Легендарний балет Джорджа Баланчина «Серенада» показали в Алмати

АЛМАТИ. КАЗИНФОРМ - В рамках гастрольного туру театр «Астана Балет» демонструє Алматинської публіці найкращі спектаклі зі свого репертуару, передає кореспондент МІА «Казінформ».

Як зазначив директор театру «Астана Балет» Валерій Кузембаев, для столичних артистів завжди дуже хвилююче приїжджати в Алмати, оскільки в культурному центрі Казахстану найдосвідченіший і строгий глядач.



«Астана Балет» три дні поспіль буде балувати алматинцев найбільш яскравими зразками національного та сучасного хореографічного мистецтва. Відкрив гастрольну програму легендарний одноактний балет Джорджа Баланчина «Серенада» на музику Петра Чайковського ( «Серенада для струнних», соч 48).



«Я хотів би відзначити, що ми дуже пишаємося тим, що ми маємо право показувати легендарний балет Баланчина. Переговори тривали близько року, і все-таки ми отримали право показувати цей балет, не кожен театр його удостоюється. Ми раді, що можемо показати майстерність наших танцюристів в цьому спектаклі всьому світу », - сказав запрошений хореограф Рікардо Амаранті.



Хоча прем'єра цього балету відбулася в 1934 році, до цих пір «Серенада» вважається «абсолютом» танцювальної музикальності, образності і емоційності, де хореографія невіддільна від музики, визнаним шедевром неокласичної хореографії, є зразком стилю, смаку. Прем'єра в Астані відбулася 25 травня 2017 року.



Для головного балетмейстера театру «Астана Балет» Мукарів Авахрі гастролі в Алмати особливо хвилююче. Вона 10 років пропрацювала артисткою балету в Казахському державному академічному театрі опери та балету імені Абая, а тепер на цій же сцені йде її одноактний балет «жусай» ( «Полин»), що продовжив програму першого дня виступів «Астана Балет» в Алмати. Автором лібрето є заслужений діяч РК Бахит Каірбеков, використано музику куат Шільдебаева, Арво Пярта, Карла Дженкінса і Сергія Рахманінова. Дійові особи - полин, народ, кентаври, названі, степові мисливці.



«Це фантазія, казка. В основу лягли вірші Бахит Каїрбекова. Балет абстрактний, може бути, не пов'язаний фрагментами. Але в цілому дає відчуття легкості. Це мій перший спектакль, поставлений в цьому театрі », - розповіла Мукарів Авахрі.

Дівчина з 2014 року є головним режисером театру «Астана Балет», в якості режисера-хореографа поставила одноактні балети «жусай», «Кармен», «Мова кохання» та хореографічні мініатюри «Дотик», «Скіфські фрески», «Киз Жибек», «Затемнення». З 2017 року - головний балетмейстер театру «Астана Балет».



«Два роки тому ми в'їхали в власний будинок в Астані. Звичайно, після прибуття в Алмати нам щось довелося монтувати - в нашому театрі в Астані більше механізації, яку на сцені ГАТОБ довелося замінювати іншими прийомами, по світу тут свої умови. Внутрішнє технічне оснащення - в цьому є розбіжність. Але я зазначу, що умови сцени в Алмати майже на 99% наближені до умов, що є в нашому театрі, тому тут глядачі побачать те саме, що і глядачі в Астані чи інших містах світу. В інших містах Казахстану, звичайно, складніше, у нас є на цей випадок адаптований варіант, але він все одно максимально наближений до оригіналу. У будь-якому випадку всі артисти викладаються на 100%, і якість вистави не страждає, де б він не проходив », - прокоментував Валерій Кузембаев.

5 травня Алматинської публіці буде представлений шедевр Вільяма Форсайта «Посередині, трохи вище», спектакль Мукарів Авахрі «Саломея» 6 травня театр покаже збірну програму «Астана Балет Гала», куди включені одноактні балети, хореографічні мініатюри і фрагменти балетів з репертуару театру «Астана балет ».

Раніше театр «Астана Балет» представив своє гала-виступ в Кизилорда, після Алмати його побачать любителі балету в Талдикоргані і Актау.



Театр «Астана Балет» був заснований в 2012 році за ініціативою Глави держави Нурсултана Назарбаєва. Основу трупи склали кращі випускниці Алматинского хореографічного училища імені А.Селезнёва. Цілий рік знадобився для того, щоб представити на суд глядачів колектив, перед яким була поставлена ​​мета майстерно поєднати класичні традиції і новітні тенденції народної та сучасної хореографії, тим самим створюючи свій неповторний, індивідуальний образ і стиль. Цей час був наповнений напруженими репетиціями, створенням нових постановок, пошуком свого почерку.

Уже після першого виступу театру «Астана Балет» в липні 2013 року стало ясно: публіка театр прийняла і полюбила. Сьогодні колектив має тисячі прихильників не тільки в Казахстані, але й далеко за його межами, на рахунку колективу виступ на найбільших світових майданчиках.

Відзначимо, що крім театру «Астана Балет» в столиці діє ще одна балетна трупа - в театрі «Астана опера», яка побувала з гастролями в Алмати в лютому.