17.08.2018
Каскадом зі схилу Могаби спускається до Чорного моря курортне селище, званий Лівадія . З невеликим населенням, він є найбільш відвідуваним місцем Кримського півострова.
Особливий інтерес у туристів в Лівадії викликає Лівадійський палац. Знаменитий він перш за все тим, що був резиденцією родини Миколи II. Крім того, в лютому 1945 року в ньому проводилася Ялтинська конференція.
Влітку 1866 року Лівадія офіційно стала царською резиденцією, розкинувшись на 225 га землі. Спочатку територію займало 60 будівель в різних архітектурних стилях: на Бахчисарайський палац був схожий Малий палац, в візантійському стилі була виконана придворна церква, поруч дзвіниця, будинки для свити, кухні, стайні, оранжереї.
Читайте також: Що подивитися в Алушті
Поступово палац став непридатним і на початку минулого століття він був знесений і на його місці звели Білий палац.
блискавичне будівництво
Палац був побудований за короткий час - 17 місяців. Площа його становила 6000 кв. м. і включала понад 100 приміщень. Збудована з білого вапняку будівля палацу здається дуже витонченим і затишним. Вишукане містечко палацу - італійський дворик, оточений галереєю, в якій можна посидіти на мармурових диванах, з підлокітниками виконаних у вигляді грифонів.
Над вхідними дверима до палацу височить герб династії Романових з девізом: «З нами Бог».
У палаці п'ять парадних кімнат. Оформлено парадні зали першого поверху в стилі Італійського Відродження (ажурний ліпний стеля, мармурові каміни, вікна у формі арки). Всього сім'я останнього імператора відвідувала замок чотири рази.
Зараз на території палацового комплексу функціонує санаторій «Лівадія» кардіологічного напрямку.
Читайте також: Гурзуф - куточок спокою, серед строкатого різноманіття Криму
структура палацу
Оточений прекрасним парком, розбитим більше 180 років тому ще для графа Л. Потоцького садівником Делінгер, Лівадійський палацово парковий ансамбль складається з кількох будівель:
- Великий Лівадійський палац;
- Хрестовоздвиженська Церква (палацова);
- Палац барона Фредерікса (придворного міністра);
- Поштовий корпус (пажеський).
Сам парк (40га) - один з найстаріших парків Криму, в ньому починається Царська стежка, протяжність якої становить 6,7 км. Представляє вона собою горизонтальну стежку, не має підйомників і з'єднує Лівадію з Гаспрой. На Царській стежці встановлені скульптурні композиції, обладнані місця для відпочинку. Заблукати на ній неможливо, скрізь є покажчики.
Особливо влітку туристи можуть насолодитися химерними квітниками і галявинами, мармуровим лавками і увитими квітами ажурними арками, альтанками і фонтанами. Побувайте в Лівадії, в цьому казковому куточку Криму.
Лівадійський палац на карті: