Лом монет (грошей) або куди здати старі монети за гроші?

  1. Монети, як вагова одиниця металобрухту
  2. Друга сторона питання: чи вигідно здавати монети на металобрухт
  3. золота середина
  4. царські запаси
  5. Куди ж здати монети, гроші?
  6. резюме
  7. Відео - скупка радянських монет
  8. Відео - вартість рідкісних радянських монет

Зміна державного підвалини, зокрема розпад СРСР, як і стрімка інфляція - основні чинники накопичення маси монет, що вийшли з грошового обігу. Сьогодні 1 копійка союзних часів, корисна тільки як підтвердження купівельної сили того, «доперестроечного» рубля.

Виявивши будинку поклади радянських монет, людина мимоволі задається думкою, чи можна їх обміняти на платоспроможні грошові одиниці і яким способом це зробити. Очевидна ідея, яка відразу приходить в голову, продати копійки і рублі радянських часів нумізматам. Альтернативно існує інше, повністю протилежне рішення.

Монети, як вагова одиниця металобрухту

Дійсно в союзних рублях і копійках містяться різні сплави кольорових металів, які можуть зацікавити приймальників брухту. Залишається з'ясувати, наскільки вигідно здати монети в металобрухт, а не продати їх нумізматам. Стандартні неювілейні радянські монети, виготовлені з 1961 року, виконані з двох видів з'єднань:

1. Латунь. Мідно-цинковий сплав використовувався при карбуванні номіналів 1, 2, 3 і 5 копійок.

Зміна державного підвалини, зокрема розпад СРСР, як і стрімка інфляція - основні чинники накопичення маси монет, що вийшли з грошового обігу

Монета з мідно-цинкового сплаву

2. Мідно-нікелевий склад. З цього сплаву виготовлені радянські монети, починаючи з 10 копійок, включаючи 1 рубль.

Монети з мідно-нікеліевого сплаву

Ще більше інтригує матеріал радянських часів до приходу до грошової реформи 1961 року. На зорі становлення радянської держави, його керівники були настільки щедрі, що монети номіналом до 10 копійок, виготовлялися з міді, під інші йшло срібло.

Монета 5 копійок 1924 року, мідь. В цьому році монети чеканилися з міді і срібла

Однак уже з 26-го року минулого століття, нестача міді в промисловості призвела до переоцінки цінностей у виготовленні монет. Мідними залишилися тільки півкопійки, номінали 1, 2, 3 і 5 копійок переодяглися в алюмінієву бронзу. Через п'ять років економити вирішили і на дорогоцінних металах. Як результат при виробництві монет від 10 копійок і вище, замість срібла стали використовувати нікель.

Монети з алюмінієвої бронзи

Незважаючи на таку привабливість, за змістом кольорових і дорогоцінних металів, здати монети на лом - завдання нетривіальне. Більшість пунктів приймання можуть відмовитися від брухту монет.

Використовуваний в монетах мідно-нікелевий сплав не має особливого практичного застосування, як, втім, і монетна латунь, що відрізняється складом від цього сплаву в сантехніки.

Виникає очевидне запитання, куди все-таки дівати радянські монети. Варіантів відповіді кілька:

  • здати на металобрухт;
  • продати колекціонерам;
  • чекати кращих часів.

Кожен із способів реалізувати непросто, оскільки знайти покупця на лом монет - це трудомісткий процес.

Друга сторона питання: чи вигідно здавати монети на металобрухт

Виявляється однозначно, немає. Купівельна вартість радянських монет, випущених, починаючи з 1961 року, досить висока. Наприклад, один і найбільш дешевих варіантів: 3 копійки 1971 року можна продати за 5 рублів. З огляду на вагу вироби 3 грами, можна отримати вартість, трохи вище 1600 рублів за кілограм брухту монет.

З огляду на вагу вироби 3 грами, можна отримати вартість, трохи вище 1600 рублів за кілограм брухту монет

Ціна звичайних 3 копійок 1971 - 5 рублів, але в інтернеті можна знайти і більш дорогі різновид цієї монети

Втім, на практиці ситуація виявляється не такою гладкою. Основна проблема - знайти покупця на екземпляри, які не є рідкісними. Виходить своєрідна дилема: Здавати монети на металобрухт невигідно і складно, продати їх нумізматам архі важко.

Залишається єдиний варіант - очікування. Розглянути його також має сенс, оскільки вартість монет з часом зростає. Особливо слід приділити увагу найбільш цінним екземплярам, ​​наприклад 15 копійок 1970 року. Вартість цієї монети на 2016 року в нумізматичних каталогах перевищувала 10 тисяч рублів.

золота середина

Негативний аспект, пов'язаний з очікуванням - монети припадають пилом, не приносячи доходу. Існує ще одне рішення - фільтрація, наявних нумізматичних накопичень. Озброївшись каталогом, можна перебрати наявний асортимент, відклавши найбільш цінні екземпляри. Решту можна здати на брухт, якщо вдасться знайти приймальника.

Решту можна здати на брухт, якщо вдасться знайти приймальника

Наприклад, може знайтися така рідкісна монета, як 10 копійок 1990 році з буквою М - ціна якої близько 15000 рублів.

Перебираючи монети, слід враховувати, що навіть вироби ідентичного номіналу і року випуску можуть відрізнятися в ціні. Яскравий приклад 10 копійок 1931 року. Існує два виконання монети: зі срібла і мельхіору. Оціночна вартість другого близько 300 рублів, тоді як ціна першого варіанту долає планку в сотню тисяч, сучасних російських паперових рублів.

Звичайно, до уваги варто взяти той факт, що частина радянських монет - срібло або мідь. Тому шукати варто не тільки пункт кольорового металу, а й ювеліра або ломбард. А також можна запитати ціну у тих, хто займається прийомом брухту срібла .

А також можна запитати ціну у тих, хто займається прийомом   брухту срібла

Радянські срібні монети. Здавати такі монети в лом - справжня дурість

царські запаси

Монети передреволюційної Росії здавати на брухт, все одно що, віднести оригінали робіт Коперника в пункт прийому макулатури, хоча, звичайно не всі монети такі цінні. Ці монети виготовлялися з міді, срібла і золота, крім того деякі екземпляри досить раритетні. Втім, навіть найбільш поширені золоті «Царські червінці» і «Миколаївські пятірублевкі» оцінюються від 30 тисяч рублів за монету.

А є зовсім дорогі монети, періодів Єлизавети Петрівни, Петра 1, Катерини 2 і т.д. Такі золоті монети йдуть на світових аукціонах за мільйони рублів.

Золота монета Єлизавети Петрівни, номінал 10 рублів 1756 рік, вартість близько 2 млн рублів

Якщо ж мова йде про мідних монетах періоду Миколи 2, тираж яких десятки мільйонів штук кожного року і номіналу, то і тут не варто поспішати і здавати їх в лом. Краще провести ревізію і вибрати монети хорошої якості (підлягаючих зберіганню) для поштучного продажу. В лом же можна здавати в тому випадку, якщо збереження таких монет незадовільна - не читається рік, номінал і герб, пом'яті, обрізані під кільця і ​​т.д.

Такі «убиті» мідні монети Миколи 2 (при великій кількості) можна здавати на брухт - не шкода, тому що жодному колекціонерові вони не потрібні

Куди ж здати монети, гроші?

Резонним питанням стане - куди ж все-таки здавати монети? Отже, давайте повторимо:

  • якщо монети не цінні (Ви перевірили їх на наявність раритетів, дорогих примірників) - тоді їх можна або залишити у себе до кращих часів, або здати на металобрухт за ціною металу або сплаву монети;
  • якщо Ви виявили цінну монету / монети, то потрібно з'ясувати їх вартість (зробити це можна на сайті arhivmonet.ru), потім або виставити оголошення на Авито, або (якщо монети особливо цінні) домовлятися з аукціонами, щоб вони виставляли Ваші монети на продаж. Також є варіант зареєструватися в спільнотах і форумах нумізматів - там Вам дадуть слушні поради і зроблять оцінку;
  • якщо монети старі (наприклад, царські мідні) - це не означає, що якщо вони старі, то вони дорогі, діємо за таким самим планом - дізнаємося вартість, потім або залишаємо собі, або намагаємося продати по оголошенню або форумах. Якщо монет багато і вони «убиті» - то їм пряма дорога в металобрухт;
  • якщо монети срібні - схема така ж: не всі срібні монети дорогі, спочатку шукаємо цінні. Якщо цінних немає - то можна здати всі монети як лом срібла;
  • якщо багато радянських монет - знову, шукаємо цінні і продаємо поштучно, якщо їх немає - здаємо в металобрухт;
  • якщо монети сучасні ювілейні (10р, 5р, 2р) - то такі монети можна залишити, тому що ціна на них буде зростати з кожним роком, а можна продати - робити це потрібно на дошках оголошень або нумізматичних сайтах;

10 рублів ювілейні біметал

Якщо ж у Вас накопичилося багато-багато дрібниці, копійок, то куди ж здати всю цю дрібницю? Йдеться про ходової дрібниці. Природно нести її потрібно в банк, АЛЕ банки не будуть обмінювати дрібниця на купюри безкоштовно.

резюме

Розглядати монети необхідно з цінності, як раритетний екземпляр. Це першочергово. Друга класифікація заснована на типі металу, що використовується для карбування:

  • кольоровий метал - мідь;
  • мідні сплави.

Серед останніх варто виділити алюмінієву бронзу. Сплави міді з цинком і нікелем, що використовувалися після 1961 року, що менш цінні в плані брухту.

Відповідно описаним категоріям, пункт прийому металу актуальне для власників брухту монет із сплавів міді з нікелем і цинком. Маючи партію цього типу металобрухту в десятки кілограм, важко розраховувати, що всі вони будуть розкуплені для колекцій.

Відео - скупка радянських монет

Такі скупки влаштовувати дуже вигідно. Оскільки серед зданих кілограмів обов'язково знайдуться цінні монети вартістю набагато вище 150 рублів. Особливо заповзятливі громадяни користуються цими знаннями.

Відео - вартість рідкісних радянських монет

У відео розповідається про рідкісні радянських монетах всього періоду, озвучується вартість.

Відео - огляд радянської дрібниці, пошук рідкісних монет

Резонним питанням стане - куди ж все-таки здавати монети?