Матеріально-технічне забезпечення та оснащеність освітнього процесу

Організація розвиваючої предметно-просторового середовища для вихованців ДНЗ №29, в тому числі для інвалідів та осіб з особливими можливостями здоров'я.

ІНФОРМАЦІЯ про оснащення

Муніципальне бюджетне дошкільний освітнього закладу №29 розташоване за адресою: м Липецьк, вул. 50 років НЛМК, 15А, доїхати можна муніципальним транспортом №№: 28, 28А та маршрутним таксі №302 до зупинки вул. Воровського. Організація функціонує з 1992 року, прийом дітей з 01.04.1993 року.

Режим роботи установи:
- п'ятиденний робочий тиждень з 6.30 до 18.30, загальна тривалість робочого дня -12 годин;
- вихідні дні: субота, неділя, святкові і неробочі дні відповідно до чинного законодавства Російської Федерації;
Телефон: 8 (474) 77 97 20

Адреса електронної пошти: [email protected]

Завідуюча: Золотухіна Раїса Дмитрівна

Дитячий садок розташований в двоповерховому типовому цегляній будівлі з усіма видами комунікацій, в районі «Манеж», Жовтневого округу міста Липецька. Площа займаної території 10141.м2, з них: площа озеленена деревами і чагарником -6500,6 м2; замощена - 2482,7 м2. Територія по периметру оточена різного виду деревами, прогулянкові ділянки відокремлені один від одного чагарником, на ділянках і газонах щільне трав'яне покриття, ступінь стертих якого приблизно 20%. Так само, на території є два спортивні майданчики, одна з яких має поліуретаном, є клумби, екологічна стежка. На кожному прогулянковому ділянці є веранда з тіньовим укриттям, пісочниця, обладнання для рухомих і сюжетно-рольових ігор.

Поблизу дошкільної організації знаходиться поштове відділення, магазини, будується загальноосвітня школа. Для забезпечення реалізації намічених завдань необхідно, щоб ДОУ був частиною культурно-освітнього простору, тому наша дошкільна організація - відкрита соціальна система, успішно співпрацює з різними організаціями: Обласна юнацька бібліотека, ГБУ ЦДО «Екосвіт», МАО ДО ДДТ міської ім. С.А. Шмакова, ОГУ БО «ІРО», Департамент освіти адміністрації міста Липецька, обласний ляльковий театр та ін.

ДОУ обслуговується власної бухгалтерією. Для забезпечення медичного обслуговування вихованців у ДНЗ укладено договір з ГУОЗ міською дитячою поліклінікою №2 м Липецька

Забезпечення доступу в будівлі освітньої організації інвалідів та осіб з обмеженими можливостями здоров'я.

Конструктивні особливості будівлі ДНЗ не передбачають наявність підйомників, які забезпечують доступ інвалідів і осіб з обмеженими можливостями здоров'я по ОДА. Проте, в ДОУ обладнаний вхід для інвалідів та осіб з ОВЗ: паднус, поручні, є вказівні та інформаційні таблички з використанням шрифту Брайля, на воротах встановлений дзвінок для виклику тьютора. Тифлотехніки, тактильні плитки, підлогові мітки, пристрої для закріплення інвалідних колясок, поручні всередині приміщень, пристосування для туалету / душа, ліжка і матраци спеціалізованого призначення в освітній організації відсутні. При необхідності інваліду або особі з ОВЗ буде надано супроводжуючу особу.

Критерії відповідності об'єкта вимогам по забезпеченню його доступності для інвалідів

Оцінка поточного стану доступності об'єкту і наявних недоліків у забезпеченні умов доступності для інвалідів

Виділені стоянки автотранспортних засобів для інвалідів

немає

Змінні крісла-коляски

немає

поручні

да

пандуси

да

Розсувні двері (розкрийте)

да

Доступні вхідні групи

да

Доступні санітарно-гігієнічні приміщення

немає

Достатня ширина дверних прорізів у стінах, сходових маршів, площадок

немає

Наявність обладнаних навчальних кабінетів, груп (інших об'єктів) для проведення практичних занять, бібліотек, виробів з текстилю, засобів виховання та навчання, в тому числі для інвалідів та осіб з ОВЗ

Дитячий садок оснащений необхідним обладнанням, є наступні функціональні приміщення:

  • 11 спальних і 12 групових кімнат по віковим групам;
  • кабінет завідуючої, методичний кабінет, кабінети фахівців (педагога-психолога, вчителя дефектолога, вчителів-логопедів - 2, інструктора з ФК, музичних керівників);
  • медичний блок: кабінет медичної сестри, масажний кабінет;
  • кімната казок, міні-музей російського побуту, музичний зал;
  • спортивний зал і тренажерна кімната, оснащені різноманітним обладнанням та інвентарем для організації рухової та ігрової активності дітей;
  • пральня;
  • харчоблок.

Для організації та здійснення виховно-освітньої діяльності в ДОП є: Розвиваюча предметно-просторове середовище в групах ДНЗ відповідає сучасним вимогам і сприяє якісній організації освітньої роботи з дітьми по реалізації змісту всіх освітніх областей основний загальноосвітньої програми.

У ДОП є музичний і спортивний зали, кабінети педагога - психолога, вчителя - логопеда (2), вчителів-дефектологів, медичний кабінет

На ділянці ДНЗ обладнана спортивна площадка для проведення освітньої діяльності з фізичної культури і спортивних ігор.

Матеріально-технічне забезпечення ДНЗ № 29 збудовано у відповідності з наступними принципами:

  • єдності і несуперечливості дії навчального закладу і способу життя учнів;
  • цілісності
  • умов свободи розвитку дитини
  • антропологічний принцип
  • особливого місця педагога в системі освіти
  • обліку індивідуальних особливостей і можливостей здоров'я

У дитячому садку створені розвиваючі зони, куточки для самостійного, активного і цілеспрямованого дії дітей у всіх видах діяльності: ігрової, рухової, образотворчої, театралізованої, конструктивної і т.д., які розміщуються і містять різноманітні матеріали для розвиваючих ігор та занять. Робота з удосконалення розвиваючого середовища в ДНЗ проводиться відповідно до перспективного плану розвитку по всіх вікових групах.

Основними елементами розвивального середовища в дитячому саду є природно-екологічні об'єкти, ігрові та спортивні майданчики, їх обладнання; набори іграшок, посібників; аудіовізуальні та інформаційні засоби навчання і виховання. У кожній віковій групі є куточок природи з різними видами рослин, цікавими екологічними іграми. Куточок природи містить календар природи, матеріали опитніческой діяльності, з дидактичними іграми, картинки та ілюстрації про природу, а так само вироби з природного матеріалу.

Музичний зал (зал для проведення музичних занять і заходів)

У нашому дитячому садку створені умови для повноцінного розвитку дітей з освітньої галузі «художньо-естетичний розвиток», вид освітньої галузі «Музика» Для цього обладнаний музичний зал (зал для проведення музичних занять і заходів).

Тут проводяться музичні заняття, дозвілля, свята і розваги, заняття по театралізованої діяльності, хореографії. Для зручності і координації роботи заходів, зал працює за графіком (перша половина дня - музичні заняття відповідно до освітніми програмами; друга половина дня - гурткова робота).

У залі є обладнання для занять спортом (шведська стінка, гімнастичні лавки, м'ячі, обручі, кеглі і т.д. Для створення емоційного настрою дітей в залах є фортепіано, музичні центри.

Спортивний зал (для проведення фізкультурних занять, спортивних свят)

У нашому дитячому садку створені умови для повноцінної рухової діяльності дітей, формування основних рухових умінь і навичок, підвищення функціональних можливостей дитячого організму, розвитку фізичних якостей і здібностей. Для цього обладнаний спортивний зал (зал для проведення фізкультурних занять і заходів). Тут проводяться фізкультурні заняття, гімнастика, заняття футбольної секції. У залі є обладнання для занять спортом (шведська стінка, гімнастичні лавки, м'ячі, обручі, кеглі і т.д. Для створення емоційного настрою дітей в залах є фортепіано, музичний центр.

У ДОП створено умови для роботи з дітьми з обмеженими можливостями здоров'я (з порушеннями мови, з затримкою психічного розвитку):

Два логопедичних кабінету, кабінет вчителя-дефектолога, кабінет педагога-психолога. У кожному кабінеті вузького фахівця є дидактичний, наочний матеріал, методичні посібники тощо. Так само є необхідні меблі для проведення подгруппових і індивідуальних занять (для проведення групових занять педагог-психолог виходить в групи. В кабінетах є необхідні меблі: столи, стільці, настінне дзеркало, демонстраційна дошка.

У ДОП є бібліотека методичної та художньої літератури, репродукції картин, ілюстративний матеріал, дидактичні посібники, демонстраційний і роздатковий матеріал.

Бібліотечно-інформаційне забезпечення освітнього процесу, в тому числі для інвалідів та осіб з ОВЗ

У ДОП є бібліотека методичної та художньої літератури, репродукції картин, ілюстративний матеріал, дидактичні посібники, демонстраційний і роздатковий матеріал. У фонді методичної літератури ДОУ є передплатні видання: «Довідник старшого вихователя ДНЗ», «Довідник керівника ДНЗ», «Дошкільна педагогіка», «Вихователь ДНЗ», «Дошкільне виховання», «Обруч», «Дитина в дитячому саду», «Музичний керівник »,« Психолог в ДНЗ »,« Логопед ».

У дитячому садку є: 10 комп'ютерів, 4 принтери, МФУ 2, 2 ноутбуки, 2 музичних центри, медіа-проектор, екран для мультимедійної установки, домашній кінотеатр -2, факс, вихід в інтернет, 4 піаніно.

Методичне забезпечення освітнього процесу відповідає вимогам комплектності забезпечення освітнього процесу з урахуванням досягнення цілей і планованих результатів освоєння основної загальноосвітньої програми дошкільної освіти та адаптованої освітньої програми дошкільної освіти; якість забезпечення освітнього процесу з урахуванням досягнення цілей і планованих результатів освоєння основної загальноосвітньої програми дошкільної освіти та адаптованої освітньої програми дошкільної освіти.

Методичне забезпечення освітнього процесу в ДОУ здійснюється методичною службою освітнього закладу, основними завданнями якої є:

  • надання допомоги в розвитку творчого потенціалу педагогічних працівників освітніх установ;
  • задоволення інформаційних, навчально-методичних, освітніх потреб педагогічних працівників освітніх установ;
  • створення умов для організації і здійснення підвищення кваліфікації педагогічних і керівних працівників освітніх установ;
  • надання навчально-методичної та наукової підтримки всім учасникам навчального процесу;
  • сприяння виконанню цільових федеральних, регіональних і муніципальних програм розвитку дошкільної освіти

Відомості про доступ до інформаційних систем та інформаційно-телекомунікаційних мереж, наявних електронних освітніх ресурсах

У ДОП є доступ до мережі Інтернет по оптоволоконному каналу зв'язку зі швидкістю 10 Мбіт / с. До мережі підключені всі (100%) комп'ютерів ДОУ.

ДОУ має доступ до інформаційних систем, інформаційно-телекомунікаційних мереж і електронних ресурсів: електронна система «ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ», інформаційна система «Барс» Освіта - електронний дитячий садок », офіційний сайт для розміщення інформації про державні (муніципальних) установах bus.gov.ru Дитячий сад обладнаний системами безпеки: встановлені тривожна кнопка для екстрених викликів та автоматична пожежна сигналізація.

У ДОП створено єдиний інформаційний простір для забезпечення ефективної соціалізації всіх учасників навчально-виховного процесу в умовах інформаційного суспільства.

В даний час ДНЗ № 29 м Липецька підключено до наступних інформаційних систем:

  • «Електронний дитячий садок»,
  • «Портал держзакупівель»,
  • Торговий майданчик Постачальники і «ЕЕТП»,
  • Торговий майданчик «РТС - тендер»

У ДОП є доступ до мережі Інтернет по оптоволоконному каналу зв'язку зі швидкістю 10 Мбіт / с. До мережі підключені 100% комп'ютерів ДОУ.

Доступ до електронних освітніх ресурсів, в тому числі інвалідам та особам з ОВЗ

Іформаціонной-ОСВІТНІ РЕСУРСИ
в тому числі для інвалідів та осіб з ОВЗ

Інформаційна база оснащена:

  • електронною поштою;
  • виходом в інтернет;
  • розроблений і діє офіційний сайт ДНЗ № 137.

У вільний від діяльності з дітьми час кожен педагог ДОУ за допомогою адміністратора точки доступу до мережі Інтернет може скористатися технічними і мережевими ресурсами для виконання освітньо-виховних завдань.

Вид інформаційної системи, к-ть

вид приміщення

функціональне використання

Категорія користувачів

персональний комп'ютер, 3 шт

методичний кабінет

Здійснення методичної допомоги педагогам; організація консультацій, семінарів, педагогічних рад; робота зі звітною документацією, оформлення педагогічного досвіду, вихід в Інтернет, робота з сайтом.

Планування і моніторинг навчально-освітньої діяльності

Офіційний сайт для розміщення інформації про державні (муніципальних) установах

Заступник завідуючої,

вихователі

Вчителі-логопеди, вчитель-дефектолог

ноутбук - 1 шт

кабінет завідуючої

Вихід в Інтернет, робота з отчетн6ой документацією, електронною поштою і т.д.

Доступ до інформаційних систем ДОУ

завідуюча

Комп'ютер - 1

Відділ кадрів

Робота з обробкою інформації

Інформаційна система «Барс. Освіта - електронний дитячий садок »

Спеціаліст з кадрів

Комп'ютери - 3

Бухгалтерія

www.nalog.ru, www.fss.ru, www.bus.gov.ru, www.zakupki.gov.ru, www.web.depfin48.ru

Бухгалтера, контрактний керуючий

Каталог електронних ресурсів

Електронні освітні ресурси для дошкільнят, в тому числі інвалідів та з ОВЗ

Електронні освітні ресурси для педагогів, в тому числі інвалідів та осіб з ОВЗ

Спеціальних технічних засобів навчання колективного та індивідуального користування для інвалідів та осіб з ОВЗ

Фахівці нашого ДОП, що працюють з дітьми, що мають особливі можливості здоров'я, використовують для утворення і корекції електронні ресурси: мультимедійну установку, ноутбук, програми, рекомендовані порталом для логопедів і дефектологів «мерсібіт», свої власні розробки, що дозволяє робити процес роботи з дітьми більш сучасним, цікавим, а значить і продуктивним. Заняття проходять по підгрупах і індивідуально, залежно від складності та цілі.

Для роботи з дітьми з ОНР, ЗПР в ДОП є фахівці: 2 вчителя-логопеда, вчитель-дефектолог, педагог-психолог. Для здійснення освітньої і корекційної діяльності кабінети фахівців обладнані всім необхідним: є дидактичний, демонстраційний матеріал, навчально-методичні посібники, корекційно-педагогічна література, допоміжні іграшки:

  • на розвиток дрібної моторики: м'ячі шиповані, м'ячі для Су-Джок терапії, дрібні іграшки для пескотерапіі, ящики з піском, намистини різного розміру і ін;
  • на розвиток емоційної сфери: театр емоцій, розрізні картинки «Вгадай / збери емоцію», відеопідбірка по темі, картки та ін.
  • розроблені: адаптована програма дошкільної освіти та до неї робочі програми фахівців.

Доступне середовище

Умови харчування учнів, в тому числі для інвалідів та осіб з ОВЗ

В ДНЗ організовано п'ятиразове харчування відповідно до асортименту страв зразкового десятиденного меню.

У раціоні дітей, в тому числі і для дітей з ОВЗ, щодня на сніданок - молочні каші, омлети, бутерброди, чай, кава, какао; на другий сніданок - соки, вітамінізовані напої або свіжі фрукти; на обід - свіжі овочі або салати, перші страви, гарніри і другі гарячі м'ясні страви, напої; на полуденок - кисломолочна продукція з випічкою; на вечерю - рибні або сирні страви. За основу складання Примірного 10 - денного меню покладені середньодобові норми харчування на одну дитину в день.

Приготування страв для дітей ДНЗ здійснюється на підставі технологічних карт, де вказані норми і рецептура страв, технологія приготування, температура подачі страви, харчова та енергетична цінність, вміст мінеральних речовин і вітамінів.

Затверджено норматив харчування в день на одну дитину.

Зразкове десятиденне меню для дітей 2-3 років , В тому числі що мають інвалідність і ОВЗ

Зразкове десятиденне меню для дітей 3-7 (8) років , В тому числі що мають інвалідність і ОВЗ

Умови охорони здоров'я учнів, в тому числі інвалідів та осіб з ОВЗ

Забезпечення безпеки життя і діяльності дитини в будівлі і на території ДНЗ.

У дитячому садку розроблений паспорт безпеки (антитерористичної захищеності), встановлена ​​«тривожна кнопка». Безпека установи здійснюється так само за допомогою високочутливої ​​системи дистанційної передачі пожежної сигналізації.

У ДОП ведуться заходи щодо дотримання правил пожежної безпеки:

  • Систематично з співробітниками дитячого саду проводиться інструктаж щодо забезпечення протипожежної безпеки
  • Тренувальні заняття з евакуації дітей і співробітників в разі виникнення НС.

Медичний кабінет

Однією з головних завдань нашого дитячого садка є збереження і зміцнення здоров'я дітей. Вирішенню цього завдання підпорядкована вся діяльність ДОУ і її співробітників. Медичний кабінет обладнаний і повністю оснащений. На початку і наприкінці навчального року педіатр і медсестра ГУЗ № 5 проводять обстеження фізичного розвитку дітей. Постійно контролюється виконання режиму, карантинних заходів, проводиться лікувально-профілактична робота з дітьми. Ведеться постійний контроль за освітленням, температурним режимом в ДОУ, за харчуванням.

Для забезпечення медичного обслуговування в ДНЗ обладнані:

  • медичний кабінет;
  • масажний кабінет,

Медичний сервіс в ДОУ ліцензований і забезпечений фахівцями дитячої поліклініки №2.

Заходи, що проводяться з метою охорони здоров'я вихованців:

  • профілактичні щеплення;
  • Туберкулін-діагностика вихованців (реакція Манту);
  • регулярний огляд вихованців на педикульоз;
  • гартують процедури в режимі дня: ранкова гімнастика, бадьорить гімнастика, прогулянка;
  • кварцування приміщень;
  • регулярний режим провітрювання приміщень;
  • поглиблені медичні обстеження всіх вихованців;
  • огляди всіх вихованців з контролем росту, ваги;
  • робота бракеражной комісії;
  • санітарно-просвітницька робота: лекції, бесіди, випуск санітарних бюлетенів;
  • профілактика Гриппол вихованців;
  • системна робота з профілактики та попередження травматизму серед вихованців в освітньому процесі.

Безпека освітнього процесу забезпечується в ДНЗ № 29 через:

  • безпечне середовище (закріплені шафи, стелажі; відсутність отруйних і колючих рослин; безпечне розташування рослин в групі; обладнання приміщень, де перебувають діти, дотримуючись заходів протипожежної безпеки);
  • меблі, підібрана по зростанню дітей (маркування меблів);
  • маркування постільної білизни і рушників;
  • освітлення відповідає нормам СанПин.

територія ДОУ

Територія ДОУ достатня для організації прогулянок та ігор дітей на відкритому повітрі. Кожна вікова група дітей має свою ділянку. Є дві спортивні майданчики. Одна з яких з поліуретановим покриттям. Майданчики забезпечені необхідним обладнанням: гімнастичне колоду, різнорівневий бум, рухливий бум, доріжка здоров'я, міні-гольф, сітки для ігор у волейбол, баскетбольні кільця, футбольні ворота, обладнання для лазіння та ін. Забезпеченість ДОУ відведеної йому територією, його обладнання та оснащення, відповідає нормативам. Для захисту дітей від сонця на території кожної групової майданчики встановлені альтанки з умовами для виникнення сюжетно-рольових, інтелектуальних, творчих, малорухомих ігор. Прогулянкові майданчики обладнані стаціонарними малими ігровими та спортивними формами відповідно до безпекою і віком дітей. Пісочниці мають естетичний вигляд, пісок в них відповідає санітарним вимогам. Щодня перед прогулянкою обробляється окропом. Після прогулянки збирається в гору і накривається чохлом.

На території дитячого садка розбиті квітники і клумби, є город, фруктовий сад. У теплий період року город, квітники використовуються для проведення з дітьми спостережень, дослідно-експериментальної роботи, організації праці в природі.

На території ДНЗ є майданчик з розміткою по правилам дорожнього руху, на якій проводяться заняття, практикуми та розваги за правилами дорожнього руху.

У нашому ДОУ постійно створюються і підтримуються умови для всебічного розвитку особистості дитини. Зміст розвиваючої предметно-просторового середовища відповідає інтересам і хлопчиків і дівчаток, періодично змінюється, варіюється, збагачується з орієнтацією на підтримку інтересу дітей, на забезпечення рівних стартових можливостей вихованців, на розвиток індивідуальних можливостей дітей.

Зміст розвиваючої предметно-просторового середовища відповідає інтересам і хлопчиків і дівчаток, періодично змінюється, варіюється, збагачується з орієнтацією на підтримку інтересу дітей, на забезпечення рівних стартових можливостей вихованців, на розвиток індивідуальних можливостей дітей