, в основному вкрай нечисленні срібні монети 10-20 коп.1930-31 р З 1932 р карбування срібних монет була припинена.

Можна сказати, що з цього часу і до 1961 року монети СРСР, за рідкісними винятками, колекційної цінності не представляють. Як не дивно, більше цікавих для колекціонерів монет в інтервалі 1961-91 р В основному цей інтерес пов'язаний з обмеженими тиражами окремих випусків.

Крім того, одна справа колекційна вартість і зовсім інше - ціна, по якій монети приймають. Як правило, вони сильно розрізняються. Орієнтовні ціни скупки можна подивитися на сайті «Скупка монет».

Звичайно, подібні компанії є лише в найбільших містах Росії. Якщо здійснити операцію віч-на-віч неможливо з технічних причин, доведеться вдатися до послуг пошти або допомоги посередників.

Якщо здійснити операцію віч-на-віч неможливо з технічних причин, доведеться вдатися до послуг пошти або допомоги посередників

Самі ми не місцеві ...

У регіонах нумізматичної напрямок особливо добре розвинене в Єкатеринбурзі і в Новосибірську. У Єкатеринбурзі регулярно проводяться найбільші зльоти колекціонерів Росії. Клуб колекціонерів Єкатеринбурга існує з 1924 року і він до цих пір не втратив своєї популярності, продовжуючи притягувати любителів антикваріату зі всієї країни.

Вартість вхідного квитка 200 руб., Але за оренду столу і стільця доведеться заплатити в 10 разів дорожче. Значить, виступити продавцем зможе не кожен. Втім, якщо їхати вам недалеко і є, що показати, 200 руб. за корисні контакти - не ціна! Дізнатися актуальну інформацію можна тут.

Дізнатися актуальну інформацію можна тут

У Новосибірську працює антикварно-нумізматичний магазин «Сибірський колекціонер». Він пропонує повний комплекс послуг для нумізматів: оцінка, скупка, продаж і консультування, а також пошук примірників для колекції під замовлення. На даний момент сайт магазину ще не заповнений, але є вичерпна контактна інформація: sibcollecto.ru

Післямова

Як бачите, мало просто мати предметами антикваріату, в даному випадку, колекційними монетами. Вигідно реалізувати їх - завдання непросте. Але якщо вам є, що запропонувати, і ви готові ризикнути, процес пошуку інформації та корисних контактів багато чому вас навчить. Цей досвід може виявитися дуже корисним в якості практики для інвестора. Підписуйтесь на новини блогу і розширюйте свій кругозір!

Я знайшов скарб, але що далі?
На що орієнтуватися?
Завдання таке: куди здати монети СРСР за гроші?
Я знайшов скарб, але що далі?
На що орієнтуватися?