Лікарня, не хворій! У медичних установах міста йде ремонт


Фото: Динара ВОРОНЦОВА

Магнітогорськ. У вівторок, 14 листопада, глава міста Сергій Бердников ознайомився з ходом ремонтних робіт в міських закладах охорони здоров'я.

Градоначальник відвідав інфекційний стаціонар МУЗ «Дитяча міська лікарня №3» та поліклініку МУЗ «Міська лікарня №1 імені Дробишева».

Нагадаємо, що рішення про капітальний ремонт інфекційного відділення дитячої лікарні глава міста прийняв в серпні цього року. Будівля була побудована в 1941 році, останній ремонт тут проводився в 2010 році, тоді оновлені були відділення кишкових інфекцій і реанімація. На загальнобудівельні, електромонтажні, сантехнічні роботи, заміну вікон та дверей з міського бюджету було виділено 10 мільйонів рублів. Ще три мільйони - на покупку меблів і медичного інвентарю: кушеток, медичних візків, крісел-каталок, шаф для персоналу, для знезаражування повітря, які можуть працювати в присутності хворих.

Ще три мільйони - на покупку меблів і медичного інвентарю: кушеток, медичних візків, крісел-каталок, шаф для персоналу, для знезаражування повітря, які можуть працювати в присутності хворих

Паралельно ремонт йде і в правобережних корпусах лікарні - у відділенні для дітей грудного віку.

Як зазначила головний лікар МУЗ «Дитяча міська лікарня №3» Антонида Горбунова, протягом десятків років дитяча лікарня не мала можливості проводити капітальний ремонт.

«Виділені кошти дозволять нам перш за все створити гідні умови для перебування пацієнтів та дадуть можливість співробітникам працювати з комфортом, - зазначає Антонида Олександрівна. - Ми запланували до ремонту весь перший поверх, це два інфекційних відділення, приймального покою і рентген-кабінет. Разом з підрядниками ми постаралися розробити дизайн з дитячою тематикою, щоб малюкам було приємніше знаходитися в наших стінах ».

Планова потужність «інфекціонки» - 90 осіб. На сьогоднішній день тут розташовуються 70 малюків і їх мами. Для того, щоб забезпечити госпіталізацією всіх, хто потребує, довелося потіснитися як в самому відділенні, так і в правобережній частині лікарні.

Роботи ведуться поетапно. На сьогоднішній момент стукають перфоратори і миготять кельми в лівому крилі, де знаходиться відділення для дітей з респіраторними інфекціями. Як тільки тут ремонт буде завершений, оновлені приміщення знову візьмуть маленьких пацієнтів, а підрядники перейдуть до другого відділення, в якому розташовуються бокси.

Згідно дорожнім картам, завершення ремонту планувалося на 30 листопада, але сьогодні освоєна лише третина коштів. Йде відставання в монтажі вікон і дверей. Глава міста вимагає, щоб підрядники прозвітували, чому зривається графік.

«Ми ставимо перед собою благу мету: зробити так, щоб пацієнтам було комфортно тут перебувати. Це - діти, причому тяжкохворі, - нарікає градоначальник. - По-перше, нам довелося всіх звідси перевести, пацієнти туляться в дуже незручних умовах. І друге - ремонт ведеться в чинному корпусі, решта змушені якось з цим миритися, але це не означає, що можна роками ремонтом займатися. Ваша міра відповідальності - забезпечити проведення робіт в ті терміни, які визначені і в належній якості! ».

Зовсім інакше виглядає ситуація в поліклініці МУЗ «Міська лікарня №1 імені Дробишева». Тут ремонтні роботи вхідної групи і залу реєстрації були проведені у вересні-жовтні. Як повідомив головний лікар МУЗ «Міська лікарня №1 імені Дробишева» Євген Шахлін, на ремонт було витрачено 2,7 мільйона рублів з бюджету міста, коштів ФОМС і зароблених самим медзакладом.

Як повідомив головний лікар МУЗ «Міська лікарня №1 імені Дробишева» Євген Шахлін, на ремонт було витрачено 2,7 мільйона рублів з бюджету міста, коштів ФОМС і зароблених самим медзакладом

Зараз відвідувачі поліклініки можуть в комфортних умовах записатися на прийом, отримати картку, та й черги вдалося звести до мінімуму. Однак завжди є пацієнти, яким обов'язково потрібно потрапити до фахівця саме сьогодні і вони готові чекати зустрічі з лікарем скільки завгодно.

Сергій Бердников оглянув оновлений хол, гардероб, картотеку, кабінети диспансеризації і виклику лікаря додому, поспілкувався з пацієнтами, зазначив, що черги дійсно стали істотно менше.

«Ось так і повинно бути всюди, - підкреслив глава. - Система повинна працювати. Виходить, можна не сидіти годинами в черзі, а записатися через Інтернет або по телефону і прийти в призначений час ».

Електронні черги внесли істотний внесок у вирішення проблеми, проте остаточно впоратися з нею допоможе лише повне укомплектування штату поліклініки. На сьогоднішній день не вистачає дільничних терапевтів, невролога, хірурга, ендокринолога, кардіолога, фахівця лор. Ситуацію вдається стабілізувати за рахунок лікарів стаціонару, але лише частково.

У реєстратурі поліклініки застосована нова система роботи з пацієнтами. Зараз хворих обслуговують чотири реєстратора, у кожного столика є можливість присісти і в комфортних умовах очікувати, поки буде оформлений старт-талон. В цьому плані поліклініка першої міської лікарні була свого роду пілотним проектом. Її досвід зараз переймають і інші медустанови Магнітогорська.

«Як кажуть, театр починається з гардеробу, а лікарня - з реєстратури, - жартує градоначальник. - Ми сьогодні побачили, що реєстратура тут цілком сучасна, а головне - відповідає вимогам відвідувачів. І персоналу створили гідні умови для роботи. В цьому році ми ведемо ремонти в ряді поліклінік, де ця необхідність вже давно назріла. На жаль, всі установи одночасно охопити неможливо, але поетапно ми рухаємося. Думаю, до завершення року підійдемо з виконанням всіх нами поставлених завдань, і відвідувачі зможуть це оцінити ».


Наталя ЛОПУХОВА / Служба новин «МР» ©
Фото: Динара ВОРОНЦОВА