Лютня - музичний інструмент Сходу

  1. Трохи про історію лютні
  2. звучання лютні
  3. З чого вона складається
  4. Як налаштувати лютню
  5. творці лютні
  6. Відео: Гра на лютні
  7. У Великих Луках стартував філармонічний сезон, відкрила його восьмикласниця з міста Новгород
  8. Музика світу - музика гнауа
  9. Лосицю, який провалився під лід, врятували льотчики
  10. Старовинні музичні інструменти назви і види

Серед щипкового музичного інструменту зустрічаються різні: арфи, балалайки, гітари, гуслі, домри

Серед щипкового музичного інструменту зустрічаються різні: арфи, балалайки, гітари, гуслі, домри.Но найвідоміший і прекрасний за звучанням, звичайно лютня музичний інструмент сходу.

Трохи про історію лютні

Вперше ми почули її голос ще в стародавні часи. Назва ж лютня, з арабського «al'ud», що на мові бедуїнів означає (дерево). В іншому, більш пізній розслідування показало, що 'ud не що інше, як арабська варіант перської rud-струна будь-якого інструменту, лютні. У той же період датований і праця Джаніфранко Лотті, який вважав, що для ранньої епохи ісламу слово «дерево» мало негативне забарвлення. Так як за законами того часу під забороною була будь-інструментальні твори.

Гравець на такому інструменті отримав назву лютняра, а майстер-виготовлювач - лютье.

звучання лютні

Сучасна тенденція сприяла переходу на нейлонові струни з цільного нейлонового волокна або басову з мідним елементом Сучасна тенденція сприяла переходу на нейлонові струни з цільного нейлонового волокна або басову з мідним елементом. Музиканти ж минулих років віддавали перевагу струнах з натуральних жив тварини. Такі відмінності у виборі поколінь вельми відчутно при звучанні. Будь-який гравець, або просто слухач повинен дізнатися, як повинен звучати інструмент при справжніх струнах.

В цьому випадку приходить розуміння того, як прекрасна лютня музичний інструмент, слухати який можна нескінченно. Але таке рішення і стало основною складністю у виготовленні струнного інструменту.

Кожна з жив потрібна однаковою щільності зі своїми сусідками, і рівним діаметром в довжину, а процес створення струн з кишок або жив був не легким. Найчастіше це були жили наймолодших тварин, переважно бичків, вирощених в провінціях Іспанії. І лише з настанням шістнадцятого століття, технологія створення дозволила точно підібрати і здійснити калібрування струн.

З чого вона складається

За останній час форма лютні майже не змінилася. Сама вона створювалася з деревини, а її дека, що складається переважно з ялини, мала овальну форму. Для будь-якої з них цей елемент повинен володіти єдиною, рідше троїстої розеткою за місце звуковий ніші. За останній час форма лютні майже не змінилася Розетки, прийнято вишукано декорувати.

Саме ж її підставу складається з різних пластин твердих порід дерева. Їх різниця серед більшості сучасного музичного інструменту виражається в дизайні грифа, розташованого паралельно деки.

Для шийки цього інструменту використовуються виключно легкі сорти дерева, які покривають пластинами темної деревини. До шийці нав'язувалися різні лади, а в неї саму врізали фігурні орнаменти. Вага такої конструкції був дуже малий і не був більше трьохсот-чотирьохсот грам.

В епоху ренесансу лютня музичний інструмент була сконструйована і налаштована відповідно до регістрами людського голосу. Відомо, що в німецьких літописах їх згадують як семи реєстрові, це були:

  • малий октавний,
  • малий діскантние,
  • діскантние,
  • альт,
  • тенор,
  • октавний бас,
  • бас.

В Італії, Англії і Францій вживали всього три тембру:

  • малий,
  • середній,
  • великий.

Їх головна відмітна риса полягала в підйомі кварти, на один тон.

Як налаштувати лютню

З історичних відомостей ми пам'ятаємо, що музичним інструментам тієї епохи знаходилося застосування лише у людей знатного походження. А лютня і зовсім служила для придворних музикантів, поряд з органом «королівським інструментом», отримала назву «інструмент всіх королів». Музикування на ньому навчиться було зовсім неважко, в той час як її налаштування вимагала спеціального навику і витонченого слуху.

Середню лютню, як і альт налаштовувалася так: Gcfadg; ADgbea. По відношенню до номінальних величин нотного письма, така грамота не завжди були символами, придатними для сучасної нотної постановки. Лютня - музичний інструмент, слухати який можна було в основних репертуарах сольною п'єси або в якості супроводу вокальних партіях.

Через деякий час лютня стала поєднувати в собі і шосту-сьому хору. Ось тільки з дозволом басів сталася заковика, в звучанні інструменту і так виділялася млявістю 1-ої гармонії. У розріз їй голос товстих струн, навіть з точним настроєм був вельми розпливчастим, це не дозволяло сприймати лінію басів в поліфонічному звучанні. Тим самим ставши причиною того, що в кожної бас хорі за місце 2-го унісону включалася тонка октавна струна.

Досягнення в техніці струнної індустрії відкрили нові можливості для збільшення бас складової. З'явилися сьома, восьма, дев'ята і десята мають можливість для настройки і перебудови згідно із загальною тональністю.

творці лютні

Тільки на початку шістнадцятого значна з'явилися перші згадки про майстрів-творців Лютень. Ряд німецьких сімей поблизу Аугсбурга, стали засновниками двох Італійських шкіл з виготовлення щипкових інструментів. Головна з них перебувала в Болоньї, саме тут з'явилися твори Малера, Фрея ін.

Пізні відомості говорять про сімейства з Венеції, Падуї. Інструмент їх майстерень сімнадцятих-вісімнадцятих ст. залишаються неповторними надалі до сьогоднішнього дня.

Відео: Гра на лютні


Схожі новини.


Поліцейські Відня зайняті пошуками осквернителя могил великих композиторів

Ось уже третій тиждень поспіль віденські поліцейські розшукують невідомого вандала, розкрив могили великих композиторів - Штрауса і Брамса. Осквернитель викрав щелепи покійних. Найцікавіше, що викрадач не робить з цього


У Великих Луках стартував філармонічний сезон, відкрила його восьмикласниця з міста Новгород

У Великих Луках стартував філармонічний сезон, відкрила його восьмикласниця з міста Новгород

Піаністка з міста Великий Новгород виступила на офіційному відкритті XVIII філармонічного сезону в Великих Луках. Крім того відкрився і спеціальний цикл концертів під назвою "Молоді таланти України". Восьмикласниця удостоїлася права виконати


Музика світу - музика гнауа

Музика світу - музика гнауа

У Марокко пройшов черговий фестиваль музики гнауа. Тут прийнято влаштовувати джем-сейшени. Виконавиця Ннека покликала колегу музикувати разом. Вибір напрямків і жанрів був кілька необмежений. Ннека зазначила, що вважає, що у музики


Лосицю, який провалився під лід, врятували льотчики

Лосицю, який провалився під лід, врятували льотчики

У ХМАО екіпажу вертольота Robinson R44 довелося витратити близько півтори години часу, щоб врятувати тварину вагою 600 кг, що провалилося в ополонку на озері. У Ханти-Мансійську відбулася історія, гідна пера відомого письменника


Старовинні музичні інструменти назви і види

Старовинні музичні інструменти назви і види

Багато хто з сучасних музичних інструментів мають багату історію, яка починається ще в доісторичні часи. Історики стверджують, що перші спроби людини здійснювати усвідомлену трудову діяльність викликали до життя ударні старовинні музичні


Коментарів немає.

Вибачте, обговорення на даний момент закрито.