Квест в большом городе

  1. «Клаустрофобія»
  2. «DozoR»
  3. «Encounter»
  4. «Той, що біжить місто»
  5. «Слідопит»
  6. «Е-Game»

City-квести, інтелектуальне міське орієнтування, краєзнавчі інтерактивні ігри - назв у цього заняття безліч. Це щось середнє між спортивним орієнтуванням на місцевості і віртуальними online - бродилками. Ви можете зібрати невелику команду з числа друзів, зареєструватися на сайті квесту через інтернет і прийти в певний час на старт разом з іншими командами. Весь інший «Форт Боярд» з загадками і маршрутами буде придуманий організаторами події.

Весь інший «Форт Боярд» з загадками і маршрутами буде придуманий організаторами події

Щоб почати грати, необхідно вибрати потрібну стилістику і рівень складності. Контрольні пункти можуть перебувати під землею, в покинутих будівлях, звичайних кафешках. Ви хочете переміщатися по місту вночі, вдень або цілодобово? На велосипедах, автомобілі, на метро, ​​пішки або навіть в інвалідному кріслі? Бути може, вам до душі гра, де не потрібно бігати по місту, де, Бродському всупереч, необхідно знайти вихід з кімнати? Які перешкоди чекають вас в кожному з варіантів? Залишається тільки гадати. За традицією, заведеної ще Девідом Фінчером в захоплюючому фільмі «Гра», присвячувати новачків в ідею і розкривати варіанти загадок часто заборонено організаторами квестів. Інакше який сенс?

Інакше який сенс

«Клаустрофобія»

Ця гра зовсім не включає орієнтування на місцевості, але вона - одна з найбільш захоплюючих різновидів квестів в реальності. Вам знадобиться проявити чудеса дедукції і логіки, щоб за годину знайти всі підказки, перемогти все кодові замки і вийти із замкненого приміщення. Розмір команди - від двох до чотирьох осіб. Мінус гри в тому, що пройти її можна лише один раз, поки не знаєш алгоритм виконання завдань, а другий раз - вже не цікаво.

Де пограти?

Москва, вул. Нижня Сиромятніческій, д.10, стор.8, земельна ділянка (територія галереї Artplay). Попередній запис обов'язковий. www.phobia.ru

«DozoR»

Найпопулярніша нічна міська гра. Проводиться більш ніж в ста містах Росії і ближнього зарубіжжя, хоча франшиза на її проведення, подейкують, коштує чималих грошей. За словами творців проекту, квест «DozoR» - гібрид таких різних явищ, як радянська «Зірниця», «Форт Боярд» нульових і позачасового «Що? Де? Коли? ».

Команди переміщуються по місту і його околицях на автомобілях. Завдання маркуються за ступенем ризику і відправляються гравцям на смартфони в формі натяків і загадок. Учасникам доводиться бродити по самим несподіваним закликом міста і своєї свідомості в пошуках ключів і шифрів.

Організатори приділяють велику увагу безпеці учасників, але дуже важливо і самостійно контролювати ситуацію, перебуваючи на занедбаних об'єктах у нічний час. Грати в «DozoR» можна хоч щотижня - завдання ніколи не повторюються. Кількість членів команди залежить від обраного типу гри: водій і пасажири одного автомобіля, або кілька екіпажів зі штабом в стаціонарному місці. Також на офіційному сайті квесту можна знайти супутні проекти, наприклад, гру «kaDR», сенс якої - в стислі терміни зробити фотознімок на задану тему.

Де пограти?

Всюди. Ігри проходять в ніч з суботи на неділю. Необхідна попередня реєстрація команди. Адреси стартів і календар подій можна знайти на офіційному сайті: www.dzzzr.ru

«Encounter»

«Encounter»

Це не одна гра, а потужна міжнародна мережа міських ігор з великим спектром квестів. Наприклад, можна взяти участь в «Фотоекстріме», де вашій команді доведеться зробити божевільний постановочний кадр, обов'язково використовуючи пилосос, п'ять опосумів і бородатого людини в капелюсі, як варіант. Переможе той, хто точніше, швидше і задерикуватіше виконає всі умови. Або зіграти в альтернативу знаменитого «геокешінгом» з обмеженням за часом, де учасникам потрібно шукати схованки по GPS-координат.

Проект «Encounter» розпочався з квесту «Сутичка», який існує донині. Суть та ж, що і у «DozoRа», правила відрізняються незначно. Зате, можна грати і поодинці, є призовий фонд для команди-переможниці. «Ледача» альтернатива рухомий і екстремальній «Сутичка» - гра «Точки», брати участь в якій можна практично, не виходячи з машини і нічого не розгадуючи. «Точки» - не стільки квест, скільки орієнтування на місцевості.

Де пограти?

Анонс заходів і місця їх проведення можна знайти на сайті: world.en.cx

«Той, що біжить місто»

Великий міжнародний проект з міського орієнтування. Наймасовіше із заходів проекту - щорічне «Той, що біжить місто Москва». Суть гри - знайти якомога більше контрольних пунктів і дійти до фінішу максимально швидко. Зробити це можна різними способами: пішки, бігом, на велосипеді і навіть на коні.

Передбачені маршрути для людей з обмеженими можливостями. Можна отримувати завдання в форматі загадок, вибрати з декількох рівнів складності маршрутів. Змагання тривають протягом одного дня, розбиті на декілька етапів з підбиттям проміжних підсумків. Чисельність команди - від одного до чотирьох чоловік. Популярність «Того, що біжить міста» - результат його пізнавальності для жителів і гостей столиці: під час забігу учасники попутно дізнаються цікаві історичні факти і знайомляться з пам'ятками.

Де пограти?

Анонс матчів, правила і опис - на сайті: www.runcity.org . Реєструватися і оплачувати вступний внесок краще заздалегідь, вільні місця часто закінчуються задовго до заходу.

«Слідопит»

«Слідопит»

Московський міський квест, тобто орієнтування з загадками. Учасники (від 1 до 4 чоловік у команді) повинні знайти різні архітектурні об'єкти і підтвердити цей факт виконанням якогось завдання. Наприклад, пропонується порахувати кількість огірків на вивісці продуктового магазину або списати рік побудови будівлі з пам'ятної таблички. Квест несе підкреслено неспортивну функцію, скоріше - екскурсійну: пересуватися бігом на маршруті заборонено.

Де пограти?

Ігри проходять в різних районах міста, календар подій і інші подробиці - на сайті: www.sledopyt-moscow.ru

«Е-Game»

«Е-Game»

Проект, що включає кілька сіті-квестів, серед яких «Підземка» - гра в просторі Московського метро, ​​де тільки старт і фініш винесені на поверхню. Дозволено грати командою не більше трьох осіб. Завдання даються у вигляді загадок. Є можливість користуватися не тільки стандартними підказками: інтернет-пошук, опитування перехожих і т.д., але також виходити на зв'язок з організаторами, якщо мозковий штурм команди зайшов в глухий кут. Гра проводиться кілька разів на рік. Переможцям обіцяють призи - квитки в театр, настільні ігри, організацію персональних квестів.

Де пограти?

Пройти реєстрацію можна на сайті: http://your-game.ru/

Ви хочете переміщатися по місту вночі, вдень або цілодобово?
На велосипедах, автомобілі, на метро, ​​пішки або навіть в інвалідному кріслі?
Бути може, вам до душі гра, де не потрібно бігати по місту, де, Бродському всупереч, необхідно знайти вихід з кімнати?
Які перешкоди чекають вас в кожному з варіантів?
Інакше який сенс?
Де пограти?
За словами творців проекту, квест «DozoR» - гібрид таких різних явищ, як радянська «Зірниця», «Форт Боярд» нульових і позачасового «Що?
Де?
Коли?
Де пограти?