МБОУ "Ліцей №17" діє до: 2012 рік

  1. Місце зустрічі - коллайдер
  2. Батьків чекаємо в школу!
  3. Дорога Ірина Юріївна!
  4. Разом з ліцеєм
  5. Про день Бородіна
  6. Зірки запалюються і запалюють
  7. МГУ? Бери вище!
  8. Від цифр - до теорії всесвіту
  9. До Дня вчителя
  10. Знавці російської словесності
  11. Наших нагородить ... барон Вітте!
  12. «Шкільний мюзикл»
  13. Грант вчителям
  14. Рекорди 2012-го
  15. Призер - по праву
  16. Призер з фізики
  17. За видатні заслуги
  18. Поле битви - Арктика

"Північний робітник" - 2012. - 26 грудня (№196). - С.1,16

Місце зустрічі - коллайдер

Учитель ліцею Борис Шокін побував у святая святих всіх фізиків в Швейцарії.

Ви готувалися зустрічати кінець світу? А ось вчитель фізики ліцею № 17, наприклад, в цей час спокійно вивчав свій предмет. Та не де-небудь, а в Швейцарії. Тут він зміг побувати в міжнародному центрі з досліджень в атомній фізиці (ЦЕРН) і своїми очима подивитися на найскладнішу експериментальну установку, коли-небудь побудовану людиною, - Великий андронний коллайдер!

Про унікальну можливість поїхати туди по лінії фонду «Династія», лауреатом премії якого Борис Шокін є вже не перший рік, він дізнався випадково. Разом з ним в Женеву вирушили понад 30 педагогів з Росії: Ростов, Чебоксари, Новгород Нижній і Великий, Москва, Владивосток ...

- Навіть з селищ вчителя були! - розповідає наш земляк.
На кордоні Швейцарії та Франції вони провели п'ять днів. І весь цей час педагогів ... вчили! Кожен їх день до обіду був насичений лекціями по ядерній фізиці, а після - екскурсіями по володіннях центру. Сам коллайдер знаходиться поблизу Женеви в тунелі на глибині близько ста метрів. Великим він названий через свої розміри (27 кілометрів на периметрі), Андрона - тому що прискорює протони і важкі іони, і, нарешті, колайдером - тому що відбувається це в пучках зіткнення ....

До речі, щоб коллайдер не здавався таким страшним і незрозумілим, в липні 2013 року сюди запросять мільйон туристів, які своїми руками зможуть доторкнутися до унікального механізму, поки він відключений і не дає випромінювання ...

Катерина Курзенёва

"Північний робітник" - 2012. - 19 грудня (№192). - С.16

Батьків чекаємо в школу!

В'язані вази, фенечки, новорічні листівки, м'які іграшки, шпильки - чого тільки не можна купити на ярмарку в ліцеї №17 в цю суботу!

Виручені гроші з продажу всього, що хлопці зробили своїми руками, передадуть на добру справу - лікування двох школярів. Втім, ярмарок стала лише частиною Дня сімейного відпочинку тут. Для батьків учнів п'ятих-сьомих класів підготували цілий калейдоскоп заходів ...

Катерина Курзенёва

"Північний робітник" - 2012. - 17 листопада (№174). - С.5

Дорога Ірина Юріївна!

Почуття гумору - це показник життєвої стійкості і активності людини, його здатності справлятися з труднощами і бути оптимістом. Здорово, що такі люди приходять і залишаються працювати в школі.

Завтра, 18 листопада, свій ювілейний день народження відзначить саме така людина - Ірина Юріївна Старова, вчитель англійської мови МБОУ «Ліцей №17». Ірина Юріївна - талановитий учитель, чудовий класний керівник, любляча мати. Обожнює співати, складає вірші, балує сина піцою та пиріжками. Запекла мандрівниця, активно освоює країни Європи ...

З ювілеєм Вас, дорога Ірина Юріївна!

Колеги з ліцею №17

"Вечірній Северодвинск" - 2012. - 8 листопада (№44). - С.9 [9]

Разом з ліцеєм

30 жовтня укладено угоду між регіональним об'єднанням Союзмаш і школою-ліцеєм №17.

Основна мета підписаного документа - профорієнтація старшокласників, а також збільшення кількості випускників 17-й, які надійшли до Інституту суднобудування і морської арктичної техніки (колишній Севмашвтуз).

Олександр Константинов

"Північний робітник" - 2012. - 31 жовтня (№165). - С.15

Північний робітник - 2012 Про день Бородіна

У десятикласників ліцею № 17 пройшов злитий воєдино урок історії і літератури, який провели вчителі Я.Ю. Касаткіна і О.Н. Сахно на честь 200-річчя перемоги Росії над наполеонівською армією ...

На цей історико-літературний урок був запрошений почесний гість - О.М. Буторін, відомий в нашому місті як політик, публіцист, знавець пушкінської творчості і історії взагалі. Коли він звернувся до старшокласників словами великого Пушкіна «Здрастуй, плем'я молоде, незнайоме», ті буквально завмерли. Альберт Миколайович вміє тримати в руках увагу аудиторії. Ось і цього разу було так: він розповідав про цікаві зустрічі, закликав не тільки вивчати, але і самим творити історію нашої країни. Справжнє колись стає минулим, а без минулого немає сьогодення.

Ірина ХАБІБУЛЛІНА,
педагог додаткової освіти ліцею

«Вечірній Северодвинск» - 25 жовтня 2012 року, №42

Зірки запалюються і запалюють

Виступ "Зоряної пари"

На звання зоряної претендували вісім пар з 10-х і 11-х класів. Перше, що кинулося в очі: ліцеїстки виходили на сцену ходою моделі. Твердження про те, що дівчина може бути або розумною, або красивою, - це точно не про них.

Вибори зоряної пари стали вже традицією ліцею. У цьому році конкурс присвятили майбутньому ювілею міста. Судячи з відеовізитку, ліцеїсти своє місто знають. І з почуттям гумору у них все в порядку.

Глядачів і журі зачарували Валерія Примаков і Дмитро Ушаков з 11Б, улюблена розвага яких - катання на продуктових візках біля торгового центру. У своїй відеовізитку ця парочка так запалювала на вулицях міста, що поступово до них приєдналися і всі однокласники, а в фіналі прямо на автобусній зупинці затанцювали навіть військові моряки.

Втім, всі виступи були підтвердженням того, що навчання у фізико-математичному ліцеї можна успішно поєднувати з грою на гітарі, співом, хіп-хопом і, здається, абсолютно всіма видами спорту. А титул "Зоряна пара - 2012" журі присудило Тетяні Коробової і Гавриїлу Ярунову з 11А.

Анастасія Кирилова.

«Північним робочий» - 17 жовтень 2012 №157

МГУ? Бери вище!

Куди наважувалися чинити Северодвінську випускники-2012.

Нинішні школярі дивляться в майбутнє з далеким прицілом і вже чітко усвідомлюють: настав час втілювати свої мрії. Власноруч. Виросло ціле покоління хлопців, які відважуються надходити в найпрестижніші вузи - і їм це вдається!

Від Северодвінську до Краснодара і від Калінінграда до Владивостока - така географія «розселення» наших випускників 2012 року. Так що там рідна країна - її межі вже давно тісні нашим хлопцям. Вихованці Северодвінську міської гімназії, наприклад, вже протоптали доріжку в Празький університет. А тепер знають наших навіть в Китаї! ...

... А ось третина представників іншого нашого просунутого установи - ліцею № 17 - нині здобувають освіту в рідних САФУ і СГМУ. Інші крім столиці і міста на Неві вибрали Білгород, Іваново, Нижнього Новгорода, Вологди. Тільки від перерахування сфер, які вони тепер освоюють, в голові малюються картини фантастичних фільмів: медична кібернетика та інформатика, робототехніка, нанотехнології ...

«Північним робочий» - 15 жовтень 2012 року

Від цифр - до теорії всесвіту

У ліцеї № 17 в минулу суботу відбулося велике свято: відразу двоє педагогів відзначили свої ювілеї У ліцеї № 17 в минулу суботу відбулося велике свято: відразу двоє педагогів відзначили свої ювілеї. Золота дата у вчителя математики Олени СМИРНОВІЙ і 55-річчя - у вчителя фізики Володимира ТОЛМАСОВА.

Обидва добре відомі в місті. Так що там, за його межами: їхні вихованці щорічно показують найвищі результати на предметних олімпіадах різного рівня. До сих пір, наприклад, на слуху «срібло» підопічного Володимира Миколайовича Михайла Рижикова на 34-й Міжнародній олімпіаді з фізики в Тайвані. А деякі з вихованців Олени Вікторівни наближалися до 100 балів з математики в ЄДІ. Не дарма в скарбничці обох педагогів перемоги у Всеросійському конкурсі шкільних вчителів фізики і математики, проведеного фондом «Династія», в номінації «Наставник майбутніх вчених». Адже лідерів в ньому щорічно визначають шляхом голосування студенти найпрестижніших вузів країни. А вдячність учнів - найважливіша нагорода для педагога! ...

«Північним робочий» - 5 жовтня 2012 року, № 151 (15861)

До Дня вчителя

У ЦКіОМ відбулося міське свято, присвячене Дню вчителя.

Освітяни Северодвінську отримали десятки заслужених нагород з рук заступника мера Олександра Усова. Зокрема, звання «Почесний працівник загальної освіти Російської Федерації» з врученням нагрудного знака присвоєно директору школи № 2 Тетяні Перепьолкіної, заступнику директора школи № 38 Тетяні Козлової, вчителям Олені Ерастова (школа № 30), Олені Івкіна (ліцей № 17), Ігорю Рогушина (Ягрінская гімназія).

"Північний робітник" - 1 червня 2012 року

Знавці російської словесності

В Северодвінську традицією стало проведення міської олімпіади з російської словесності. У цьому році в ній брали участь 56 учнів 5-х класів і 61 учень 6-х класів з 26 загальноосвітніх установ.

«Північним робочий» - 16 травня 2012 року, № 73 (15783)

Наших нагородить ... барон Вітте!

Ще не закінчивши школи, вони практично вже студенти найпрестижніших вузів країни! А все тому, що вміють правильно прикласти свої знання. Не перший рік наші хлопці успішні на найпрестижніших олімпіадах країни. Призерів Всеросійської олімпіади школярів в цей раз лише двоє. Не густо в порівнянні з минулими роками. Але відзначені люди не випадкові ...

«Північним робочий» - 15 травня 2012 року, № 72 (15782)

«Шкільний мюзикл»

На сцені Дитячо-юнацького центру відбулася прем'єра проекту «Шкільний мюзикл».

Це, як мінімум, п'ята спроба поставити мюзикл в нашому місті. Але вперше він на тему зі шкільного життя.

Та й зайняті в мюзиклі справжні школярі 9-11-х класів з шести шкіл Северодвінську. Ідея мюзиклу, до речі, теж належить школярці - 11-класниці 17-го ліцею Анастасії Супроненко. Вона написала сценарій і виступила в якості режисера. Педагог по хореографії - Юлія Гнеушева, педагог по вокалу - Олена Мухіна.

«Північним робочий» - 5 травня 2012 року

Грант вчителям

Затверджено регіональний список вчителів - одержувачів губернаторського гранта (50 тисяч рублів) в рамках нацпроекту «Освіта».

Серед 40 відзначених і вісім северодвінцев. Це вчителі шк. № 13 Олена Пургина (фізична культура) і Андрій Сидоров (технологія), шк. № 24 Тетяна Новгородова (ОБЖ) і Тамара Рогушина (фізика), ліцею № 17 Ольга Захар'їна (англійська мова), шк. № 6 Анжеліка Мякшин (біологія), шк. № 27 Наталія Мякшин (початкові класи) і Ягрінской гімназії Тетяна Семушина (початкові класи). Премії вручать до 5 жовтня 2012 року.

«Північним робочий» - 3 травня 2012 року

Рекорди 2012-го

Традиційна 57-я Першотравнева легкоатлетична естафета на призи адміністрації міста і газети «Північний робітник» зібрала учасників і численних глядачів на площі Перемоги.

Юнацький забіг школярів став наймасовішим в цей день (20 команд) і найцікавішим з розвитку подій. Головний приз першого етапу, а з ним і кубок пам'яті Олександра Хвостова виграв Гавриїл Ярунь (ліцей № 17). Ліцеїсти під керівництвом вчителя фізкультури В'ячеслава Євгеновича Костянова зібрали в цьому році дуже сильний склад. Досить зазначити, що зі своїм переможним результатом (9.18,0 сек) команда ліцею № 17 не загубилася б навіть в суперництві з чоловічими командами. Дуже шкода, що в цьому році через реконструкцію Архангельського шосе довелося скоротити дистанцію естафети! Інакше, бути новому рекорду! Переможцями в складі команди стали Гавриїл Ярунь, Єгор Пухов, Володимир Васев, Максим Мазін, Всеволод Ліберів, Ілля Кузнєцов, Олег Гіль, Денис Сенюта, Денис Антипин, Микита Горбик, Іван Осташев. "Срібло" у гімназії № 8, "бронза" у школи № 6

У змаганні дівчат загальноосвітніх шкіл міста на першому етапі другий рік поспіль відзначилася Олена Перова (школа № 6). Вихованки вчителя фізкультури Ольги Леонідівни Сорокіної з 6-ї школи всю дистанцію естафети тримали на чималій відстані від себе інші команди, надавши їм можливість боротися тільки за "срібло" і "бронзу". Катерина Петрова, Анісія Стахеева, Світлана Тремасова, Настасья Захар, Ірина Спіріхіна, Олена Пластініна, Дар'я Белякова, Єлизавета Молотіхіна, Елла Касаткіна, Марина Шевельова пронесли естафетну паличку за 11.23,0 сек. Команда школи № 6 в тринадцятий раз поспіль стала переможцем Первомайської естафети! Це теж новий рекорд. Призерами стали дівчата ліцею № 17 та гімназії № 8. Урочисте нагородження відбулося при гарячій підтримці уболівальників. Їм величезне спасибі! А тренери команд-переможців в нагороду отримають піврічну передплату на газету "Північний робітник" та ювілейну книгу "Літописець, захисник, учитель" ....

«Північним робочий» - 3 травня 2012 року

Призер - по праву

Ще одну зірочку Всеросійської предметної олімпіади дала школа № 16.

Призером в знаннях по праву в Нижньому Новгороді став Євген Соколов (наставник Олена Кочурова). На всеросійський фінал з цього предмету Женя їздить починаючи з дев'ятого класу, і вже двічі в призерах. Першим призером - з фізики - став ліцеїст Олексій Крошнін (фізика).

«Північним робочий» - 28 квітень 2012 року

Призер з фізики

Всеросійська олімпіада з фізики в Саранську принесла перший успіх в скарбничку наших старшокласників.

Призером став учень ліцею № 17 Олексій Крошнін (викладач Надія Первишін). Всього бала до прізёрства з французької мови не вистачило вихованці міської гімназії Ксенії Титової.

«Північним робочий» - 26 квітень 2012 року

За видатні заслуги

Лауреатом премії «За видатні заслуги в освіті» IX всеросійського конкурсу педагогів Фонду Д. Зіміна «Династія» став учитель фізики ліцею № 17 Борис Шокін.

Ще вісім вчителів нашої області стали лауреатами номінації «Наставник майбутніх вчених» - їх в ході опитування назвали колишні учні, які надійшли до вузів. Серед них теж є викладач ліцею № 17 Олена Смирнова. Переможці номінації отримають гранти в розмірі 35 тис. Рублів, а лауреати премії - по 150 тис. Рублів.

«Північним робочий» - 29 лютого 2012 року, № 31 (15741)

Поле битви - Арктика

Ну що, вирушаємо в подорож на кораблі громити злих істот і рятувати безневинних тюленів? Тоді вперед в ЦЮНТТ, на конкурс інформаційних технологій! Така гра-саморобка - лише одна з представлених творів школярів, яким підвладні найрізноманітніші комп'ютерні жанри.

Хлопцям в цей раз запропонували креативити в рамках теми Року Арктики в Архангельській області. Свою майстерність демонстрували 23 учасники, починаючи з восьмого класу. Журі приємно порадував рівень робіт, особливо в програмуванні, яке в останні роки трохи відставало від інших номінацій. У наявності і зрослі амбіції хлопців: більшість робіт було націлене саме на перемогу.
У номінації «Програмування» журі, наприклад, розгубилося, не знаючи, кому ж присудити перше місце. Тому тут два «золота» - у ліцеїста Всеволода Ліберова (наставник А.А. Паршев), який створив гру про порятунок тюленів, а також у учня школи № 13 Микити Горулева (Е.В. Сакулина), який виконав тест «Північна країна» ...

Ви готувалися зустрічати кінець світу?