Мама - перше слово, головне слово в кожній долі

В останню неділю листопада в Росії проходять урочистості присвячені всеросійському Дню Матері. Самарська обласна організація білорусів напередодні цього свята організувала проведення багатонаціонального дитячого та юнацького конкурсу-фестивалю мистецтв «Мама - перше слово, головне слово в кожній долі».

В день самого свята в будинку культури «Перемога» міського округу Самара, пройшла дивовижна, наповнена теплом і ніжністю до нашим дорогим і улюбленим мамам, велика багатонаціональна концертна програма лауреатів конкурсу-фестивалю. Самарська обласна громадська організація білорусів і вихідців з Білорусі «Російсько-Білоруське Братство 2000» виступила засновником і організатором обласного багатонаціонального фестивалю мистецтв, присвяченого Дню Матері в Росії. Творчий почин СТОВ «Російсько-Білоруське Братство 2000» знайшов підтримку як з боку національних громадських об'єднань Самарської області та міського округу Самари, так і з боку Адміністрації Губернатора Самарської області і ЦКУ СТ «Будинок дружби народів».

«Мама для кожного з нас - найдорожча людина в світі. Вона дарує життя, любов і ласку, щиро радіє нашим успіхам, підтримує при невдачах і переживає за кожен наш крок на життєвому шляху. Їй ми зобов'язані своїм життям, з нею ділимося радощами, тривогами і найпотаємнішими бажаннями. Материнська любов протягом усього життя робить нас сильнішими і впевненішими і кожна людина це пам'ятає і цінує. Саме тому юні таланти, представники різних народів, що проживають на самарської землі, об'єднавшись в фестивальному творчості, вирішили присвятити дорогим жінкам - мамам свою багатонаціональну концертну програму », - ділиться своїми, вже реалізованими до Дня Матері, ідеями Ірина Глусскій, президент Самарської обласної громадської організації білорусів «Русско-Білоруське Братство 2000».

Кожен елемент святкового заходу був присвячений світлому і дуже теплому, незважаючи на пізню осінь, свята - Дня Матері. Головних учасниць урочистості - дорогих матусь зустрічало в фойє Будинку культури підростаюче покоління багатонаціональної самарської землі, вітали і кожної дарували рози. До речі, квіти безоплатно надав новий друг білорусів Самарської області Грача Хансанамян, керівник Самарської регіональної громадської вірменської організації. У фойє була розгорнута також експозиція жіночих національних головних уборів, щоб любі мами могли приміряти будь-який на вибір і на довгу пам'ять сфотографуватися на фотографії, а співробітники Будинку дружби народів, в свою чергу, дуже захоплююче знайомили з історією їх виникнення та правильного носіння.

Всім запам'ятається конкурс «зметикували-ка», в ході якого треба було відповісти на цікаві питання. Швидше за всіх і правильно на питання конкурсів відповіли, звичайно ж, мами і уже навіть бабусі: Наталія Іванівна Меліхова, Айгуль Наримановна Жалелова і Лариса Вікторівна Коміссарова. Переможниці-ерудити були нагороджені пам'ятними сувенірами та солодкими подарунками.

Глядачів, гостей і лауреатів багатонаціонального дитячого та юнацького конкурсу-фестивалю мистецтв від всіх керівників національних громадських об'єднань Самарської області привітав президент національно-культурної автономії «Казахів Росії» Токтарбай Дусенбаев. Вітальний адрес від Будинку дружби народів Самарської області зачитала начальник відділу організаційного забезпечення державної національної політики Галина Ушмаева.

Ненька! Мамочко! Мамулечка! Протягом усього великого концерту на різних мовах народів, що живуть в Самарській області звучали ці світлі і воістину святі слова. Через вірші, національні пісні і танцювальні композиції юні артисти розповідали про любов до мами, ніжності і самопожертву наших матерів.

Концертну програму вже традиційно відкрив білоруський вокальний ансамбль «Каданс» СТОВ «Російсько-Білоруське Братство 2000» художній керівник Інна Сухачевське. У виконанні заслуженого колективу прозвучала «Пісня про маму» з музичного фільму-казки «Мама»: «Мама - перше слово, / Головне слово в кожній долі. / Мама життя подарувало, / Мир подарувала мені і тобі ...». Ці слова стали ключовим лейтмотивом усього святкового заходу.

А потім був багатонаціональний номер, юні і ще зовсім крихти-артисти з особливою виразністю виконували за ролями вірш-присвята Мамам.

В черговий раз порадувала глядачів Єлизавета Глубінец, одна з яскравих солісток обласної організації білорусів. Вона виконала пісню «Богомоліца» ( «Мама). Творчість Єлизавети завжди відрізняється щирістю, душевним співпереживанням і безумовно, вокальною майстерністю і виконання пісні «Богомоліца» в черговий раз підтвердило це. Хіба можуть залишить когось байдужим слова, що йдуть з глибини душі, від серця юної співачки: «Там далеко-далеко в тихому місті, / Серед землі одна в темній кімнаті. / Про порятунок моєму Богові молиться, / Опівнічна моя Богомоліца ...».

Тему любові до матерів, батьків продовжила Вероніка Кузнєцова, солістка вокального ансамблю «Каданс». Вона виконала пісню Сосо Павліашвілі «Помолимося за батьків» - як стверджує сам автор щирість і зміст цієї пісні була дана йому «зверху». І дана вона була не тільки для нього, а для всіх нас: «... Помолимося за батьків, ангелам нашим, зберігачам, / Помолимося, і коли-небудь помоляться діти за нас ...».

Краса і ніжність, теплота і яскрава індивідуальність кожного номера підкорили серця всіх мам, присутніх на концерті. Бурхливими оплесками глядачі зустрічали дебют вірменсько-білоруського дуету у складі Троянди Цпнецян і Марини Кирилової. У їх виконанні прозвучала пісня «Майрік (Мамо)» вірменською мовою.

Сімейний дует у складі Альбіни і Фярзани Махмутовой виконав татарську пісню «Су буеннан енкей кайтип кіле» ( «Пісня про маму»). Туркменську пісню «Ене йурегі» ( «Мамине серце») чудово виконав Данатар Язов.

Широко була представлена ​​і творчість білорусів Самарської області. Крім вокального ансамблю «Каданс» в концертній програмі брав участь, солістки Аріна Коміссарова, Олена Орешина, Олеся Карпаніна, Олена Нагорнова і вокальний ансамбль «Сузор'е», художній керівник Олена Кірілишева. У виконанні творчого колективу пролунали дві пісні присвячені мамам.

Особливу святкову атмосферу створювали національні танці. Завзятий і пустотливий башкирський танець «Подружки» виконав народний башкирський ансамбль танцю «Ляйсан», керівник Рауда Шаймарданова, танець «Радість» подарував дорогим матусям казахський народний ансамбль танцю «Айгуль», керівник Айгуль Жалелова, а танець «Російський сувенір» яскраво представив глядачам хореографічний колектив «Мозаїка», педагог Наталія Меліхова, концертмейстер Галина Мінзуліна. Жартівливим дівочим танцем «Ой, Мама» порадував ансамбль народного танцю «Натхнення», Школа №36 г.о. Самара, художній керівник Маргарита Воронецкая.

Всього програма святкового концерту включала 26 національних номерів. Через національну культуру юні артисти познайомили глядачів з традиціями і звичаями народів, що проживають в Самарської області. Провідними багатонаціональної концертної програми були активістки молодіжного відділення Самарської обласної організації білорусів, солістки білоруської вокального ансамблю «Каданс» Аріна Коміссарова і Вероніка Кузнєцова.

Приємно відзначити, що багато побували на багатонаціональної концертній програмі залишили в соціальних мережах свої дуже емоційні. позитивні відгуки. Андрій Кирилюк передав слова щирої вдячності від себе і своєї мами - Ніни Василівни, яку було на концерті.

Ширван Керімов, голова Самарської обласної громадської організації «Ліга азербайджанців Самарської області» теж поділився своїми враженнями про захід та привітав дружний колектив «Російсько-білоруського братства 2000» прекрасну організацію свята.

Слова подяки всім учасникам висловила і президент СТОВ «Російсько-Білоруське Братство 2000», який заснував обласної багатонаціональний конкурс-фестиваль мистецтв, присвячений Дню Матері в Росії, Ірина Глусскій: «Я дуже вдячна всім національним творчим колективам, солістам, їх наставниками, моїм дорогим колегам по громадській діяльності за підтримку, за дружбу і прекрасні привітання, Будинку Дружби народів за вітальну адресу та увагу до нашого багатонаціонального заходу.

Від щирого серця й від усієї душі хочу передати слова подяки мамам і в Росії, і в рідній Білорусі за все те що вони роблять для дітей. І висловлю побажання, повчання всім дітям рядками з чудового вірша Юлії Бистрової: «... Любіть мати, поки вона сміється, / Їй говорите добрі слова, / Зараз любите! Поки серце б'ється! / Любіть мати поки вона жива! »

Микола Бойко, керівник прес-служби, головний редактор журналу «Адзiнства» СТОВ «Російсько-Білоруське Братство 2000»