Лідер-Пресс - Абітурієнту на замітку! Централізоване тестування з навчальних предметів у 2017 році стартує 12 червня

  1. ЦТ з навчальних предметів у 2017 році буде проведено за наступним графіком:
  2. Графік проведення централізованого тестування в резервні дні:
  3. ПАМ'ЯТКА УЧАСНИКОВІ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕСТУВАННЯ
  4. Правила заповнення бланка відповідей
  5. Результати централізованого тестування

Літо - гаряча пора для випускників та тих, хто готується до вступу. Зовсім скоро стартують випробування з навчальних предметів. Редакція «Лідер-Пресс» бажає успіхів абітурієнтам і бажає придбати бажаний статус «Студент». А поки - ще раз згадаємо про те, в які дні пройдуть випробування, правила поведінки і іншу корисну інформацію.

А поки - ще раз згадаємо про те, в які дні пройдуть випробування, правила поведінки і іншу корисну інформацію

Постановою Міністерства освіти Республіки Білорусь від 31 березня 2017 р № 29а затверджені:

перелік установ освіти, визначених пунктами проведення централізованого тестування і пунктами реєстрації для проходження централізованого тестування, графік проведення централізованого тестування в основні дні, графік проведення централізованого тестування в резервні дні.

ЦТ з навчальних предметів у 2017 році буде проведено за наступним графіком:

  • «Білоруська мова» - 12 червня (понеділок);
  • «Російська мова» - 14 червня (середа);
  • «Суспільствознавство» - 16 червня (п'ятниця);
  • «Математика» - 18 червня (неділя);
  • «Біологія» - 20 червня (середа);
  • «Іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська, китайська)» - 22 червня (вівторок);
  • «Хімія» - 24 червня (субота);
  • «Фізика» - 26 червня (понеділок);
  • «Історія Білорусі» - 28 червня (середа);
  • «Географія» - 30 червня (п'ятниця);
  • «Всесвітня історія (новітній час)» - 2 липня (неділя).
  • Час початку ЦТ - 11.00.
  • Реєстрація для участі в ЦТ в основні дні ЗАВЕРШЕНО. Але у абітурієнтів є можливість пройти випробування в резервні дні.

Терміни реєстрації абітурієнтів для проходження централізованого тестування в резервні дні - з 30 червня по 3 липня.

Графік проведення централізованого тестування в резервні дні:

  • «Білоруська мова» - 6 липня (четвер); 8 липня (субота);
  • «Російська мова» - 6 липня (четвер); 8 липня (субота);
  • «Суспільствознавство» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок);
  • «Математика» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок);
  • «Біологія» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок);
  • «Іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська, китайська)» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок);
  • «Хімія» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок);
  • «Фізика» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок);
  • «Історія Білорусі» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок);
  • «Географія» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок);
  • «Всесвітня історія (новітній час)» - 6 липня (четвер); 10 липня (понеділок).

Пунктами реєстрації для проходження ЦТ в резервні дні визначені наступні установи освіти:

  • Білоруський державний університет;
  • державна установа вищої професійної освіти «Білорусько-Російський університет»;
  • установа освіти «Брестський державний технічний університет»;
  • установа освіти «Гродненський державний університет імені Янки Купали»;
  • установа освіти «Вітебський державний технологічний університет»;
  • установа освіти «Гомельський державний технічний університет імені П.О. Сухого ».

У свою чергу, пунктом проведення ЦТ в резервні дні визначено Білоруський державний університет.

ПАМ'ЯТКА УЧАСНИКОВІ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕСТУВАННЯ

загальні положення

1.1. Пропуск для участі в централізованому тестуванні (далі - ЦТ) вважається зареєстрованим, якщо на ньому є печатка установи, визначеного пунктом проведення ЦТ, підпис уповноваженого представника пункту реєстрації і вказано реєстраційний номер. У разі втрати перепустки видається дублікат.

1.2. Абітурієнт МАЄ ПРАВО:

зареєструватися для проходження ЦТ не більше ніж по чотирьох навчальних предметів на одному з державних мов (в тому числі і для проходження ЦТ по предмету «Іноземна мова»);

здати перепустку або обміняти його на пропуск по іншому навчальному предмету до закінчення терміну реєстрації;

користуватися тільки на ЦТ з хімії та фізики непрограмовані калькулятором, який не є засобом зберігання, прийому та передачі інформації, має виключно однорядковий цифровий дисплей (не допускає відображення графічної інформації) і здатний здійснювати основні арифметичні дії (додавання, віднімання, множення, ділення, піднесення в ступінь, обчислення квадратного кореня);

робити зауваження (в ході ЦТ) за змістом тестів.

1.3. Абітурієнт, який не з'явився на ЦТ з поважних причин (хвороба або інші непередбачені обставини, що перешкоджають участі в ЦТ і підтверджені документально), проходить його в резервні дні, попередньо перереєструвавшись у встановлений період в одному з пунктів, що забезпечують реєстрацію для участі в ЦТ в резервні дні (Білоруський державний університет, ГУВП «Білорусько-Російський університет», УО «Брестський державний технічний університет», УО «Гродненський державний університет ім. Я. Купали» , УО «Вітебський державний технологічний університет», УО «Гомельський державний технічний університет ім. П.О. Сухого»).

1.4. Абітурієнт прибуває в пункт тестування не пізніше ніж за 30 хвилин до початку ЦТ, маючи при собі зареєстрований пропуск, документ, що засвідчує особу (паспорт або вид на проживання в Республіці Білорусь, посвідчення біженця, довідку, що видається в разі втрати (розкрадання) документа, що посвідчує особистість), ручку (гелеву або капілярну) з чорнилом чорного кольору, калькулятор (тільки на ЦТ з фізики і хімії).

Абітурієнт, який прибув на ЦТ після розкриття пакета з педагогічними тестами, в аудиторію не допускається.

При отриманні екзаменаційних матеріалів абітурієнт зобов'язаний переконатися у відповідності номера варіанту бланка відповідей номеру варіанта педагогічного тесту. Абітурієнт забезпечує збереження екзаменаційних матеріалів з моменту отримання до передачі організаторам.

1.5. Абітурієнту ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

проносити, а також використовувати в аудиторіях, де проводиться ЦТ, будь-які предмети і документи, крім документа, що посвідчує особу, пропуску, ручки (гелевою або капілярної) з чорнилом чорного кольору;

фальсифікувати дані в області реєстрації бланка відповідей;

мінятися місцями, екзаменаційними матеріалами, використовувати допомогу інших осіб для виконання тестових завдань.

Абітурієнт, який порушує вимоги, відсторонюється від участі в ЦТ з даного навчального предмета.

Правила заповнення бланка відповідей

2.1. Інформація, внесена до бланку відповідей, обробляється ЕОМ автоматично, тому при заповненні бланка відповідей необхідно точно дотримуватися встановленого порядку.

2.2. Інформація в бланк відповідей вписується лише в спеціально визначені поля. Кожне поле бланка відповідей заповнюється, починаючи з першої клітинки. Решта вільними клітинки поля заповнювати не слід. Не робіть прокреслень.

2.3. Цифри і букви вписуються в поля бланка відповідей відповідно до зразками написання символів, розташованими у верхній частині бланка відповідей або інструкції до тесту.

2.4. Бланк відповідей заповнюється тільки чорними чорнилами.

2.5. Прізвище, ім'я, по батькові вписуються згідно з документом, що посвідчує особу, на тій мові (білоруському або російською), на якому абітурієнт реєструвався. Підпис абітурієнта не повинна виходити за лінії обмежувальної рамки.

2.6. Не можна виправляти мітку графічним способом (заштриховувати), замазувати коректує рідиною.

2.7. Область відповідей на завдання частини А складається з горизонтального ряду номерів завдань тесту. Під кожним номером завдання розташований вертикальний стовпчик з п'яти клітинок. Для внесення відповіді, який абітурієнт вважає правильним, під номером завдання він повинен поставити мітку в ту клітинку, номер якої відповідає номеру обраного ним відповіді. При заповненні області відповідей на завдання частини А слід строго дотримуватися інструкції, наведені в тесті (до всіх завдань, групі або окремим завданням).

Відповіді на завдання частини В необхідно записувати праворуч від номера тестового завдання в області відповідей, призначеної для коротких відповідей на тестові завдання.

Відповідь дається тільки в короткій формі (слово, словосполучення або ціле число). Кожна цифра, буква або знак мінус (якщо число негативне) записується в окрему клітинку.

Відповідь, що складається з двох слів, пишеться разом, без дефіса, пробілу або іншого розділового знака. Якщо букв в такому слові виявиться більше, ніж клітинок в поле відповіді, то другу частину слова можна писати щільніше, з меншим відстанню між літерами (не дотримуючись попадання в клітини). Слово слід писати повністю.

Відповідь (слово або словосполучення) дається в формі (рід, число, відмінок), яка визначається умовою тестового завдання, і на мові, обраному для здачі іспиту. Орфографічні помилки у відповіді неприпустимі.

Числова відповідь у вигляді дробу округляється до цілого числа за правилами математичного округлення.

Забороняється записувати відповідь у вигляді математичної формули або вирази, вказувати назви одиниць виміру (градуси, відсотки, метри, тонни і ін.), Давати словесні заголовки або коментарі до числа.

Забороняється використовувати екзаменаційні матеріали для робочих записів.

Неприпустимо використання ненормативної лексики і інше умисне порушення встановленого порядку заповнення бланка відповідей.

2.8. Скасування помилкових міток виконується в полях «Скасування помилкових міток». Для скасування помилкового і вказівки вірної відповіді необхідно скасувати мітку помилково обраного відповіді і поставити іншу мітку в потрібній клітинці, яка відповідає цьому завданню. Скасування однієї мітки здійснюється заповненням одного поля в області «Скасування помилкових міток». В поле «Питання» вказується номер завдання з помилково вибраним відповіддю, потім в поле «Мітка» вказується порядковий номер помилково поставленої мітки. Якщо для запису номера завдання потрібна тільки одна цифра, то друга клітинка поля «Питання» залишається порожньою. Для одного завдання можна скасувати кілька помилкових міток, використовуючи для скасування кожної мітки нове поле. Скасувати можна не більше шести помилкових міток у всіх завданнях частини А. Тому ставити мітку потрібно тільки після остаточного вибору правильної відповіді в завданні.

Заміна помилкових коротких відповідей в завданнях частини В і вказівку правильної відповіді проводиться у відповідному полі. Для заміни помилкового відповіді необхідно вказати номер невірно виконаного завдання і записати правильну відповідь. Замінити можна не більше двох помилкових відповідей.

2.9. При здачі заповненого бланку відповідей та інших екзаменаційних матеріалів абітурієнт пред'являє особі, що забезпечує проведення ЦТ в аудиторії, свою перепустку, на якому ставиться відмітка «Централізоване тестування пройшов (-ла)».

Результати централізованого тестування

3.1. Претензії до результатів ЦТ через порушення абітурієнтом порядку заповнення бланка відповідей не розглядаються.

3.2. Інформацію про результати ЦТ можна отримати на сайті УО «Республіканський інститут контролю знань» за адресою: www.rikc.by

УО РІКЗ забезпечує оперативне інформування про результати ЦТ за допомогою мобільного зв'язку з використанням SMS-запитів на номер 5050. Послуга реалізована у вигляді інтерактивного сервісу SMS-підписки і доступна для абонентів VELCOM, MTC, DIALLOG, LIFE. Дана послуга платна.

3.3 Сертифікат видається тільки в обмін на зареєстрований пропуск з відміткою «Централізоване тестування пройшов (-ла)» при пред'явленні документа, що посвідчує особу, з яких абітурієнт проходив ЦТ і номер якого буде вказано в сертифікаті.

3.4 У випадку використання ненормативної лексики та іншого умисного порушення встановленого порядку заповнення абітурієнтом бланка відповідей на підставі рішення комісії РІКЗ дані бланки відповідей не підлягають обробці. Абітурієнтам, які допустили даний вид порушення, талон не підлягає.

За інформацією УО «Республіканський інститут контролю знань»