Скандал швидко придбав загальнонаціональний масштаб і прикував увагу не тільки російських, але і європейських ЗМІ, а після того, як режисер був звільнений, незважаючи на рішення суду, в полеміку вступили відомі діячі культури і навіть бізнесмени. Серед критиків режисера був і директор Михайлівського театру в Санкт-Петербурзі Володимир Кехман, який, втім, поєднує в собі «пости» діяча культури і бізнесмена.
«Як хрещений, віруюча людина, як православний, як єврей, я вважаю, що те, що тут було зроблено, - це образа особисто на мою адресу», - зазначив він.
На загальному тлі взаємних звинувачень, петицій, і статей в ЗМІ, його слова могли б залишитися непоміченими, якби не рішення міністерства культури РФ, згідно з яким Володимир Кехман був призначений директором того самого оскандалився театру. При цьому, з поста директора Михайлівського театру його ніхто звільняти не збирався.
Першим указом на новому посту Кехман розпорядився зняти оперу «Тангейзер» з репертуару театру, що викликало нову хвилю інформаційного протистояння і резонансу в цивілізованому суспільстві.
Так чи інакше, але Володимир Кехман на минулому тижні став однією з головних медійних постатей, як в Росії, так і в Європі. Більш того, сьогодні вранці стало відомо, що директор двох театрів (що для багатьох представників сфери мистецтва саме по собі є суперечливим фактом) проходить підозрюваним у справі про розкрадання 18 млрд рублів, що ще сильніше закрутило інформаційний вихор навколо фігури Володимира Кехмана.
Слідчі провели обшуки в офісах його компаній і вилучили частину документації та комп'ютерних носіїв для перевірки. Однак Кехман досить оперативно заявив, що ніяких фірм йому не належить.
«Ніякого бізнесу у мене давно немає. Згідно з рішенням англійського суду, яке вступило в законну силу, я визнаний повністю вільним від боргів, які у мене були. Зараз я повністю зайнятий роботою директора театрів », - заявив Кехман.
Так чи інакше, але саме успішна робота в області бізнесу дозволила Володимиру Кехманом стати директором Михайлівського театру і увійти в культурне середовище.
Володимир Кехман в 2007 році був призначений на посаду директора Михайлівського театру. Цікаво, що ніякої освіти в сфері мистецтва або культури у нього не було, але це не завадило йому стати успішним керівником.
Профільна освіта він отримав вже пізніше, в 2009 році в Санкт-Петербурзької державної академії театрального мистецтва. При цьому стверджують, що лекції Кехман не відвідувала, а заліки ставилися автоматом.
Насамперед після свого призначення новий директор вклав власні кошти - 500 млн рублів - в реставрацію будівлі театру. Все від залу до буфету і гардероба було оновлено.
Кехман, незважаючи на відсутність профільної освіти, обзавівся потрібними людьми: співачкою Оленою Зразкової і танцівником Фарух Рузіматовим. В якості хореографа був запрошений всесвітньо відомий Начо Дуато, що теж розбурхало театральну публіку: адже до цього зірки такого масштабу не працювали на постійній основі в російських театрах.
У 2011 році відбувся великий скандал, коли зірки Великого театру - Наталя Осипова та Іван Васильєв - перейшли в трупу Михайлівського . Хоча багато і робили ставки на те, що вони недовго протримаються в Петербурзі, до сих в репертуарі вистави з їх участю. І що важливо - в афіші заздалегідь вказані імена зірок.
Саме при Кехманом в 2011 році вперше театр удостоївся російської театральної премії «Золота маска» - за кращу чоловічу роль в опері «юдейки», яку виконав Ніл Шікофф. У 2014 «Золоту маску» отримав спектакль «Євгеній Онєгін» в постановці Андрія Жолдака.
Кехман запрошує світових зірок опери та балету, модних режисерів, таких як Василь Бархатов і Дмитро Черняков. Так, з театру на других ролях, Михайлівський став світовим театром з ім'ям.
Відразу після призначення його на пост керівника Новосибірського театру стало відомо, що Новосибірський державний академічний театр опери і балету відкриє новий 71-й сезон оперою «Борис Годунов» в постановці Андрона Кончаловського.
«Хочу від щирого серця подякувати Андрона Кончаловського, який підтримав мою ідею відкрити новий сезон його спектаклем« Борис Годунов ». Принципова домовленість з театром «Реджіо» досягнута: нам готові надати декорації вистави, а диригент Джанандреа Нозеда, музичний керівник постановки в Турині, переглядає свій графік, щоб звільнити час для репетиційного періоду і прем'єрних вистав у Новосибірську в вересні цього року », - прокоментував цю новина Володимир Кехман.
Володимир Абрамович Кехман народився 9 лютого 1968 року в Куйбишеві, де пізніше і поступив на факультет іноземних мов Самарського державного педагогічного університету, який закінчив у 1989 році. Відразу після закінчення 22-річний молодий чоловік стає заместітем держкомпанії «Росоптпродторг», а через рік засновує дві власні посередницькі фірми.
В середині 90-х він засновує компанію Joint Fruit Company (JFC), в розпорядженні якої незабаром опиняються найбільша бананові плантації Еквадору і Коста-Ріки. Так в Росії з'являється бренд «Bonanza!».
На початку нульових Володимир Кехман починає активно брати участь у фінансуванні та реставрації храмів. Незважаючи на свої єврейські корені, є православним і має тісні стосунки з нинішнім керівником РПЦ. В результаті, благодійність і успіх в бізнесі призводять його до призначення директором Михайлівського театру.
У 2008 році він виконав роль принца Лимона в балеті «Чіполліно», що фактично і визначило його прізвисько в ЗМІ на довгі роки. Прокоментував екстравагантну витівку Кехман просто: «Я саме тому і прийшов в театр - я хочу співати і танцювати».
Буквально відразу після призначення на посаду керівника Новосибірського театру Кехман заявив журналістам, що у нього великі плани і пов'язані вони виключно зі сферою мистецтва.
«Я вже в Новосибірську. Я вже в театрі, це видатне будівля, і я вже придумав йому назву. Наступного тижня я познайомлюсь з трупою, і ми зможемо почати тут нове життя », - зазначив новий директор.
Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!
Читайте також