Літературна премія Губернатора Мурманської області імені К. Баєва та А. Подстаніцкого

Пам'ятка для читачів "Літературна премія імені К.Баева і А.Подстаніцкого (1993-2007)"

[1118 Кб]

Літературна премія Губернатора Мурманської області заснована в 1993 році на честь молодих поетів Костянтина Баєва та Олександра Подстаніцкого, які захищали Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни.

Премія народилася завдяки радянському письменнику, Почесному громадянину Мурманська Віталію Маслову.

Премія є найвищою літературною нагородою молодим авторам регіону за кращу першу книгу або рукопис.

Премія присуджується у номінаціях: проза, поезія і драматургія.

На здобуття премії приймаються опубліковані твори або рукописи авторів віком від 14 до 30 років, які проживають на території Мурманської області. Підставою для висунення кандидатур на здобуття премії є клопотання творчих, професійних спілок, освітніх установ, бібліотек, громадських об'єднань, колективів, розташованих або діючих на території Мурманської області, виконавчих органів державної влади Мурманської області.

Клопотання для висунення кандидатур та анкета кандидата на здобуття премії подаються до Комітету по взаємодії з громадськими організаціями та справах молоді Мурманської області за адресою: 183025, м Мурманськ, вул. Полярні Зорі, 46а, в термін до 1 травня.

Звання лауреата обласної премії молодим літераторам ім. Баєва-Подстаніцкого є довічним, супроводжується публікацією і грошовим забезпеченням в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Положення про Літературної премії Губернатора Мурманської області імені К. Баєва та А. Подстаніцкого

У 2014 році на суд конкурсної комісії були висунуті 33 роботи молодих авторів з усього регіону. До складу комісії з оцінки конкурсних робіт увійшли представники спілок письменників, вищої філологічної школи та молодіжної літератури Мурманська.

У листопаді 2014 року в стінах Мурманської обласної наукової бібліотеки відбулася церемонія нагородження лауреатів і дипломантів літературної премії Губернатора Мурманської області імені Баєва-Подстаніцкого.

За підсумками премії було видано збірку творів лауреатів за 2014 рік, які були вручені лауреатам, дипломантам і передані до фондів бібліотек регіону. Як пише у вступній статті до цієї збірки Дмитро Коржов, серед конкурсних творів журі чекало в достатку приємних знахідок і відкриттів.

У підсумку, в номінації «Поезія» переможцями стали североморцев Марія Олійник і Володимир Коваленко. Якщо Марію Олійник вже називають талановитої поетесою, то Володимир Коваленко - поет початківець, йому всього 17 років. Але в своїх віршах він вже зачіпає широке коло тем - від любовної лірики до віршів цивільних, з недвозначно вираженою авторською позицією.

У Марії Олійник - переможця в номінації «Поезія», в 2014 році в друкарні «Північ-Принт» вийшла книга віршів «Не-царівна-жаба» У Марії Олійник - переможця в номінації «Поезія», в 2014 році в друкарні «Північ-Принт» вийшла книга віршів «Не-царівна-жаба». У книзі зібрані вірші-переможці всеукраїнських конкурсів «Журавлина батьківщина», «Парус Надії», «На Соловецьких островах», «Кольський зустрічі» та інших. Ця книга підготовлена ​​спільно з відомим північноморську художником Іваном Вороном і містить фоторепродукції його картин.

У номінації «Проза» перемогла Руслана Стегура з Мончегорска з повістю «Щоденник однієї чадним дівчинки». Це дійсно свого роду щоденник десятирічної школярки Поліни, якому вона довіряє всі свої дівчачі печалі і радості. Вийшла дуже чиста і світла історія, розказана простим і доступним кожному, хорошим російською мовою.

джерело