28 квітня в рамках практичного курсу магістранти факультету міжнародних відносин Воронезького державного університету (напрям «Менеджмент митних послуг») відвідали воронезький аеропорт. Співробітники Воронезької митниці та аеропорту провели для учнів детальну екскурсію, в рамках якої розповіли про етапи здійснення митних операцій щодо вантажів і пасажирів міжнародних рейсів. Студенти заглянули в святая святих і познайомилися з процесом роботи митниці та служби авіаційної безпеки.
Начальник відділу митних процедур і митного контролю Олексій Гриценко, начальник митного поста Аеропорт Воронеж Євген Колесников і головний митний інспектор (зі зв'язків з громадськістю) Воронезької митниці Олена Разінькова почали ознайомчу екскурсію з контрольно-пропускного пункту. Євген Колесников нагадав присутнім, що в пункті пропуску працюють не тільки митні органи, а й інші державні контролюючі структури: прикордонна служба, Россільгоспнагляд, Росспоживнагляд, служби авіаційної безпеки, служби аеропорту і інші. Магістранти змогли познайомитися з роботою кожної зі служб на різних етапах і дізналися, що порядок контролю прильоту і вильоту дещо відрізняються. Служба Росспоживнагляду, наприклад, знаходиться на борту тільки на момент прильоту рейсу, на вильоті працюють виключно митники і прикордонники.
Радник генерального директора воронезького міжнародного аеропорту Андрій Шагун перерахував студентам принципи роботи аеропорту і цінової політики на міжнародних і внутрішніх рейсах, розповів про нові напрямки і пропускної спроможності аеропорту в цілому. Для збільшення навантаження було вироблено оснащення пункту пропуску всім необхідним обладнанням: встановлені нові інтроскопи, нове досмотровое обладнання. Студенти змогли побачити, як обслуговується приліт повітряного судна на прикладі рейсу з Анталії. Виліт з Воронежа був здійснений із завантаженням 238 осіб.
- На даний момент ми плануємо обслужити понад 100 тисяч пасажирів на міжнародних напрямках і понад 500 тисяч пасажирів в цілому протягом сезону. Нещодавно було прийнято рішення про будівництво нового аеровокзального комплексу, який буде розташовуватися поблизу від колишнього (зараз він займає територію в 6 тисяч квадратних метрів). Новий комплекс займе площу в 24 тисячі квадратних метрів і буде відповідати сучасним стандартам: будуть обладнані так звані «зелений» і «червоний» коридори, одноразово отримають можливість працювати до 16 кабін паспортного контролю. Будівництво нового комплексу почнеться вже через рік, - поділився Андрій Шагун.
Він також познайомив студентів з п'ятикратним рівнем огляду на території аеропорту, який діє на території всієї Російської Федерації:
- перший пункт огляду пасажирів обладнаний рентгенотелевізійного інтроскопів, а також стаціонарним і ручними металошукачами. Огляд на даному етапі проводять співробітники служби авіаційної безпеки, які мають сертифікат встановленого зразка;
- другий рівень - перевірка багажу на вильоті;
- третій рівень огляду - перевірка багажу спеціальним обладнанням на наявність вибухових речовин;
- четвертий рівень огляду особистих речей та багажу ручної поклажі здійснюється в зоні вильоту;
- п'ятий рівень захисту здійснюється вже ручним металошукачем.
Студентів особливо зацікавила система персонального догляду «Хомоскан». Нове обладнання вони побачили на завершення екскурсії, а також спостерігали процес огляду багажу кінологом Воронезької митниці в парі зі службовою собакою - німецькою вівчаркою Гретою.
На етапі прильоту «Боїнга 757» студенти стали свідками процесу обслуговування повітряного судна, який складається з декількох етапів. Першими на борт піднімаються прикордонники, проводять опитування екіпажу, перевіряють документацію, після чого починається робота митної служби, після закінчення її роботи пасажири спускаються з повітряного судна. Далі пасажири проходять паспортний і митний контроль після прильоту.
Лікар санітарно-карантинного пункту управління Росспоживнагляду Валентина Таранова розповіла студентам про свою роботу. На момент прибуття міжнародного рейсу співробітники служби Росспоживнагляду перевіряють, чи немає серед тих, хто прилетів з-за кордону, людей з температурою. Якщо виявляються хворі або контактують з хворими пасажири, проводиться опитування по певній формі та приймається рішення про подальші дії. Хворих госпіталізують, а контактних пасажирів ізолюють в бомбосховищі воронезького аеропорту, де вони залишаються до моменту визначення точного діагнозу.
Магістрант Ганна Шашеріна поділилася враженнями від екскурсії, яку багато хто оцінив, як ексклюзивну.
- Ми отримали багато нової інформації, познайомилися на практиці з принципами роботи контролюючих служб і, в першу чергу, митниці, про існуючі технічні засоби. Попереду у нас іспити, навчальна і виробнича практики, - говорить Анна.
У свою чергу Олексій Гриценко запросив студентів пройти практику на базі митного поста Аеропорт Воронеж з різних напрямків.
Прес-служба ВДУ