Купівля квартири іноземцем в Росії: що, де, так як

  1. Чи складно іноземцю купувати квартиру в Росії?
  2. Купівля житла за дорученням
  3. Якщо рідна країна іноземця не прийняла Гаазьку конвенцію?
  4. інші нюанси
  5. Внесення оплати за квартиру і подальші дії
  6. висновок

Іноземці, як і громадяни Росії, теж мають право на покупку квартири. Однак для них діють певні обмеження, так як вони не мають громадянства РФ і не проживають постійно на її території. Не дивлячись на появу деяких складнощів, іноземці все одно можуть стати власниками квартири, але для цього їм доводиться проходити певну процедуру покупки.

...

Чи складно іноземцю купувати квартиру в Росії?

Придбання житла нерезидентами Росії - це досить поширена практика. На перший погляд може здатися, що покупка квартири може стати занадто складним завданням, але на практиці виявляється, що все можна зробити швидко і без проблем.

Процедура оформлення покупки нерухомого майна іноземним громадянином має вельми зрозумілу схему. В першу чергу іноземцю потрібно дізнатися, чи можна купити квартиру в тому районі, де він доглянув житло. Справа в тому, що не всі частини міста можуть бути відкритими для іноземного інвестування, тому інформацію завжди потрібно уточнювати.

Коли стане зрозуміло, що житло дійсно можна купити, іноземному гостю Росії потрібно перевести свій паспорт на російську мову. Це необхідно для правильного оформлення документів.

Процес його запевнення відбувається завжди у російського нотаріуса, щоб той повністю перевірив всю подану документацію. Додатково доведеться показати візу і довідку про наявність реєстрації.

Потрібно розуміти, що покупка квартири може здійснюватися тільки тим іноземцям, хто має законне право на перебування на території РФ. Всім іншим гостям країни доведеться утриматися від покупки квартири.

Купівля житла за дорученням

Придбання нерухомості з використанням допомоги повіреного вважається поширеною практикою серед резидентів РФ Придбання нерухомості з використанням допомоги повіреного вважається поширеною практикою серед резидентів РФ. Але навіть іноземець може скористатися цією схемою покупки житла. Для цього він повинен знайти повіреного, а потім відвідати з ним нотаріуса, щоб той завірив документи.

Довіреність проходить процедуру легалізації з апостилем. Так називають спеціальне посвідчення штампа і всіх підписів на документах для здійснення угод, пов'язаних з некомерційним майном. Після завірення документації, громадянин може використовувати цю довіреність в будь-якій країні, де була прийнята Гаазька конвенція.

Якщо рідна країна іноземця не прийняла Гаазьку конвенцію?

Далеко не всі країни світу підтвердили і підписали Гаазьку конвенцію. Але це зовсім не означає, що вони не можуть придбати житло в Росії. Замість процедури легалізації за допомогою апостиля їм буде потрібно консульська легалізація довіреності.

Щоб угода купівлі-продажу пройшла успішно, іноземець шукає повіреного і оформляє довіреність. Після цього він приходить не до нотаріуса, а до Міністерства закордонних справ, де відбувається посвідчення документа. Його відправляють в консульство разом з паспортом, переклад якого був завірений нотаріусом. Там відбувається легалізація документа, але це може означати, що його можна використовувати тільки на території РФ. В інших країнах доведеться оформляти доручення заново.

інші нюанси

Мало хто знає про це, але іноземцю далеко не завжди потрібно легалізувати свої документи Мало хто знає про це, але іноземцю далеко не завжди потрібно легалізувати свої документи. Це можна не робити, якщо він приїхав з країн СНД, які оформили в 1993 році Мінську конвенцію про правову допомогу. Йому досить перевести й нотаріально завірити свій паспорт, і угода купівлі-продажу буде проводитися в спрощеному варіанті.

Зараз в Росії можна перевести абсолютно будь-яку іноземну документацію. В агентствах можуть не прийняти тільки написані від руки документи, що мають виправлення, приписки, закреслення та будь-які інші дефекти, які можуть перешкодити трактуванні даних.

Що стосується іноземців, які купують житло в Росії в шлюбі, то у них на руках має бути дозвіл від чоловіка / дружини. Його запевняють в РФ за звичайною схемою або в рідній країні, але тоді знадобиться зробити легалізацію з апостилем.

Внесення оплати за квартиру і подальші дії

Громадянство покупця ніяк не впливає на валюту, яка використовується для розрахунку при здійсненні угоди. Згідно з чинним законодавством, іноземець може розплатитися тільки рублями. Якщо у нього немає такої валюти, то він зможе обміняти її за заздалегідь обумовленим в договорі курсу. Це робиться для того, щоб обидві сторони змогли уникнути переплати або недоплати за нерухоме майно.

Після придбання житла іноземець може пройти реєстрацію в ньому. Для цього він надає завірений переклад паспорта, посвідка на проживання або візу, а також договір купівлі-продажу квартири, який доводить, що вона дійсно перейшла в його користування. Однак паспортно-візова служба може відмовити такому прохачеві у видачі реєстрації. У такій ситуації йому доведеться подавати позов до суду для розгляду справи.

Іноземні громадяни, як і жителі Росії, змушені платити податок при купівлі нерухомості. Крім того, придбання російського житла не дає ніяких привілеїв для гостей держави. Вони не зможуть розраховувати на спрощене отримання громадянства або на пільги при оплаті комунальних послуг і при подальшій купівлі житла. Придбання квартири іноземцем означає покупку житлоплощі, а не покупку пільг.

висновок

Купівля нерухомості, квартири в тому числі, в Росії доступна для кожного іноземця. Для цього йому знадобиться перевести й нотаріально завірити свій паспорт, а також надати документи, що доводять законність його перебування на території країни. Якщо покупка відбувається з використанням довіреності, то її легалізують апостилем. Після покупки житла іноземець може в ньому зареєструватися, але це не означає, що він в майбутньому отримає привілеї при отриманні громадянства.

Хтось може подумати, що   покупка квартири неповнолітнім   дитиною неможлива, що у нього немає прав Хтось може подумати, що покупка квартири неповнолітнім дитиною неможлива, що у нього немає прав. Але це не так!

А ось для того, щоб повністю дізнатися про покупку квартири компанією, тобто юридичною особою, переходите сюди http://zhil-vopros.com/kvartira/pokupka/vidy-buy/kompaniej.html .

Чи складно іноземцю купувати квартиру в Росії?
Чи складно іноземцю купувати квартиру в Росії?
Якщо рідна країна іноземця не прийняла Гаазьку конвенцію?