Мармуровий палац в Санкт-Петербурзі

У прекрасному Санкт-Петербурзі, який протягом століть був столицею імперської Росії, збереглося чимало пам'яток архітектури, вартих захоплення і поваги У прекрасному Санкт-Петербурзі, який протягом століть був столицею імперської Росії, збереглося чимало пам'яток архітектури, вартих захоплення і поваги. У число таких пам'яток можна включити і Мармуровий палац - перший архітектурна споруда в культурній столиці Росії, для облицювання фасаду якого був використаний мармур.

Історія Мармурового палацу почалася в епоху Катерини Великої. Саме за її особистим указом в 1796 р були розпочаті масштабні будівельні роботи, якими керував Антоніо Рінальді. Катерина II вважала, що цей прекрасний петербурзький палац стане відмінним подарунком для Григорія Орлова, який допоміг їй зійти на трон і стати імператрицею. Та й гордий фаворит не залишився в боргу, подарувавши імператриці знаменитий діамант «Надир-шах».

Мармуровий палац був зведений на тому місці, де колись був розташований Поштовий двір, в якому Петро I нерідко проводив різноманітні заходи. Цікаво, але Катерина II особисто спостерігала за будівництвом Мармурового палацу. Існує навіть версія, що вона доклала свою руку і до проекту палацу.

Існує навіть версія, що вона доклала свою руку і до проекту палацу

Незважаючи на те, що Мармуровий палац зовні вийшов прекрасним і розкішним, головною особливістю цього архітектурної споруди було те, що для облицювання його фасадів вперше в історії був використаний мармур. Тридцять два види мармуру доставили в Санкт-Петербург з різних країн.

Внутрішні інтер'єри палацу виглядали також красиво, як і його зовнішній вигляд. Кожна кімната палацу - від залу до кабінету - була ретельно продумана і спланована. Палац прикрасили картини, гобелени, статуї і скульптурні групи. Головне палацове приміщення - багатий і розкішний Мармурова зала прикрашали барельєфи «Жертвопринесення», а в Картинній галереї було розміщено понад 200 шедеврів, серед яких були полотна Рембрандта, Белліні, Рафаеля і багатьох інших художників і скульпторів епохи Ренесансу.

На жаль, Григорій Орлов помер, так і не побачивши у всій пишноті щедрий подарунок імператриці.

Після повалення монархії в Росії всі цінні речі з палацу були передані в колекцію Ермітажу, а сам палац з 1992 р став частиною Російського музею. Сьогодні в палаці можна побачити розкішні інтер'єри, які були реконструйовані К. Брюлловим. Для відвідувачів відкрито Мармуровий і Білий зал, зимовий сад, парадні сходи і деякі інші приміщення Мармурового палацу.

Для відвідувачів відкрито Мармуровий і Білий зал, зимовий сад, парадні сходи і деякі інші приміщення Мармурового палацу

Інформація для туристів

Мармуровий палац затишно розташувався в центральній частині Санкт-Петербурга, за адресою Мільйонна вул., 5/1. З вікон палацу відкривається чудовий вид на блакитну гладь Неви. Доїхати до Мармурового палацу можна на метро (станція «Невський проспект») або на маршрутному таксі К46, К76 (зупинка «Суворовська площа»).

Палац відкритий щодня, з 10.00 до 18.00. Вартість квитка в Мармуровий палац становить 300 рублів. Заощадити можна, купивши комплексний квиток, який дозволяє відвідати всі філії Російського музею (Мармуровий палац + Михайлівський палац + Строгановський палац + Михайлівський замок). Ціна такого квитка становить 600 рублів.