Культурне життя і дозвілля
Культурно-масова робота в академії проводиться з метою розкриття творчих здібностей і талантів слухачів, курсантів, студентів і ліцеїстів, підвищення їх культурного рівня, розвитку моральних якостей. Вона спрямована на організацію змістовного дозвілля, естетичного виховання, зміцнення дисципліни і морально-психологічного клімату в колективі.
Протягом навчального року в академії проводяться культурно-масові заходи із залученням до них слухачів, курсантів, ліцеїстів, студентів, співробітників академії та членів їх сімей. Це концерти, присвячені державних і професійних свят, конкурси, огляди художньої самодіяльності, ігри КВН, ювілейні вечори, фестивалі, творчі зустрічі, художні виставки. В академії проводяться День вшанування пенсіонерів та ветеранів ОВС, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, День Києва, День Незалежності України, День працівників освіти, День юриста, День студента, Міжнародний День захисту прав жінок і світу, заходи до Дня міліції України, Дню перемоги, Дня визволення України від фашистських загарбників та ін.
Відділення організації дозвілля постійно співпрацюють з районним та міським відділеннями культури. Слухачі, курсанти та студенти неодноразово виступали з концертними програмами перед жителями Солом'янського, Деснянського, Дарницького та Дніпровського районів і міста Києва на Майдані незалежності, в Національному палаці «Україна». 15 грудня 2012 вперше в академії було проведено бал з нагоди святкування Дня міліції України.
Разом з тим на факультетах, в інститутах і в юридичному ліцеї проводиться значна культурно-масова робота: відзначаються дні інститутів, факультетів, дні відкритих дверей, проводяться лекторії з етики та культури поведінки, екскурсії в музеї і по Києву.
Традиційно 1 квітня в академії проводиться чемпіонат з ігор КВН.
Культурно-масова робота здійснюється в постійному контакті з різними творчими спілками. Триває робота по зміцненню зв'язків з театрами: Національним драматичним театром української драми імені Івана Франка, Київським державним академічним театром драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Національним драматичним театром російської драми ім. Лесі Українки, Національним театром опери та балету. Вистави цих театрів слухачі, курсанти, студенти, ліцеїсти та працівники академії відвідують безкоштовно.
Практикується колективне відвідування виставкових залів, концертних і театральних вистав, пам'ятних культурних місць України.
З метою гідної презентації академії в соціальному житті міста і країни створений ансамбль барабанщиць НАВС.
Для естетичного виховання молоді велике значення мають гуртки художньої самодіяльності:
1) вокальні: народного та естрадного співу «Алімат» (керівник Акопян Т.О.), «Велюр» навчально-наукового інституту підготовки фахівців для експертно-криміналістичних підрозділів (керівник Нечипорук Л.С.), «Українська пісня» навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів слідства та кримінальної міліції (керівник Ковальська Н.Л.);
2) танцювальні: «Ритм» юридичного ліцею (керівник Іващенко О.В.), народного танцю «Кияни» навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів міліції охорони громадського порядку і Національної гвардії (керівник Боровий С.І.);
3) вокально-інструментальні: «Мелодія» юридичного ліцею (керівник Іващенко О.В.), «Бах» навчально-наукового інституту підготовки фахівців для експертно-криміналістичних підрозділів (керівник Михайлюк О.Б.);
4) інструментальні: «Духовий оркестр Національної академії внутрішніх справ» (керівник Баланко Л.У.), «Край» навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів міліції охорони громадського порядку і внутрішніх військ (керівник Боровий С.І.). Вихованці цих гуртків є неодноразовими переможцями конкурсів і фестивалів.
Також в академії постійно функціонують клуби за інтересами: клуб інтелектуальних ігор «Дебют», клуби веселих і кмітливих, клуби шанувальників театру, студія аматорів фото-і відеозйомки, поетичні студії.
Відділ соціально-гуманітарної роботи НАВС