Масляна, Блинница, об'едуха - так в просторіччі називають Сирну (м'ясопусного) седмицю, останню підготовчу тиждень перед Великим постом. Богослужіння цього тижня покликані допомогти віруючим підготуватися до посту і примиритися з ближніми. У церковних службах вже з'являється постової характер: починаючи з вівторка, читається покаянна молитва Єфрема Сирина, а в середу і п'ятницю не звершується Божественна Літургія. Однак за народною традицією на Жирній тижня, як її ще називали, відбувалися найвеселіші гуляння і пишні застілля. Куди піти у вихідні на Масниці в Москві?
За кожним днем Масляної, яка в 2016 році припадає на 7-13 березня, було закріплено своє символічне значення. Кожен день мав назву, а апофеозом ставали гуляння з катаннями на санях, кулачними боями і взяттям снігових фортець. Весь тиждень прийнято було ходити в гості, перш за все до родичів, пригощати один одного млинцями. Їх пекли з понеділка і до кінця тижня. Не забували ділитися млинцями з жебраками і волоцюгами, яких просили поминати покійних. Самі гуляння припадали на останні два дні тижня і завершувалися спалюванням солом'яного опудала Масляної.
У вихідні, 12 і 13 березня, з нагоди Масляної в Москві заплановані численні святкові програми, які пройдуть майже у всіх столичних парках. Швидкісне випікання млинців, народні ігри та майстер-класи, квести, виступи фольклорних колективів і дегустація млинців - загальна програма для всіх парків на ці вихідні.
Втім, через «довгих вихідних» з нагоди 8 березня на деяких московських майданчиках свято почнеться раніше звичайного. Уже в понеділок, 7 березня відкриються масляні ярмарки і базари на ВДНГ і в Воронцовському парку; щодня о 19.30 на Манежі буде проходити світлове шоу «Вікно в місто».
Влада Москви в цьому році підготувалися краще звичайного і запустили сервіс « Вікно в місто ». В інтернеті можна буде дивитися прямі трансляції з 18 майданчиків Москви, серед яких ВДНХ, Парк Горького і "Музеон", Патріарші пруди, "Царицино", Лианозовский, Таганський, Гончаровський і Тушинський парки, площа Кузнецького мосту, сад імені Баумана і багато інших.
На думку столичної влади, це дозволить жителям краще планувати власну програму розваг.
ВДНХ
Головним майданчиком Масляної в цьому році буде Центральна алея ВДНХ. Млинцева ярмарок, численні майстер-класи та старовинні ігри, створення солом'яних опудал, кулачні поєдинки і народна музика не залишать байдужих, особливо дітей, які зможуть повалятися на цьому сіннику. 12 і 13 березня на ВДНГ виступлять музичні колективи: Zdob si Zdub, «Іван Купала», «Тісто», «Євгенія Zima band», Oyme, Folkbeat, Yoki, Exilados, Аліса Ігнатьєва і Volga. У неділю свято завершиться спалюванням гігантських фігур дівчата, ведмедя і зайця, які були встановлені на ВДНГ ще 4 березня.
Фото: smartnews.ru
Парк Горького і Музеон
У Парку Горького в неділю також планує спалити символ зими. Правда їм замість солом'яного опудала стане ведмежа барліг. Її побудує угорський художник Габор Жоке на Пушкінській набережній. На створення арт-об'єкта - п'ятиметрової барлогу з ведмежам - художнику знадобиться 6 днів. Всі бажаючі, починаючи з 6 березня, можуть прийти, щоб поспостерігати за будівництвом Чотиритонний інсталяції. Ведмежий барліг, зроблену з дуба і сосни, спалять в неділю. А гігантський ведмежа, виконаний зі сталі, за задумом художника залишиться в парку назавжди, як «символ прокинулася весни».
Два дня на Пушкінській набережній буде звучати жива музика у виконанні фолк-колективів. Традиційні російські пісні і танцювальні в електронних аранжуваннях можна буде також почути на Кримській набережній. Це буде справжній фолк-фестиваль.
Центральний вхід до Парку Горького, як і вхід в розташований навпроти парк «Музеон», буде прикрашений шпаківнями всіх можливих кольорів і розмірів. Для відпочинку гуляють на святкових майданчиках парку з'являться солом'яні тюки.
У Музеон відвідувачів розважатимуть скоморохи і блазні. Дітей навчать розписувати ложки і плести ляльок з лика. Чоловіки зможуть продемонструвати свою молодецьку завзятість, піднявшись на день масляної стовп, помірятися силами в перетягуванні каната або битві мішками з соломою.
Сад «Ермітаж»
О шостій вечора в суботу спалювання Масниці планується і в Саду "Ермітаж" (вулиця Каретний ряд, будинок 3). Опудало Масляної тут не зовсім звичайне. Це триметрова панянка в костюмі півня: капелюсі-гребінці і з дзьобом замість носа. Взагалі, льодяниками-півниками організатори збираються прикрасити весь парк, а ще навчити виготовляти іграшки в численних майстерень, які будуть відкриті у вихідні. Гостей Парку чекає жива музика, хід з тріскачками і довгий святковий стіл, за яким можна буде спробувати млинці на будь-який смак.
Фото: photodomik.ru
Таганський парк
Хода з тріскачками планується і в Таганському парку (вул. Таганська, д. 40-42). 12 березня для участі в параді гості зможуть самі виготовити тріскачки і карнавальні костюми на одному з майстер-класів. А ввечері, після виступу групи «Маша і ведмеді», можна буде помилуватися піротехнічним шоу. Організатори обіцяють, що воно буде незабутнім.
Фото: Відкриті Інтернет-джерела
Парк «Червона Пресня»
Масляної карнавал 12 березня також пройде в парку «Червона Пресня» (вул. Мантулінская, д. 5). Організатори планують прикрасити парк в авангардистському стилі. Вже о 12 годині ранку тут почнуть роботу мобільні майстерні, в яких гостям запропонують самим виготовити собі костюми в стилі супрематизму. І навіть «стати частиною шедевра», відтворивши під час флешмоба одну з картин Каземіра Малевича і Василя Кандинського. Костюмоване шоу почнеться о п'ятій вечора.
Весь день в парку будуть театралізовані вистави, виступи фольклорних колективів, ігри та дегустація млинців. Вечір завершить вогненним шоу у виконанні театру вогню.
Фото: izvestia.ru
Сад ім. Баумана
У Саду ім. Баумана (вул. Стара Басманная, д. 15) Масляна буде класичної - з піснями, танцями, хороводами та борошна ярмарком. Бажаючі зможуть навчитися церковного дзвону і взяти участь в численних майстер-класах. Розпочнеться свято 12 березня в 12 годин, а завершиться о сьомій вечора виступом групи Orchestra і піротехнічним шоу.
Ліазнозовскій парк
У ліанозовської парку (вул. Угличская, 13) 12 березня з 12 години урочисто відкриються ремісничі ряди з товарами народного промислу. Весь день в парку будуть співати пісні і грати в народні ігри фольклорні колективи. А ближче до вечора, о 19 годині, організатори обіцяють піротехнічне шоу.
Гончаровський парк
У неділю, 13 березня, Гончаровський парк (вул. Руставелі, вл.7) запрошує всіх на свято «Ух ти! Млинець!". З 12 до 18 годин парк перетвориться на справжній пазл з безліччю зон. У кожній з них можна буде знайти справу до душі: взяти участь у квесті, подивитися кулачні бої, взяти участь в народних іграх, повболівати за знаменитих спортсменів і телеведучих, які змагаються у випіканні млинців на швидкість. Ну і, звичайно, поласувати млинцями, тому що «млинці і кисіль на свята для всіх гостей».
Сокільники
12 і 13 березня на площі Фонтану парку «Сокольники» до пізнього вечора буде гуляти Масляна. Організатори запрошують гостей взяти участь у веселих забавах, хороводах і майстер-класах. Весь день на 4-му променевої просіці буде працювати масляної базар міських солодощів «ВкусноФест». А в неділю в парку пройде масничний естафета і барабанне шоу музичного колективу NightBeat DrumShow. Початок шоу о 15.00.
Царицино
У садибі «Царицино» святкувати Масляну в неділю, 13 березня. З дванадцяти і до шести годин вечора гуляння проходитимуть на площі біля Головного входу в садибу (з боку м. «Царицино»).
Організатори програми «Ігри на новий лад» обіцяють не тільки млинці і медовуху, але також виступ фолк-колективів і розповіді про звичаї проводів зими на Русі.
Фото: 2do2go.ru
Коломенське
У Коломенському вуличні гуляння з театралізованою програмою «Бояриня Масниця» почнуться в суботу, 12 березня, о 13 годині за Ярмарковій площею (метро «Коломенська»). Ігри, танці, веселі забави та виступ фольклорних ансамблів «Русаль», «Фольк-Тайм», Олексія Петрухіна і групи «Губернія» триватимуть до 16 годин.
У неділю, 13 березня, тут же з 12 години буде проходити «Прощання з Масляною». Поводити веселі хороводи, заспівати зі знаменитими артистами народні пісні та коломийки, зіграти в традиційні ігри можна буде до п'ятої вечора. Свято завершиться спалюванням опудала Масляної.
В цей же день о 13 годині дня в іншому кінці парку, біля головного ганку Палацу Олексія Михайловича (біля станції метро «Каширська») розпочнеться вистава «Масляна: традиції століть». Фольклорні колективи познайомлять гостей парку з народними обрядами, які тут же і будуть розіграні. Свято завершиться растрясиваніем опудала Масляної.
Фото: voxxter.ru
Любліно
У суботу, 12 березня, о 14.00 в садибі «Любліно» (вул. Літня, буд.1, стор. 1.) близько колонади «Театральній школи» розпочнеться свято «Масляна: посиденьки зовиці». Це ціле театральне постановка в семи діях по числу днів Сирного тижні. Глядачі зможуть взяти участь в народних обрядах, іграх, танцях і почути пісні у виконанні ансамблю гуслярів «Купина» і фольклорного ансамблю «Параскева». Свято, як і в Коломенському, завершиться растрясиваніем опудала Масляної.
Ізмайлово
У садибі «Ізмайлово» (містечко ім. Баумана, д. 2, стор. 6.) не планується вуличних гулянь на Масляну, зате в концертному залі «Під склепінням» у неділю, 13 березня в 13.00 пройде фольклорний концерт «Приходь, весна! Приходь, красна! ». Скоморохи і ростові ляльки будуть розважати гостей іграми. Безкоштовні квитки можна отримати за годину до початку концерту.
Недалеко від садиби, в Ізмайловському кремлі (Ізмайловському шосе д. 73 Ж,), 12-13 березня пройде урочисте закриття Всеросійського фестивалю «Ковальський талісман» зі святом «скуем Масляну!» Що таке ковальська весілля і ковальська кухня можна буде дізнатися, якщо прийти в один з вихідних днів. Ковалі-кулінари обіцяють здивувати запеченим рейкою, підковою гриль, цвяхами у власному соку, супом із сокири і пиріжками з заклепками. А ковалі-музиканти порадують ковальським рок-н-ролом і розпеченим блюзом.
Ізмайловському парку (алея Великого Круга, 7) гуляння почнуться 12 березня в 11.00 на Центральній площі. Тут відкриється ярмарок, а гостей розважатимуть скоморошние театр і гармоністи. Обіцяють лялькову виставу за мотивами казок. Весь день дітям можна буде кататися на олійних гойдалках, а дорослим взяти участь в «молодечих забавах»: шапковому бою, бій «стінка-на-стінку», або підкорити масляної стовп. Вже о четвертій годині дня на Центральній естраді зазвучать народні пісні. А спалювання Масниці з феєрверком організатори обіцяють рівно 19.00.
Куди піти у вихідні на Масниці в Москві?