Адреса
Адміралтейський район, територія так званого «Литовського кварталу», обмеженого набережній Крюкова каналу, вулицею Союзу Печатников, Мінським провулком і вулицею Декабристів.
ФОТО кореспондента "Невастройкі" Миколи Добровольського
Хроніка розвитку проекту (розділ оновлюється по мірі розвитку подій)
04.02.2013 Минулого тижня з другої сцени Маріїнського театру зняли риштування. Жителі Петербурга нарешті можуть побачити результати однієї з наймасштабніших будівництв в центрі міста, поки тільки зовні. Відгуки більш ніж суперечливі. (Повний текст див.).
01.06.2009 Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін доручив провести новий конкурс з вибору архітектурного вигляду нової сцени Маріїнського театру. "Вважаю за необхідне відповідно до чинного законодавства провести в найкоротші терміни конкурс на вибір архітектурного рішення і подальшу розробку проектно-кошторисної документації", - прокоментував прем'єр (повний текст див.
25.02.2009. Сьогодні в котловані майбутньої будівлі другий сцени Маріїнки почали заливати перший поверх, передає телеканал На даний момент будівельники заливають стіни постійних конструкцій першого поверху майбутнього театру. Все, що відбувалося на об'єкті до цього, називалося технологічним процесом (зміцнювався грунт, формувався фундамент). Реальну стіну почали створювати тільки зараз (повний текст див.).
26.09.2008. Cеверо-Західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації підвела підсумки аукціону на проведення робіт по влаштуванню кріплення котловану для спорудження підземної частини будівлі другої сцени Маріїнського театру. Переможцем стало ВАТ «Генеральна будівельна корпорація». Роботи з укріплення котловану будуть завершені до 1 грудня. Протягом двох місяців на майданчику пробурять 2278 свердловин, 2190 з них зацементують. Таким чином буде створена захисна конструкція, яка буде підтримувати котлован і будівлі навколо будмайданчика. Дана технологія називається «джет граунтінг» (струменевий цементація). Вартість замовлення - 450 млн. Рублів (повний текст див.).
04.08.2008. ВАТ "Генеральна будівельна корпорація" з понеділка, 4 серпня, початок роботи на будмайданчику другої сцени Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі за новою комплексної технологічною схемою, передає РБК.
Як пояснили в прес-службі замовника проекту - ФДМ "Північно-Західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації", тепер при зведенні об'єкту будуть використовуватися, зокрема, технології "стіна в ґрунті" і "топ-даун". Нові рішення були розроблені спеціально для реалізації цього проекту (повний текст див.).
14.07.2008. Федеральна влада, схоже, відмовляються від проекту купола Маріїнки-2 через великі проблем з його створенням, незважаючи на те що за це творіння Домінік Перро вже отримав 7,5 млн. Євро (при повній вартості контракту в 20 млн євро), передає dp.ru (повний текст див.).
03.07.2008. Попередній генеральний проектувальник Маріїнки-2 - "НВО Геореконструкція - Фундаментпроект" - має намір судитися із замовником через розірвання договору.
Як передає НТВ, новий генпроектувальник - КБ висотних і підземних споруд - було створено в Петербурзі всього два роки тому. Згідно з інформацією бюро, зараз воно працює більш ніж на 20 міських об'єктах.
Воно займається будівництвом висотних багатофункціональних готельних і житлових комплексів. Однак назвати конкретні адреси вже виконаних проектів керівництво бюро відмовилося. Відомо, що вартість контракту по другій сцені Маріїнки становить 320 мільйонів рублів.
23.06.2008. А. Авдєєв побував на будівельному майданчику другої сцени Маріїнського театру і ознайомився з новим технологічним рішенням для будівництва об'єкта. Зокрема, були оглянуті маячки, які визначили зрушення ґрунтів навколо котловану. Були зафіксовані відхилення від норми. Міністр стовідсотково погодився з необхідністю технологічного вдосконалення будівництва театру.
На думку віце-губернатора Санкт-Петербурга Олександра Вахмістрова, вартість проекту не збільшиться. "Друга сцена буде коштувати 9,5 млрд. Рублів", - говорить він. Також, за словами А. Вахмістрова, будівництво Маріїнки-2 буде йти за графіком - навіть, цілком можливо, з його випередженням (повний текст див.).
20.06.2008. 20 червня в Петербург на один день прибуває міністр культури Російської Федерації Олександр Авдєєв. Це його перший візит до Північної столиці в якості міністра культури.
У програмі візиту зустріч з губернатором міста Валентиною Матвієнко і відвідування будівельного майданчика другої сцени Маріїнського театру. Міністр ознайомиться з новим технічним рішенням з будівництва котловану.
Як передає НТВ, чиновник має намір уважно вивчити новий проект Маріїнки-2. Її будівництво оцінюється в 9 мільярдів 600 мільйонів рублів.
Будівництво другої сцени недавно знову обернулося скандалом. Усунений від робіт проектувальник подав до суду на держзамовника - Північно-Західну дирекцію з будівництва.
Екс-підрядник обурений тим, що з ним в односторонньому порядку розірвали контракт і відразу після цього уклали новий договір з іншою компанією. Причому конкурс був безальтернативним, всього з одним учасником.
19.06.2008. Друга сцена Маріїнського театру придбала третього за рахунком генпроектувальника - КБ висотних і підземних споруд.
Як передає Фонтанка.Ру, віце-губернатор Олександр Вахмістрів пояснив, як планується добудувати другу сцену Маріїнського театру. Альтернативний варіант зміцнення котловану виявився технічно вкрай важко зрозумілим для непосвячених. Його на засіданні запропонував віце-президент Російської академії архітектури і будівельних наук В'ячеслав Іллічов (повний текст див.).
19.05.2008. Заплановане на 19 травня нараду, присвячену проблемам будівництва другої сцени Маріїнського театру, що не відбулося. Причиною стала відсутність головного куратора проекту Михайла Швидкого (повний текст див.).
12.05.2008. 19 травня пройде нарада, на якому буде розглянута технічна документація по підземній частині будівництва другої сцени Маріїнського театру, повідомив сообщілекс-глава Роскультури Михайло Швидкой (повний текст див.).
07.05.2008. Північно-Західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації оголосила конкурс на продовження проектування другої сцени Маріїнського театру (повний текст див.).
05.05.2008. Як передає dp.ru, генеральний проектувальник Маріїнки-2 - "НВО Геореконструкція - Фундаментпроект" готовий піти в суд, щоб довести бездоганність свого проекту (повний текст див.).
04.05.2008. Північно-західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації (СЗД) Роскультури, яка виступає державним замовником проекту другої сцени Маріїнського театру, відсторонила від справ генерального проектувальника Маріїнки-2 петербурзьке ЗАТ «НВО« Геореконструкція-Фундаментпроект »(ГРФ). Нагадаємо, що це другий за рахунком генпроектувальник. Мотив розриву контракту - порушення термінів проектування (повний текст див.).
29.04.2008. Купол другої сцени Маріїнського театру може бути змінений. Провідні європейські виробники відмовилися виготовити конструкцію, особливо її скляну частину, передає НТВ. У той же час відомо, що саме купол є ключовим моментом проекту Доменіка Перро (повний текст див.).
02.04.2008. Керівник Федерального агентства з культури і кінематографії Михайло Швидкой відвідав будівельний майданчик другої сцени Маріїнського театру. Після робочої наради він повідомив, що вартість будівництва об'єкта доведеться збільшувати. Основна причина - «непередбачуваність» грунтів, яка ускладнює будівництво. Також на збільшення кошторису впливає і загальне подорожчання будівельних матеріалів. М. Швидкой зазначив, що подорожчання знаходиться в розумних межах.
За словами М. Швидкого, такого обсягу підземних робіт, як на даному об'єкті, ніколи не велося. Незважаючи на всю складність робіт, необхідно обов'язково вкластися в терміни: друга сцена театру повинна бути відкрита в 2010 році. До кінця поточного року повинен бути виритий котлован. «У нас просто немає іншого виходу», - заявив Швидкой.
28.03.2008. Як повідомляє Горзаказ.Орг., Комплекс робіт по проведенню геотехнічного моніторингу для будівництва другої сцени Державного академічного Маріїнського театру на березі Крюкова каналу планується почати в квітні поточного року і завершити в кінці 2010 року. Відкритий аукціон на право проведення відповідних робіт оголошений ФДМ "Північно-західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації". Ліміт фінансування контракту - 165 млн. Рублів. Гроші планується виділити з Федерального бюджету. Проект передбачає будівництво 8-поверхового будинку загальною площею 67 тис. 776 кв. м.
26.12.2007. Визначено генпідрядник будівництва другої сцени Маріїнського театру. Їм стало петербурзьке ВАТ "Генеральна будівельна корпорація" (ГСК). ГСК - велика дорожня будівельна компанія - виграла контракт на суму 8,4 мільярда рублів. Позаду залишився єдиний конкурент, петербурзьке ТОВ "МВМ", - компанія, що спеціалізується на підземному будівництві і залізобетонних конструкціях.
21.11.2007. Зараз за станом грунту на місці будівництва другої сцени Маріїнського театру стежать фахівці: співробітники двох інститутів з Санкт-Петербурга і Москви і фахівець з фундаментів, запрошений з Бельгії. Близько 100 спеціальних високоточних приладів фіксують зрушення ґрунтів. Фахівці стверджують, що занадто швидке будівництво призведе до проблем в навколишньому середовищі. Для того щоб все було «грамотно» і безпечно, не можна поспішати. З цієї причини темпи будівництва кілька уповільнені і відстають від графіка на півроку.
15.11.2007. Будівельники другої сцени Маріїнського театру вже заглибилися на 9,5 м. Котлован збільшується. З'ясувалося, що на дні котловану немає грунту як такого - тільки рідка суспензія. Це ускладнює будівництво, але ні в якій мірі не є причиною його зупинки. Понад 100 приладів високої точності фіксують, як впливає будівництво на грунт. В кінці поточного - початку наступного року дослідження грунту повинні завершитися. Практичні показники будуть звірені з теоретичними розрахунками, і буде проведена робота над помилками. Будівельникам залишилося заглибитися ще на півтора метра. Для того, щоб не порушувати зовнішній вигляд Театральній площі, було спроектовано три підземні поверхи. Це найглибше будівництво в центрі міста за всю історію.
09.11.2007. Будівництво другої сцени Маріїнського театру призупинено через чергового дослідження грунту. Так як під Маринкою-2 планується вирити 3 підземні поверхи, таке дослідження необхідно. Дослідницькі роботи триватимуть тиждень.
23.08.2007. 23 серпня на зустрічі з главою Роскультури Михайлом Швидким директор ФДМ «Північно-Західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації" Валерій Гутовський заявив, що незважаючи на досить стислі терміни будівництва, друга сцена Маріїнського театру буде здана будівельниками вчасно - в 2009 році. В даний час на будівельному майданчику йдуть підземні роботи, на 60% завершено влаштування пальового поля, закінчена досвідчена майданчик. Художній керівник Маріїнського театру Валерій Гергієв намір в 2009 році вже провести акустичні проби на новій сцені, а в 2010 році побачити на ній перший спектакль.
23.08.2007. За словами глави Північно-Західної дирекції з будівництва Валерія Гутовского, в кінці осені поточного року буде оголошений конкурс на будівництво купола другої сцени Маріїнського театру. В. Гутовський зазначив, що це повинна бути західна компанія, так як російські компанії не мають досвіду в подібних роботах. Також В. Гутовський повідомив, що Дирекція отримала федеральні гроші на 2007 рік, призначені для будівництва другої сцени Маринки, лише в серпні. Незважаючи на це, роботи з будівництва другої сцени не припинялися, підрядники працювали «під чесне слово».
17.08.2007. Почалося будівництво другої сцени Маріїнського театру. Зараз виконується свайне поле і огорожу будівельного котловану. За словами генерального директора проектувальної компанії «Геореконструкція - Фундаментпроект» Олексія Шашкина, якщо роботи будуть йти за графіком, то в четвертому кварталі 2007 року можна буде почати робити сам котлован, де згодом розмістяться три підземні поверхи будівлі театру, пристосованих під технічні потреби. Тут потрібна гранична обережність, щоб не відбулося переміщень грунту в стінах котловану. Такого роду котлован буде для Петербурга унікальним: його глибина сягне рекордної величини в 11 метрів, а площа складе 150 на 80 метрів. За словами А. Шашкина, будівництво даного об'єкта «послужить свого роду дослідної майданчиком створення підземних споруд в Петербурзі».
26.07.2007. 26 липня глава Федерального агентства по культурі і кінематографії Михайло Швидкой і художній керівник Маріїнського театру Валерій Гергієв взяли участь в нараді, на якому обговорювалися проблеми будівництва другої сцени Маріїнського театру. Валерій Гергієв заявив, що проект Доменіка Перро спрощений і буде спрощуватися далі, так як будівля не повинно бути занадто вигадливим і вибиватися із загального ансамблю міської архітектури. Також художній керівник театру висловив надію, що перший спектакль на другій сцені пройде вже навесні 2010 року.
25.06.2007. 25 червня отримано схвалення Головдержекспертизи проекту другої сцени Маріїнського театру. Архітектор Доменік Перро - автор проекту - здійснюватиме архітектурний нагляд за процесом будівництва. ФДМ «Північно-Західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації» (замовник робіт) чекає від автора проекту зустрічних умов для підписання з ним договору.
06.06.2007. Терміни висновку Головдержекспертизи РФ за проектом другої сцени Маріїнського театру затягуються. Висновок стане відомо в кінці червня (а не в кінці травня, як передбачалося раніше).
26.04.2007. Проект другої сцени Маріїнського театру доопрацьований і вдруге зданий в Головдержекспертизи РФ. Проектувальник півтора місяці працював над зауваженнями, виявленими в ході першої експертизи. Своє рішення експерти оголосять до кінця травня. Якщо воно буде позитивним, нарешті будівництво другої Маріїнки буде розпочато і піде прискореними темпами. Тим часом, вже майже завершена інженерна підготовка території забудови.
01.03 2007. ЗАТ "НВО" Геореконструкція - Фундаментпроект "визнано переможцем конкурсу на право усунути зауваження Головдержекспертизи до проекту французького архітектора Домініка Перро і розробку робочої документації другої сцени Маріїнського театру.
07.02.2007. Гроші, на реконструкцію старої будівлі Маріїнки через проблеми з Домініком Перро, можуть піти на реставрацію Головного штабу.
02.02.2007. Домінік Перро висловив побоювання з приводу його початкового архітектурного задуму - як вийшло з Ле Корбюзьє, який прибрав своє ім'я зі списку авторів будівлі Центросоюзу в Москві. «« Ця ситуація ще раз наочно демонструє складності в організації реального культурного і технологічного співробітництва з Росією ».
31.01.2007. Директор Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Франческо Бандарін заявив, що проект нової сцени Маріїнського театру історичного контексту Петербурга.
26.01.2007. У Петербург Домінік Перро і Ксав'є Фабр. Виянять відносини. В результаті Перро контракт.>
25.01.2007. Північно-Західна дирекція оголосила конкурс на розробку документації для Главгосекспертізи і виконання робочої документації для будівництва другої сцени. Домінік Перро оголошений концептуалістом.
18.01.2007. Михайло Швидкой, що другу сцену Маріїнського театру підготують ні до березня 2008 року, а до кінця 2009.
11.01.2007. Валерій Гергієв повідомлення про розрив контрактів з французькими архітекторами Ксав'є Фабром, сказавши, що контракти просто відклали на півтора-два роки.
28.12.2006. Михайло Швидкой вперше заявив про Домініка Перро. Ксавьє Фабр змушений на реставрацію основної сцени.
27.12.2006. Реконструкцію основної будівлі Маріїнського театру відклали до того часу, що не буде побудована нова сцена - Маріїнки-2. Ксавьє Фабр, директор бюро Fabre & Speller, реконструювати Маринку-3, і керівник реставрації головної сцени, поскаржився «Коммерсанту», що відтягування може стару будівлю.
25.12.2006. Головдержекспертизи РФ проект другої сцени і відправила його на доопрацювання до березня 2007 року
07.12.2006. Фахівці петербурзького «Скай Лінк» і «Завірюха Текнолоджі» на будмайданчику другої сцени.
29.11.2006. Володимир Путін Третю сцену Маріїнського театру, побувавши на гала-концерті. Диригував лава театру маестро Валерій Гергієв.
27.09.2006. Валентина Матвієнко заявила про те, що реконструкція основної будівлі театру розпочнеться будівництва другої сцени - тобто не раніше 2009 року.
Домінік Перро пакет документів за проектом будівництва другої сцени Маріїнки.
31.08.2006. Північно-Західна дирекція оголосила тендер на.
18.08.2006. Михайло Швидкой наполегливо побажав Домініку Перро з одним з вітчизняних фахівців.
15.08.2006. Михайло Швидкой заявив, що Домінік Перро і представить повний комплект документації по стадії «Проект» в Північно-Західну дирекцію з будівництва, реконструкції та реставрації до 30 вересня.
10.08.2006. Петербурзький філія «Связь-Банку» відкрив генпідряднику будівництва третьої сцени Маріїнського театру.
09.08.2006. Валерій Гергієв зажадав французького архітектора Домініка Перро від проектування другої сцени театру.
18.07.2006. Головному конструктору проекту Гі Моріссо на нараді в Головдержекспертизи, як треба будувати в Росії. Домінік Перро в Моску не поїхав.
20.05.2006. Повністю по Крюкову каналу на ділянці між Торговим мостом і мостом Декабристів - почалася інженерна підготовка території будівництва другої сцени Маріїнського театру.
21.04.2006. Заступник директора Департаменту економіки і фінансів Мінкультури Росії Елеонора Шевченко заявила, що проект Домініка Перро історичний архітектурний вигляд Коломни.
17.04.2006. Домінік Перро представив Головдержекспертизи ескізні варіанти другої сцени - трохи менше.
14.03.2006. Смольний постанову про реконструкцію та будівництво будівлі третьої сцени Маріїнського театру.
02.03.2006. Приїхавши в Петербург Домінік Перро і головний конструктор Гі Моріссо з Валерієм Гутовського. Месьє Перро обіцяв побудувати «велику оперу». В якості першого кроку його попросили.
26.02.2006. Головний архітектор Петербурга Олександр Вікторов офіційно повідомив про те, що висота будівлі другої сцени Державного академічного Маріїнського театру.
16.02.2006. Валерій Гутовський офіційно Андрія Кружилина на посаді глави ФДМ «Північно-західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації». Г-н Кружилин відправився будувати стадіон для «Зеніту», очоливши ГУ «Дирекція з будівництва стадіону».
14.02.2006. Головний архітектор Олександр Вікторов про укладення москвичів, але сказав, що все буде нормально. А купол буде зменшений.
13.02.2006. Московського Державного будівельного університету повідомило, що пристрій огорожі котловану підземної частини будівлі, який пан Перро пропонує виконати з шпунтових паль профілю Ларсен Y -.
08.02.2006. Михайло Швидкой оголосив про Андрія Кружилина і зміну всього керівництва Дирекції з будівництва, реконструкції та реставрації.
10.01.2006. Головдержекспертизи РФ, Федеральне агентство по культурі і кінематографії і ФДМ «Північно-західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації», налякані обваленнями під вагою снігу покрівлі катка в Баварії і супермаркету в Чехії, зажадали від Перро безпеки.
Михайло Швидкой заявив, що золотий купол над другою сценою Маріїнки не потрібен (подробиці див.).
03.11.2005. Валерій Гергієв заявив, що на вулиці Писарева йде рекордними темпами. За його словами, буде створено концертний зал найвищого рівня.
02.12.2005. Пройшли громадські слухання проекту. Головного інженера освистали. В цей час Головдержекспертизи заявила, що ДК "Першої п'ятирічки" знесли марно (подробиці див. І).
28.11.2005. Визначається, що саме будуть зносити для будівництва паркінгу Маріїнки - будинок побуту або житлові будинки (подробиці див. І).
25.10.2005. Знесення будівлі ДК Першої П'ятирічки завершується в рекордні терміни (подробиці див.).
17.10.2005. Адміністрація Адміралтейського району готує судовий позов до мешканців будинку №5 по Крюкову каналу, які відмовляються переїжджати (подробиці див.).
21.09.2005. Керівник Федерального агентства з культури і кінематографії Михайло Швидкой заявив, що жителів будинків №1 та №3 по Мінському провулку, які розташовуються поруч із будмайданчиком другої сцени Маріїнського театру, необхідно відселити (подробиці див.).
12.09.2005. Стало відомо, що для постачання електроенергією другої сцени Маріїнського театру на Ризькому проспекті буде побудована електропідстанція (подробиці див.).
24.08.2005. Розпочато роботи зі знесення ДК імені Першої П'ятирічки (подробиці див.).
18.07.2005. З'явилася інформація про те, що Маріїнський театр збирається приступити до будівництва своєї.
14.07.2005. З Домініком Перро підписаний контракт на проектування другої сцени Маріїнського театру (подробиці див.).
28.06.2005. На зустрічі з журналістами глава ФАКК Михайло Швидкой повідомив, російські чиновники не можуть домовитися з Домініком Перро про гонорар. Також він припустив, що контракт з Перро, можливо, буде підписаний в Москві 12 липня. Після підписання контракту стане ясною остаточна сума будівництва Маріїнки-2 (подробиці див.).
18.05.2005. Роскультура підтвердила, що Домінік Перро стане головним проектувальником Маріїнки-2 і що відповідний контракт готується до підписання. Разом з тим, фахівці стурбовані проблемою безпеки і технічних характеристик майбутнього "золотого купола" (подробиці див.).
19.03.2005. У КГА пройшло закрите засідання Містобудівної ради, на якому особисто був присутній Домінік Перро. Головним завданням зустрічі стало внесення невеликих уточнень до проекту (подробиці див.).
18.03.2005. Роскультура визначила генеральним проектувальником другої сцени Маріїнського театру на позаконкурсній основі ТОВ «Архітектурне бюро Домініка Перро» (подробиці див.).
17.02.2005. Мінкульт РФ знову продовжив конкурс на розробку проектної документації по будівельним конструкціям другої сцени Маріїнського театру, тепер - до 10 березня (подробиці див.).
04.02.2005. Стало відомо, що Домінік Перро відмовився від участі в конкурсі на розробку проектної документації по будівельним конструкціям, інженерних мереж і систем будівлі другої сцени Маріїнського театру. (Подробиці див.).
04.02.2005. У Петербурзі проводиться акція протесту проти будівництва другої сцени Маріїнського театру (подробиці див.).
25.10.2005. Конкурс на робоче проектування другої сцени Маріїнського театру продовжено до 17 лютого (подробиці див.).
23.12.2004. Міністерству культури вдалося домовитися з Домініком Перро щодо долі проекту. Мінкульт запропонував створити в Росії ліцензовану майстерню під керівництвом переможця конкурсу. (Подробиці див.).
22.12.2004. У Петербург приїхав Домінік Перро для обговорення проекту з владою міста (подробиці див.).
Грудень 2004 року. З'явилася досить сенсаційна інформація про те, що автор проекту Домінік Перро може бути відсторонений від його реалізації. Перша причина - архітектор живе в Парижі і «просто фізично не може контролювати процес». Друга - закордонні компанії, які збирався залучити до будівництва архітектор, не мають російських ліцензій (подробиці див.).
28 червня 2003 року. Підведення підсумків та визначення переможця конкурсу.
9 - 25 червня 2003 року. У Петербурзі в будівлі Академії мистецтв широкому загалу вперше представлені роботи учасників міжнародного архітектурного конкурсу на проект нової будівлі Маріїнського театру.
26.06.2002. Розпорядження уряду РФ «Про будівництво нової будівлі Державного академічного Маріїнського театру», за яким встановлено проведення Міжнародного архітектурного конкурсу.
Основні етапи проекту
- до грудня 2004 року - розробка передпроектної документації по новому приміщенні;
- грудень 2005 року - завершення стадії «проект»;
- до січня 2006 року - звільнення території майбутнього будівництва;
- до лютого 2006 року - компенсаційне будівництво та перенесення інженерних об'єктів і мереж;
- травень-червень 2006: проведення тендерів та укладання контрактів на будівельні роботи;
- далі - безпосередньо спорудження нової будівлі.
Суть проектуБудівництво другої сцени Маріїнського театру за проектом архітектора Домініка Перро проходить в рамках державної програми реставрації, реконструкції та розширення Маріїнського театру. Програма передбачає також реставрацію історичної будівлі театру: фасадів і залу для глядачів з поліпшенням його акустичних характеристик, модернізацію інженерних систем та сценічного обладнання.
У міжнародному архітектурному конкурсі на проект нової будівлі Маріїнського театру брали участь 11 авторських колективів - 6 зарубіжних і 5 російських, в тому числі визнані лідери світової архітектури: Арата Ісодзакі, Ханс Холляйн, Маріо Ботта, Домінік Перро, Ерік ван Егераат і Ерік Мосс.
Загальна площа нової будівлі Маріїнки складе близько 39 тисяч квадратних метрів. Місткість "головного" залу для глядачів складе дві тисячі місць, репетиційного - "малого залу" - приблизно 300 місць.
Будівництво планується почати в кінці 2005 року, а закінчити в 2009 році - до фестивалю «Білі ночі». Під будівництво будівлі відведено квартал, розташований на захід від існуючої будівлі, на протилежному березі Крюкова каналу. На цій території можливе знесення всієї існуючої забудови крім збереженого до наших днів фрагмента «Лавки Литовського ринку», побудованого Джакомо Кваренгі в кінці XVIII століття (набережна Крюкова каналу, 5). Для зв'язку між новим і історичним будівлями запроектований технологічний міст, по якому ходитимуть артисти, технічний персонал, а також можна буде переміщати елементи декорацій довжиною до 14 метрів.
Великий зал для глядачів Перро зробив конічним, максимально наближаючи сцену до глядачів. Відомо, що в історичній будівлі Маріїнського театру найкраща акустика на першому ряду третього ярусу. Щоб отримати кращі акустичні характеристики другої сцени Маріїнського театру, спроектована складна форма плафона, партер розділений бар'єрами на три рівні. Крім того, задня стіна нахилена всередину, щоб максимально наблизити консолі ярусів до сцени. Тому новий зал не буде здаватися істотно більше історичного, хоча він в 1,5 рази об'ємніше.
«Золотий кокон» буде складатися з жорстких трикутників, утворених легкими металевими конструкціями. Цей свого роду каркас буде приховано під вогнезахисної обшивкою, обробленою ззовні анодованим алюмінієм. Золотисті смуги будуть перемежовуватися прозорими, що представляють собою трикамерні вентильовані вітражі. При цьому вага оболонки в сотню разів менше сумарної ваги будівлі і втричі легше металевої мембрани, якої перекритий СКК.
Економіка і учасники проекту
Це один з найбільших інвестиційних проектів в Петербурзі. Його вартість оцінюється в 250 мільйонів євро. 500 мільйонів призначені на заходи по звільненню території під будівництво.
Щоб підготувати будівельний майданчик до спорудження другої сцени Маріїнського театру потрібно знести кілька будинків - Будинок культури імені 1-ї П'ятирічки, середню школу № 24 і житловий будинок за адресою Крюков канал, 5-а. Реконструкції піддасться і Театральна площа. Уже зараз в районі майбутнього будмайданчика ціна на нерухомість пішла в зростання. Замовником на будівництво другої сцени Маріїнського театру виступає Міністерство культури.
Федеральне агентство по культурі і кінематографії (Роскультура) прийняло рішення про визначення генеральним проектувальником будівництва другої сцени Маріїнського театру на позаконкурсній основі ТОВ «Архітектурне бюро Домініка Перро», зареєстроване в Петербурзі.
Субпідрядником у Перро виступає ЗАТ «НВО Геореконструкція-Фундаментпроект», яке буде займатися конструкціями і фундаментами під «золотим коконом» (інтерв'ю гендиректора ЗАТ Олексія Шашкина "Невастройке" читайте).
Нагадаємо, читачі «Невастройкі» можуть задати їх питання Домініку Перро на нашого сайту.
Редакційний коментар
Основні побоювання з приводу будівництва другої сцени Маріїнського театру зводяться до того, що вона не буде побудована вчасно, і до неефективного використання бюджетних коштів.
Так, влітку 2004 року уряд Петербурга постановило, що пора прискорити проектно-вишукувальні роботи з будівництва другої Cцена Маріїнського театру. Інакше до 2009 року побудувати архітектурний шедевр для Маріїнки не вдасться. Відповідно не будуть і освоєні виділені Петербургу гроші на цей проект.
Основна проблема - звільнення майбутнього будмайданчика від будівель, які підлягають знесенню. Земельна ділянка майданчика спеціальним рішенням буде вилучено зі складу міських земель для федеральних потреб. Однак, за словами голови Комітету з інвестицій та стратегічним проектам Максима Соколова, поки федерація готує цю постанову, не можна втрачати час - інакше не вийде освоїти 500 млн рублів, які в 2004 році покладаються на проектування і будівництво другої сцени за програмою «Культура Росії».
Громадяни (25 сімей -77 осіб) готові переїжджати в надану житлову площу і ніяких конфліктів. Переговори з профспілками - власниками ДК 1-ї П'ятирічки - про розмір компенсації ще тільки йдуть.
Проект реконструкції будівель на набережній Пряжки, 2, 4, 6, які повинні перетворитися в школу №235, тільки на початку осені передбачалася здати на експертизу.
Положення об'єкта на карті позначено прапорцем. Натисніть на прапорець, щоб одержати збільшене зображення місця на карті.