6 квітня 2012 року в Москві відбулася прес-конференція, присвячена нової громадської ініціативи щодо захисту сімейних цінностей та материнства «Лелека на даху». Комплексна програма, розроблена Місіонерської комісією при Єпархіальному раді м Москви, реалізується за підтримки комітету Державної Думи РФ у справах сім'ї, жінок і дітей, благодійного фонду «Сім'я і дитинство», благодійного фонду святителя Василя Великого, дослідницької соціологічної служби «Середовище» та інформаційно -аналітичні порталу «Православие и мир».
В рамках програми «Лелека на даху» стартує конкурс кращих журналістських статей і відеороликів, спрямованих на запобігання абортів, а також проводиться масштабне соціологічне дослідження.
За словами голови Місіонерської комісії при Єпархіальному раді Москви ієромонаха Димитрія (Першина), «аборт - це не жіночий гріх, ця кров лягає на всіх тих, хто не підтримав вагітну матір в її материнському виборі, на рідних і близьких, лікарів і журналістів , на суспільство і держава ».
Ієромонах Димитрій (Першин)
Священик зазначив, що «з часів Леніна і Троцького абортний нігілізм перемелює по кілька мільйонів ненароджених життів на рік. Наше завдання розгорнути негативний демографічний тренд: вистачить вимирати, треба починати жити, піклуючись і про дітей, і про матерів, і про сім'ю в цілому. Саме тому назва нашої програми тотожне назвою відомої пісні, пам'ятної всім нам у виконанні Софії Ротару. Цей месседж, ця звістка про дітей і матерів адресовані всім, незалежно від їх віросповідання, релігійних та ідейних переконань ».
Для участі в конкурсі за рішенням експертної групи будуть відібрані статті провідних російських видань:
Коммерасант', Известия, Відомості, Незалежна газета, Російська газета, Нова газета, Московський комсомолець, Комсомольська правда, РБК daily, Московський новини, Журнал «Фома», Медична газета
«До того ж, завдяки соціологічному моніторингу та відбору текстів, ми зможемо зрозуміти, яку позицію з питання абортів займають перераховані видання», - додав отець Димитрій.
Кращі тексти будуть видані окремою збіркою, який буде лунати в жіночих консультаціях Москви.
Інформаційну підтримку даного проекту надає портал «Православие и мир», на електронних сторінках якого буде проводитися голосування і обговорення розміщених статей і роликів. А благодійний фонд святителя Василя Великого надасть допомогу в створенні сайту «Лелека на даху», проведенні експертиз і виданні збірника кращих публікацій.
Про роботу по лінії законодавства розповіла глава комітету Держдуми з питань сім'ї, жінок і дітей Олена Борисівна Мізуліна. Вона вважає, що одним з ключових факторів запобігання абортам є процедура інформування, яка в обов'язковому порядку введена майже у всіх європейських державах.
Олена Борисівна Мізуліна
«Ми сподіваємося, що суспільство змусить наш уряд прийняти ряд важливих рішень і знизити рівень агресії в Росії. Адже аборт є актом насильства не тільки по відношенню до дитини, але і до жінки. А коли такі речі відбуваються масово, це створює негативну, деструктивну тенденцію в нашому суспільстві. Якщо ми хочемо вижити, зберегти Росію такою, якою вона склалася історично, ми просто зобов'язані боротися з цією агресивністю російського суспільства », - підкреслила Е.Б.Мізуліна.
«За порушення процедури аборту, що включає обов'язкове інформування і кілька днів на роздуми, треба водити кримінальне покарання лікаря», - додав ієромонах Димитрій (Першин).
На думку учасниці прес-конференції Анни Данилової, головного редактора інформаційно-аналітичного порталу «Православие и мир», в сфері підтримки дітонародження існує два ключових моменти: це житлове питання і нерозуміння суспільства. Щоб сім'я могла спокійно народжувати стільки дітей, скільки вважає за потрібне, треба щоб було, де жити, вважає Данилова.
Анна Данилова
«Другим важливим фактором вибору на користь життя або аборту є громадська думка. Абсолютно здорової заміжній жінці, яка приходить вставати на облік з третьої чи четвертої вагітністю, в жіночій консультації настійно рекомендують йти на аборт. Жінка стикається з опором оточуючих будинку, на роботі, на вулиці: Як, ви знову народжувати? Це все ваші? Куди тобі стільки? - каже Анна Данилова. - Тому одним з головних завдань на сьогоднішній день я бачу зміну способу сім'ї, і особливо багатодітної сім'ї, в очах суспільства. Заходи прості - черги в магазинах для вагітних і сімей з дітьми, парковки, полегшення проїзду в транспорті і створення в ЗМІ образу нормальної багатодітної родини ».
«Краща дах - це та, на якій в'є своє гніздо лелека. І сьогодні, напередодні свята Благовіщення замість традиційних голубів і жайворонків ми випускаємо в небо лелеки », - сказав на закінчення ієромонах Димитрій (Першин).
Фото Олександри Борисової, відео РІА НОВИНИ
Жінка стикається з опором оточуючих будинку, на роботі, на вулиці: Як, ви знову народжувати?Це все ваші?
Куди тобі стільки?