Секрет успішної здачі іспитів - це завчасна підготовка. Можна готуватися вдома самостійно, знайти репетитора або відвідувати відповідні курси. У Москві багато різних освітніх центрів, якщо судити з реклами, один кращий за інший. І тут виникає питання, як вибрати курси підготовки до ЄДІ і ДПА, які дійсно допоможуть отримати високі бали.
Що краще: курси, репетитор або самостійна підготовка?
- Зміст шкільної програми сильно відрізняється від змісту екзаменаційних завдань. Викладачі та репетитори будують свої заняття так, щоб охопити всі теми завдань і їх типи, і навіть більше, прагнучи заповнити прогалини шкільних знань. При самостійній підготовці зробити це практично неможливо.
- Викладач зможе грамотно пояснити складну теорію, знайти кілька рішень, підказати хороші посібники, об'єктивно оцінити готовність дитини до іспиту. Самостійні заняття за підручником і збірників тестів цього не дадуть.
- Курси - це гарантія того, що заняття будуть регулярними і відбудуться в будь-якому випадку. Якщо викладач раптом захворіє (потрапить в пробку, поїде ...), то йому швидко знайдуть рівноцінну заміну. Репетитор такого обіцянки дати не може, адже він теж людина і працює один. Самостійні заняття можливі тільки в тому випадку, якщо людина організований від народження.
- Заняття в міні-групах коштує майже в 2 рази менше, ніж індивідуальний урок з репетитором. Домашня самопідготовка і зовсім безкоштовна, але її ефективність украй низька.
Погодьтеся, переваги підготовчих курсів очевидні, залишилося тільки вибрати хороші.
Інтернет рясніє оголошеннями всіляких Суперкурс і освітніх центрів. Перш ніж дзвонити і домовлятися про пробне уроці, зверніть увагу на вартість.
Низька ціна не означає якісно
Якщо курси занадто дешеві, задумайтеся: хто там викладає? Швидше за все, це студенти, які, за їх власним твердженням, успішно здали ЄДІ. Свій предмет вони, може бути, і знають, але чи можуть вони зрозуміло і швидко пояснити матеріал або побудувати заняття так, щоб учень витягнув з нього якомога більше користі? Досвідчені грамотні викладачі не працюють за копійки.
В освітніх центрах, які дорожать своєю репутацією, заняття ведуть шкільні та вузівські викладачі з багаторічним стажем. Зазвичай вони прекрасно володіють предметом, володіють даром простими словами пояснити складні поняття, завжди готові допомогти учням розібрати важкі завдання. Але і вартість курсів відповідна.
Ми рекомендуємо вам відвідати пробне заняття і подивитися, як воно проходить, чи відповідає інформація, заявлена на сайті, дійсності.
аудиторія
Приміщення, в якому проходять заняття, має бути чистим, світлим і просторим. Це вже вимоги санітарно-гігієнічних норм. Подивіться, чи є все необхідне для уроку, чи зручно хлопцям сидіти, чи немає в інтер'єрі яскравих деталей, що відволікають увагу дітей. Обстановка грає велику роль в створенні робочого настрою.
Кількість осіб в групі
Ефективність занять в міні-групах до 6-7 чоловік значно вище, ніж у великих класах, адже викладач має можливість приділити увагу кожному учневі. Майте на увазі, що на сайті може бути написано, що в групі займається всього 5 осіб, а насправді на уроці присутній 15 учнів.
професіоналізм викладачів
Кваліфікація викладача повинна підтверджуватися не тільки словами, але офіційними документами - дипломом, сертифікатом, ліцензією і т. Д. Не посоромилися попросити ці папери у менеджера освітнього центру. Якщо вам відмовили в цій простій прохання, пославшись на безглузду причину, то краще пошукати інші курси.
Ставлення викладача до учнів
Хороший викладач підтримує робочу позитивну атмосферу на занятті і завжди коректний в своїх висловлюваннях. Він відноситься до всіх членів групи доброзичливо, що не навішує ярликів, не промовляє фраз типу «вас в школі нічому не вчать», «як можна цього не знати» і т. Д.
подача матеріалу
Подивіться, як викладач організовує роботу на уроці, скільки часу відводиться на теорію і практику, дохідливо він пояснює складні місця, як контролює успішність, чи проводиться робота безпосередньо над екзаменаційними завданнями. У хорошого викладача хлопці завжди чимось зайняті, вони не бояться питати, виходити до дошки, звернутися до вчителя після заняття, якщо залишилися питання. В ідеалі урок повинен пройти так, щоб після нього учень міг виконати домашнє завдання самостійно з мінімальною опорою на підручник і записи. Обов'язково запитайте дитини, чи він зрозумів, було йому чи цікаво.
Якщо вас все влаштовує, то сміливо укладайте договір. Врахуйте, що яким би досвідченим не був викладач, без мотивації і старанності самої дитини нічого не вийде. Тому в подальшому вам доведеться контролювати, скільки і як займається він удома.
Що краще: курси, репетитор або самостійна підготовка?Свій предмет вони, може бути, і знають, але чи можуть вони зрозуміло і швидко пояснити матеріал або побудувати заняття так, щоб учень витягнув з нього якомога більше користі?