Маївка зі смаком

Сцена з вистави «Король Убю»

Маріуполь. «Ніколи не говори« ніколи »- цю фразу варто нагадати режисерові, театральному діячеві Владу Троїцькому. Провівши в минулому році десятий фестиваль «ГогольFest» у Києві, його організатор пообіцяв, що це останній. Однак, до задоволення публіки, Троїцький погарячкував. У 2018-му многожанровое дійство змінило прописку, але не драйв.

З 27 квітня по 1 травня вже маріупольцям покажуть, що таке сучасний театр, музика, пластика, образотворче мистецтво. Фестиваль Startup Гогольfest впишеться в дні святкування 240-річчя міста, задіявши з десяток сцен і локацій. З ключових подій відзначимо прем'єру опери-реквієму IYOV (1.05, Палац металургів, 19.00, квитки 120-150 грн.), Постановку столичного театру «Мізантроп» (28.04, Палац культури «Молодіжний», 18.00, квитки 100-120 грн.), постановку в медитативному дусі «Але вітер» (30.04, Палац металургів, 19.00, квитки 120-150 грн.).

Також в програмі вистави для дітей та для сімейного перегляду, кіно, концерти та арт-акції (міський сад, вхід вільний). Детально на сайті sugf.org.

Львів. Традиційні пікніки на травневі тут звели в ранг міського культу завдяки гастрономічному фестивалю «Львів на тарілці». З 1-го по 3 травня він пройде в п'ятий раз. Головний акцент в бенкеті під відкритим небом - сезонні продукти, національні рецепти, місцеві кухарі. А основна відмінність від подібних гурманських застіль - гала-вечеря, що збирає за одним столом кілька десятків людей. Меню для нього становлять кращі шеф-кухарі міста.

Фестиваль цінують ще й за те, що тут можна отримати консультацію з перших вуст, а також прикупити для власних кухонних експериментів необхідні інгредієнти. Вхід вільний.

Кам'янець-Подільський.

21 квітня в стародавньому місті, який робить ставку на свою славну літопис часів, відкрився туристичний сезон. До події міська влада підійшли креативно - центральними вулицями, які самі по собі пам'ятник історії, прогулювалися люди в середньовічних костюмах, були презентовані кілька нових маршрутів, вивчити які варто неодмінно. А саме - дитячий тур до Пороховим складах ХVII ст., Розташованим в мальовничому місці - на березі річки Смотрич. У програму юних слідопитів включені майстер-класи, квести і зачаровують легенди, розказані на ходу.

Кам'янець-Подільська фортеця в мініатюрі

Для дорослих придуманий гастрономічний рейд з неодмінною чашкою кави. Також варто побувати на площі Польського ринку, щоб оглянути нову локацію - «Консервація археологічних залишків першої кам'янецькій бруківки 1760-х р». Організатори презентували сенсорний туристичний кіоск, який вкаже потрібний напрямок.

Туристичну тематику підтримали навіть в мультфільмі - пластилінову історію про пригоди туриста в Кам'янці створила режисер-мультиплікатор Тетяна Ясінчук, педагог дитячої студії, володарка гран-прі фестивалю «Кіномедіа», автор кліпів для вітчизняних музичних груп. Також в музейному залі Старої фортеці автори представлять макет Кам'янець-Подільської фортеці XIII-XIV ст., Її масштаб - 1: 100. «Будівництво» тривало майже три місяці.

Полтава. «Еней БУВ парубок моторний ...». Цей літературний герой комедії Котляревського настільки надихнув городян, що вони вирішили поставити йому пам'ятник. Гроші зібрали на краудфандінговой платформі (збір спільно), правда, їх вистачило на невеликій арт-об'єкт - вагою 9 кг, зате з бронзи. Скульптору виготовив ужгородський майстер Михайло Колодко, який багато років займається створенням міні-скульптур. З його робіт виділяються малогабаритні фігури бравого солдата Швейка, композиторів Ліста і Моцарта, художника Енді Ворхола і ілюзіоніста Гаррі Гудіні - всі вони прикрашають рідне місто художника.

«Хлопець хоч куди козак», міні-скульптура Енея

Постаментом для арт-об'єкту послужив фасад тутешнього ЦУМу на вул. Соборності. Це перша в Полтаві бронзова мініатюрна скульптура. Втім, жителі сподіваються, що не остання.

Івано-Франківськ. Щоб показати драму життя знаменної італійського художника Амедео Модільяні, обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка відкриває новий простір - сцену «Цех». тут

27-го і 28 квітня представляють прем'єру «Модільяні. Я пройшов мостом, которого НЕ існує ».

Інтерес до анонсованої постановці помітний. По-перше, за втілення такого складного матеріалу, як-то біографія (про яку нам відомі лише уривчасті відомості) бідного за життя, дорогого сьогодні художника, взявся Держипільський - художній керівник театру. Популярність йому принесла постановка «Солодка Даруся», яку він затвердив в останніх своїх роботах - «Оскар и Рожева Пані», неоопере жахів HAMLET, провокаційному проекті «Інтимна зона».

По-друге, головну роль у виставі грає популярний івано-франківський актор, знайомий і столичній публіці, Олексій Гнатковський. По-третє, анотація виглядає привабливо: чоловік укладений в психіатричну лікарню. Він вважає себе генієм Модільяні і живе спогадами. Здивують франківці своєю роботою або викличуть обурення, сказати поки важко, але вже точно нікого не залишать байдужим. Театр ім. І. Франка (вул. Незалежності, 42, тел .: (0342) 75-2415, 75-0724, dramteatr.if.ua). Початок о 19.30. Квитки 150 грн.

Дніпро. «Місто без призначення» - так називається виставка, яку презентує галерея «Артсвіт» (вул. Січових Стрільців, 4а, тел. (095) 799-3535, artsvit.dp.ua). Головна тема проекту - трансформація міста, який в колишні часи був великим індустріальним центром. Молодим художникам запропонували відобразити естетику радянської спадщини, будівлі та об'єкти інфраструктури, які живі, використовуються досі або старіють, забуті всіма.

Будні металургійного заводу. Петро Ситник

На противагу предметів, які побачили сучасники (іржаві завалені паркани, сірі хрущовки або панельки, монументи), на виставці представлять роботи майстрів минулих десятиліть, звеличує в міських пейзажах життя, міць, майбутнє мільйонника. Практично всі роботи представлені в техніці друкованої графіки (ліногравюра, офорт, монотипія). Експозицію можна оглянути до 2 червня. Галерея відкрита щодня, крім ВС, з 12.00 до 20.00. Вхід вільний.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...