Лев Толстой і іслам, «Свіяжского вуха» і хокейне «котяче дербі»

8.09.2018

10 найцікавіших подій в Казані, які не можна пропустити з 7 по 9 вересня

Тепла погода на вихідних - хороший привід з'їздити в Свияжск, щоб, по-перше, відвідати новий музей археології дерева, по-друге, спробувати рибний суп на гастрономічному фестивалі «Свіяжского вуха». Ну або можна взяти друзів і відправитися на гру «Ак Барса» з «Барис», сходити на кінофест короткометражок на Kinematic Shorts або подивитися виставковий проект, присвячений Марину Цвєтаєву. Нагадуємо, що в Казані триває фестиваль мусульманського кіно, вхід на кінопокази безкоштовний.

1. Казанський фестиваль мусульманського кіно

з 4 по 10 вересня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

4 вересня в культурно-розважальному комплексі «Піраміда» відбудеться церемонія відкриття XIV казанського міжнародного фестивалю мусульманського кіно. По червоній доріжці пройдуть відомі актори, режисери, продюсери і кінознавці різних країн світу.

Гостями церемонії відкриття стануть російські актори театру і кіно, улюблені мільйонами глядачів: народні артисти Росії Ірина Алфьорова та Еммануїл Віторган, лауреат Державної премії Росії Марат Башаров.

У складі журі працюватимуть відомий режисер-документаліст Емануель Джероза (Італія), директор Оранського міжнародного кінофестивалю Седдікі Ібрагім (Алжир), киргизький кінорежисер, сценарист, продюсер Ернест Абдижапаров (його картина «Саякбай. Гомер XX століття» стане фільмом відкриття КМФМК-2018) , лауреат Державної премії СРСР, режисер Шухрат Махмудов (Узбекистан), кінорежисер Рашид Фершо (Туніс), кінорежисер Октай Міркасийм (Азербайджан), кінознавець, кінокритик Шериф Авад (Єгипет), режисер документальних телевізійних фільмів, л уреат Державної премії Російської Федерації Олена Плугатирева (Росія), турецький режисер Мустафа Кара (його стрічка «Холод Каландара» завоювала Гран-прі КМФМК-2017), директор музею-заповідника «Казанський Кремль», лауреат Премії уряду Росії в галузі культури Зіля Валєєва ( Росія), актор Марек Пробош (Польща). Очолить журі відома туркменська актриса, народна артистка СРСР Мая-Гозель Аймедова.

Основним майданчиком для кінопоказів в цьому році стане кінотеатр «Алмаз Синема Порт» в РК «Рів'єра».

Вхід на кінопокази безкоштовний, платний вхід - на творчі зустрічі з гостями фестивалю. Розклад дивіться тут .

«Алмаз Синема Порт» (проспект Фатих Амірхана, 1а), кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

2. Виставка. «Лев Толстой і ісламський світ» в музеї ісламської культури

з 7 вересня



У п'ятницю почне свою роботу виставка «Лев Толстой і ісламський світ», що представляє інтерес письменника до ісламу і ідеям сучасних йому мусульманських мислителів. На виставці будуть представлені сторінки Корану і літератури з ісламської тематики з колекції музею-садиби «Ясна Поляна». На полях цих книг збереглися коментарі, які письменник залишав при читанні. Крім того, Толстой вів переписку з ученими з Єгипту та Індії. Листи та фотографії розкажуть про зустрічі Толстого з татарськими інтелектуалами Фатіхом Карімі, Садрі Максуді, Гайнанов Ваісовим в яснополянской садибі письменника. Серед великої кореспонденції між татарськими інтелектуалами і Толстим особливо цікаво лист Фатіха Амірхана, в якому казанський публіцист і письменник звертається до «вчителю» за порадою. Рукопис з фонду Інституту мови, літератури і мистецтва АН РТ буде представлена ​​широкій публіці вперше. Також будуть представлені тексти перекладів повістей і оповідань Толстого на татарську мову, зроблені Габдулли Тукаєв, Махмудом Галя, Сагітов Сунчелеем і іншими класиками.

Як обіцяють організатори, виставка познайомить прийшли з двома поглядами. З одного боку, з поглядом Толстого, який добре знав ісламську доктрину і високо цінував її моральним принципи. З іншого - з шанобливим поглядом мусульманських вчених і татарських інтелектуалів межі XIX - ХХ століття, які високо цінували геній письменника.

Вартість квитків: 80-200 рублів.

6 +

Музей ісламської культури (Казанський кремль), розклад роботи музею дивіться тут: kazan-kremlin.ru

3. Гастрономічний фестиваль «Свіяжского вуха - 2018» в Свияжске

9 вересня


У Свияжск на вихідних варто з'їздити як мінімум з двох причин. По-перше, на тижні відкрився новий музей археології дерева, де можна буде на власні очі побачити, як жили і якими предметами побуту користувалися наші предки 400 і навіть 500 років тому: всього тут зібрано понад 4 тис. Предметів, знайдених на березі острова-града.

По-друге, щоб смачно поїсти і добре і весело провести час на вже традиційному гастрономічному святі «Свіяжского вуха - 2018». Свіжу наваристу вуха подаватимуть абсолютно безкоштовно.

З XVI століття рибальство вважалася одним з найприбутковіших занять серед жителів острова. Найчастіше в мережі місцевих рибалок траплялися лящі, і саме ця риба стала одним із символів Свияжска і частиною герба.

Вхід безкоштовний.

0 +

Острів-град Свіяжск, початок заходу - о 8:00, частування почнуть роздавати о 12:30

4. Фестиваль. Kinematic Shorts в ДК ім. Леніна

з 6 по 13 вересня


Шанувальникам короткометражних фільмів ні в якому разі не можна пропустити III міжнародний фестиваль Kinematic Shorts, який стартував в Казані на цьому тижні. У програмі представлені кіноновинки з Європи, Азії та США - всього 6 фільмів, відібрані з понад 3 тис. Заявок.

- Комедійна драма Піта Лі «Не геройство», заснована на реальній історії. Головна героїня намагається своєрідно боротися з самотністю і нудьгою - вона грабує банки в обідню перерву. Адреналіну вистачає ненадовго, і кожен раз їй доводиться повертатися до звичайного життя.

- «Гарнітура» - історія доктора Морріса, який намагається робити кілька справ одночасно: вести машину, брехати дружині і тримати в заручниках ділового партнера.

- «Катастрофа». Франс знайомиться з дівчиною свого сина, і вона зовсім не така, якою її уявляла Франс. Фільм відповідає на питання: як прийняти те, що не вкладається в голові, і дати свободу тим, кого любиш.

- У драмі індійського режисера «Підроблений кункум» героїня Сміта відмовилася від усього, щоб розлучитися з чоловіком, якого вона не любить. Вона знімає кімнату в Мумбаї, але постійно стикається з бажанням орендаря вигнати її, тому що соціальне житло в Індії не призначене для одиноких жінок.

- "Сучасне мистецтво". Як сучасне мистецтво може допомогти вирішити сімейні проблеми? Взагалі, як його розуміти? Боян працює в центрі сучасного мистецтва, але любить виключно класику. До тих пір, поки один експонат не вибиватися у доглядача грунт з-під ніг і не змушує поглянути на звичну рутину під іншим кутом.

- Фільм-фіналіст серед студентських робіт Bafta «Як тобі район?». Героїня Венді в один день втрачає все: коханого чоловіка і вдома. Але все не так сумно, як здається. Адже дівчина живе в італійському кварталі Нью-Йорка, а значить, знайдуться помічники, які виручать її зі складної ситуації.

Вартість квитків: 250 рублів.

18+

ДК ім. Леніна (вул. Копилова, 2а), початок - о 19:00

5. #kareninachallenge в парку «Чорне озеро»

9 вересня


У неділю 190-річчя Льва Толстого відзначатимуть відразу на декількох майданчиках. У парку «Чорне озеро» о 14:00 команда імерсивні вистави «Анна Кареніна» занурить гостей в атмосферу великого роману Льва Миколайовича. Актори Олена Калаганова, Ідель кіям, Ришат Ахмадуллин, Раміль Вазієв разом з глядачами прочитають яскраві уривки з творів, поміркувати на теми, підняті Толстим і хвилюючі кожної живої людини - про любов і долю, про суспільство і особисте щастя, життя і смерті. Щоб стати одним з читців, казанці можуть прийняти беріть участь в #kareninachallenge в Instagram: записати відео, на якому учасник читає уривок з роману «Анна Кареніна», кращого запросять 9 вересня на майданчик в парк і подарують квиток на закритий передпрем'єрний показ вистави.

Вхід вільний

0 +

Парк «Чорне озеро», початок - о 14:00

6. Презентація книги. «Сльоза соціалізму. Будинок забутих письменників »в« Зміні »

7 вересня

Щоб збільшити, натисніть Щоб збільшити, натисніть

У центрі сучасної культури «Зміна» відбудеться презентація книги «Сльоза соціалізму. Будинок забутих письменників ». У 1931 році в самому центрі Ленінграда за проектом відомого архітектора Андрія Оля був побудований будинок, пізніше прозваний «Сльозою соціалізму». Це була комуна інженерів і письменників - на самому початку її існування в ній оселилися 13 письменників і поетів. Зараз багатьох з них вже не пам'ятають, їх текст не перевидавалися з довоєнних часів, проте в 20-30-е ці люди були в самому центрі ленінградської літературного життя. Про цих письменників, про історію будинку та про спробу спіймати мить розповість укладач книги і співвласник магазину «Бабель» Євген Коган .

Вхід безкоштовний.

6 +

Центр сучасної культури «Зміна» (вул. Бурхана Шахиді, 7), початок - о 19:30

7. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі» тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю "БІЗНЕС Online" сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи сміттєвими монстрами. На виставці представлені експозиція «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Виставка буде працювати до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вул. Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

8. Виставковий проект. "Марина Цвєтаєва. «Я - життя, що прийшла на вечерю ...» в «Хазіне»

з 6 вересня

Щоб збільшити, натисніть Щоб збільшити, натисніть

Виставковий проект «Марина Цвєтаєва. "Я - життя, що прийшла на вечерю ..." »- спроба художниць Світлани Ланшаковой і Марини Гуровий візуалізувати кілька десятків вузлів життєвого шляху одного з найзначніших поетів у світовій культурі - Марини Цвєтаєвої.

Проект складається з трьох розділів. Перша - з двох серій офортів Ланшаковой: «Freitod - Вільна смерть» з посторінковим показом однойменної Livre d'Artiste (книга художника) як особливого жанру мистецтва рукотворної книги і серія «Впасти вгору» - художня переробка документів і архівів з фондів будинку-музею Цвєтаєвої .

Другий розділ проекту «Рільке. Елегія для Марини »- графіка Гуровий - посвята двом великим поетам ХХ століття Марину Цвєтаєву і Райнеру Марії Рільке. Представлені графічні роботи художника - пленерниє абстракції, як не можна краще ілюструють «Елегію» Рільке, його останнього поетичного твору, який він присвятив Цвєтаєвої.

Третя глава - «Наталія Гончарова - Марина Цвєтаєва»: «Звичайно, ми сестри з тобою ...» Тут представлені два масштабних абстрактних полотна Гуровий ( «М» і «Н») і офорти Ланшаковой.

Вхід вільний.

6 +

Національна художня галерея «Хазіне» (проїзд Шейнкмана, 12), відкриття - о 16:00

9. Концерт. Діма Velvet в «Солі»

9 вересня


У послужному списку діджея і одного з головних уфимских постачальників музичних івентів для молоді з хорошим смаком - Діми Velvet 'a - більше 200 різнокаліберних заходів: від невеликих андеграундних междусобойчиков для своїх до фестивальних лайнап. Особливе місце серед них займає Komfortanzen - вечірка, ось уже 10 років підкидати вугілля в топку уфимського андеграунду. Крім вражаючого промоутерського портфоліо Velvet є володарем багаторічного діджейського стажу і найширшого кругозору, що дозволяє йому однаково успішно справлятися як з танцполом техно-ангара, так і з тісним диско-баром, запросто змішуючи сучасні електро-бойовики з synthwave 80-х, міцний ейсід- хаус з диско, детройтским техно і іншими музичними делікатесами.

Вхід вільний.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 23:00

10. Хокей. «Ак Барс» - «Барис» в «Татнефть Арені»

7 вересня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

Після непростого старту в регулярному сезоні КХЛ тріумфатори Кубка Гагаріна - 2018 постараються реабілітуватися в міжнародному «котячому» дербі проти астанінського «Барис».

Вартість квитків: 200-850 рублів.

12+

«Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 19:00

Крім того:

  • 9 вересня. Проект # АртЛекторійВкіно (покази фільмів про видатних художників світу і мистецтві) покаже фільм-виставку про Яна Вермеєра «Дівчина з перловою сережкою» - однієї з найзнаменитіших картин в історії мистецтва. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно. Картина досі оточена роєм загадок, розгадати які спробували автори цього фільму. Ким була зображена дівчина? Чи справді Вермеер був закоханий в музу, що з'являлася і на багатьох інших його знаменитих полотнах, або це лише домисли, заінтриговувати цікавого глядача? Як і навіщо була написана картина? Кінотеатр «Каро» (вул. Петербурзька, 1), початок - о 11:00, вартість квитків: 300 рублів. 12+
  • 7 вересня. Набираємося сміливості або беремо з собою найхоробріших друзів і йдемо на «кіноночі жахів». Дивимося перші три частини «Астрал» - хоррор-циклу про 70-річній жінці-демонології Еліс Райнер. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34), початок - о 23:00, вартість квитків: 300 рублів (чай, кава і снеки включені). 18+
  • 7 вересня. Головні гості п'ятничної вечірки в «Солі» - висхідні зірки російського року група «Чорний государ». Вона станцює на кістках всіх ваших улюблених (або ненависних) виконавців з Moroz Records і збірників «Легенди російського року». Також у вечірній програмі лоу-файні мрії групи Jerk і безумства молодості від юних груп Yana і Djinn City. До початку нічний частини, впевнені організатори вечірки, свідомість тих, хто прийшов буде готово до емоційних перевантажень на шляху до справжнього катарсису. Тому вони запросили групу Shortparis зі спеціальним діджей-сетом, схожим на концерт, який в свою чергу більше схожий на ритуал жертвоприношення. Крім цього безпрецедентного акту гостей чекає сет Тимура Омара - одного з найбільш затребуваних діджеїв і музичних Дігери Москви, людини з бездоганним смаком і такий же бездоганною репутацією, що дозволяє йому грати практично скрізь, включаючи події Arma 17, масштабні техно-рейв і великі фестивалі. Крім того, в програмі добре знайомі вам Enfant, Kam, Fineberg, Levkin і Єгор Семаков. Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 19:00, вартість квитків: 200 рублів (до 21:00), з репоста записи - 300 рублів, без репоста - 500 рублів. 18+
  • 9 вересня. Любителів інді-року чекають на великому Indie-Music Сoncert. Група Ola Delphinos і Руслан Файзерахманов будуть радувати вас каверами відомих виконавців: The XX, Cranberries, Walk Tthe Moon, Oasis, Foster The People, Ourlives, Coldplay, The Neighborhood, Стрикало та ін. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона , 34), початок - о 18:00, вартість квитків - 2,5 рубля за хвилину. 6 +

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

Як сучасне мистецтво може допомогти вирішити сімейні проблеми?
Взагалі, як його розуміти?
Фільм-фіналіст серед студентських робіт Bafta «Як тобі район?
Ким була зображена дівчина?
Чи справді Вермеер був закоханий в музу, що з'являлася і на багатьох інших його знаменитих полотнах, або це лише домисли, заінтриговувати цікавого глядача?
Як і навіщо була написана картина?