Лекції на китайському і «Дід Медвед»: барнаульские чиновники роздали черговий мільйон для «тяжіння» туристів

9 березня підведені підсумки конкурсу на здобуття грантів глави адміністрації Барнаула на « розробку продуктів для притягання туристів ». У 2017 році буде реалізовано шість проектів на 1 млн рублів. Всі вони так чи інакше пристосовані під потреби туркластера , Однак серед ідей є і досить екзотичні, наприклад, відеокліп «Легенда про Діда Ведмедя».

В інформації на сайті міськадміністрації не уточнюється, в яких пропорціях буде розділений призовий мільйон. Серед переможців - ТОВ Торговий дім «Мальва» з проектом «Куточок старого Барнаула». Концепція передбачає проведення благоустрою по вулиці Льва Толстого, а також установку малих архітектурних форм, які повинні утворити зону для відпочинку.

ТОВ «Дорожні Знаки Алтаю» займеться своїм прямими обов'язками. Інформаційні таблички і стійки будуть встановлені поруч з об'єктами культурної спадщини і туристично-рекреаційного кластера «Барнаул - гірничозаводської місто». Концепцію оформлення торгових місць на території туркластера розробить ТОВ «Торгова компанія».

Куди більш творчо виглядають наступні три розробки. ТОВ «Кліо ІФ» займеться «Історіями про Барнаулі і його визначні пам'ятки». Це буде цикл відеолекцій про історію міста і його визначні пам'ятки (з перекладом на англійську, німецьку та китайську мови). Судячи з тематики і назвою, а також установчих документів компанії, просувати ідею буде історичний факультет АлтГУ.

Відеостудія «Дюшес Відео» (колись вийшла зі стін класичного університету) займеться зйомками кліпу «Легенда про Діда Ведмедя». Планується, що в ролику головним героєм стане відносно новий туристичний символ Барнаула - ведмідь. Нарешті, чиновники, яким, очевидно, дуже імпонує «звіряча» символіка стосовно крайовій центру, дадуть грошей на малу архітектурну форму «Ведмідь в Барнаулі». Скульптуру встановить підприємець Дмитро Хайлук.

Конкурсна комісія відзначила, що в 2017 році збільшилася кількість заявок для участі в конкурсі, розширилася тематика проектів для притягання туристів в Барнаул. Крім того, чиновники оцінили больш у ю частку співфінансування проектів, що було одним з критеріїв відбору. Поряд з цим в розрахунок бралися актуальність, перспективність, привабливість для туриста і популяризація міста. Нагадаємо, заявки на конкурс приймалися з 16 січня по 10 лютого. У конкурсі могли брати участь юридичні особи, а також індивідуальні підприємці, зареєстровані на території Барнаула. Здобувач гранту міг уявити тільки одну заявку.

До слова, з 2013 року грант виділявся на довідковий ресурс з історії, культури та інфраструктурі Барнаула «Барнаульское туристичне бюро», презентаційний ролик «Танцюємо Барнаул!» , Туристичну емблему міста, карти-путівники, розташовані на вулицях, дизайн-проект «Благоустрій території меморіального комплексу з храмом Іоанна Предтечі », відеоролик про історичні та архітектурні пам'ятки Барнаула «Барнаул - туристична столиця Алтаю», який транслювався в 16 містах Росії.

Фото: сайт адміністрації Барнаула