«Маяковський" haute couture ": мистецтво одягатися»

  1. 13 жовтня 2017 - 22 грудень 2018 Виставка «Маяковський" haute couture ": мистецтво одягатися» -...

13 жовтня 2017 - 22 грудень 2018

Виставка «Маяковський haute couture : мистецтво одягатися» - це унікальний проект Державного музею В Виставка «Маяковський" haute couture ": мистецтво одягатися» - це унікальний проект Державного музею В. В. Маяковського (Москва), який представляє особисті речі поета в хронологічній послідовності, від жовтої кофти до костюмів «радянського денді». Виставка дозволяє побачити Маяковського в повсякденному житті, дізнатися про його звички та уподобання, по-новому осмислити його творчий і життєвий шлях. Експонати свідчать про увагу поета до свого вигляду, його особливе почуття стилю, умінні бути елегантним. Деякі з них хрестоматійним, добре відомі з фотографій, інші будуть показані вперше. Меморіальні предмети доповнені фотознімками, матеріалами образотворчого та рукописно-документального фондів ГММ.

Проект «Маяковський" haute couture ": мистецтво одягатися» висвітлює життя і творчість поета через його побут, одяг, аксесуари. Перший розділ виставки «1910-1915 рр., Футуристичний період» представляє глядачеві студента Московського училища живопису, скульптури та архітектури. Сім'я Маяковських жила дуже бідно, і юний поет був володарем лише кількох пошарпаних сатинових блуз, але всім своїм виглядом хотів показати причетність до художньої богеми. У хід йшли стрічки замість краваток, банти різних забарвлень, кашне з чорних і жовтих квадратів - за рахунок дрібниць кожен раз створювався новий образ. Після знайомства з Велимиром Хлебниковим, Василем Каменським, Давидом Бурлюком, Леонідом Кузьміним, Олексієм Кручених у Маяковського-футуриста з'явилися знаменита жовта кофта, рожевий муаровий смокінг з чорними атласними вилогами, червоний оксамитовий жилет, блискучий піджак і величезна жовта візитка з написом «Володимир Маяковський» (жовтий був улюбленим кольором поета).

У розділі виставки, присвяченій 1915-1922 років, освітлено знайомство Володимира Маяковського з Лілею Брик і її вплив на імідж поета. На одній з фотографій того періоду він зображений вже в модному англійською пальто і кепці. Маяковський захопився кінематографом і мріяв зніматися в кіно: написав 13 кіносценаріїв, в трьох кінофільмах зіграв головні ролі, сам придумував костюми. В єдиному повністю зберігся фільмі «Панночка і хуліган» Маяковський грає хулігана з робітничої околиці. Для ролі поет попросив матір і сестер перелицювати його старий костюм, в якому потім і з'явився в картині.

У 1920-30-і роки Маяковський доклав чимало зусиль до створення нового візуального стилю радянської епохи. Він віршами боровся з «сірістю коммунових крамниць», разом з художником Олександром Родченко рекламував калоші Резинотреста, магазини ГУМ і «Моссукно», де можна було одягнутися в розстрочку, продукцію «Москвошвея». У відповідь на закиди в зраді високу місію мистецтва поет говорив, що бачить завдання мистецтва в активній участі в створенні нового укладу життя. Маяковський був творцем і редактором журналу «ЛЕФ», навколо якого гуртувалися художники-конструктивісти. На сторінках журналу публікувалися в тому числі і моделі одягу для побуту, виробництва та спорту.

Починаючи з 1922 року Маяковський багато їздив з читанням віршів закордон, де відчував себе повпредом радянської країни. Поступово формувався новий образ поета: його одяг відрізнялася елегантністю і діловим стилем. Тетяна Яковлєва, з якої у Маяковського в Парижі почався роман, згадувала: «Він скоріше нагадував англійського аристократа і виправкою, і одягом і вже ніяк не зв'язувався з тим чином, який складався в моїй свідомості з його футуристичної жовтої кофти, скандальних виступів, з його ріжучого бритвою дотепності і гучної слави пролетарського поета-трибуна ».

Світ речей Володимира Маяковського, відображений в фотографіях, живопису, кіно, збережений в меморіальних предметах, являє собою концентроване свідоцтво матеріальної культури перед- і постреволюційного часу. Так виставка «Маяковський" haute couture ": мистецтво одягатися» стає не тільки даниною великому поетові, а й трактатом про одне з найгостріших періодів в житті цілої країни.

Виставка відкрита: четвер-понеділок 11.00-19.00, середа 13.00-21.00. Каса закривається на годину раніше.

Вихідні: вівторок і остання п'ятниця місяця

Ціна квитка: 150 рублів

В суботу і середу в Театральному музеї проходить тур по виставці «Маяковський" haute couture ": мистецтво одягатися». Записатися можна по телефону 571-21-95 або купити квиток онлайн.
Ціна - 300 рублів.

20 січня о 15.00

17 січня в 19.40 - лекція від ДК Лур'є Маяковський "haute couture" і радянська мода 20-х років. Подробиці і квитки на сайті dklurie.ru .

КОНТАКТИ

Адреса: площа Островського, 6

тел. 571-21-95

e-mail: [email protected]