- «Медитатор», або Як там його звуть? Мова піде про речі маленької, але важливої. Той, хто не раз...
- Наші медіатори
«Медитатор», або Як там його звуть?
Мова піде про речі маленької, але важливої. Той, хто не раз втрачав його, знає, як це - залишитися без медіатора в потрібний момент. Отже ... Медіатор - одна з найнеобхідніших речей для тих, хто займається музикою. Його використовують при грі на електрогітарі , акустичній гітарі , Часто на бас-гітарі і більшості народних інструментів .
Відомо, що це пристосування використовувалося ще до нашої ери. Традиційне його назва - плектр. У перекладі з давньогрецької це слово означає «вдаряю», що розкриває і прийом гри медіатором - удар по струнах. Настільки древнє пристосування показало свою ефективність і використовувалося на більшості старовинних інструментів, як існуючих нині, так і вже не використовуються: лютні, цитра, мандоліна, домра, кобза, балалайка та інші.
Спочатку виготовлялися плектри з кістки і не мали форми сучасного медіатора. Вони представляли собою довгасту пластину і трималися в руці всіма пальцями. Медіатор в сучасному вигляді виник завдяки використанню його при грі на гітарі. Поява полімерних матеріалів і впровадження нових технологій дозволило використовувати для виготовлення медіаторів пластмасу, хоча кістяні медіатори теж зустрічаються. Іноді їх роблять з дерева або металу.
Наведемо один із прикладів використання металу в якості медіатора. Правда, це зовсім не медіатор, а шестіпенсовая монета - саме її використовує Брайан Мей, гітарист групи «Queen».
«Я відчуваю, що це дає мені ближчий контакт зі струнами і більше контролю над ними під час гри. Я тримаю її вільно між великим і вказівним пальцями, причому, вказівний зігнутий », - розповів Брайан Мей.
Іноді він використовує зазубрений край монети для скреготу по струнах. Цікавий так само той факт, що ця монета перестала бути в обігу з початку 1970-х років, але Королівський Монетний Двір відчеканив в 1993 році спеціальну партію монет із зображенням Брайана замість королеви, щоб музикант міг продовжувати використовувати їх як медіатор.
Біллі Гіббонс, наприклад, використовує в якості медіатора монетки в п'ятнадцять центів або в один песо.
Для чого?
Ідея використання медіатора полягає в тому, що він дозволяє витягувати з струн більш гострий, компактний і чіткий звук, ніж той, який виходив би при грі пальцями. Класичні гітаристи, наприклад, грають пальцями, але, для додання звуку вищезазначених характеристик, використовують нігті, отращенние до певної довжини і заточені особливою формою. Іншим важливим моментом, який виникає, завдяки використанню медіатора, є можливість тремолірованія - швидкого почергового впливу їм на струну зверху вниз і знизу вгору.
Таким чином, можна виділити два варіанти видобування звуку з допомогою медіатора. Перший - удар по струнах зверху, який більш древній і характерний, переважно, для гри на східних і стародавніх інструментах. Другий - почергове рух або змінний штрих, використовується при прийомі тремоло на народних інструментах, а так само на гітарі, частіше електро, але зустрічається і в грі на акустиці.
Якість і параметри звуку багато в чому залежать від матеріалу, з якого виготовлений медіатор. Це може бути більш м'який і щільний звук при використанні кістяного або дерев'яного медіатора, або ж різкий і яскравий, якщо він виготовлений з металу або пластику. Сьогодні найпоширенішими медіаторами є пластикові, які найчастіше використовуються і при грі на гітарі. Слід звертати увагу на виробника, адже використання дешевого і низькоякісного пластика точно не принесе задоволення від непостійного звуку і "вбивства" струн.
Наші медіатори
Медіатор для гітари Ви знайдете в єдиному каталозі магазина Musician.UA. Він створений Музикантами спеціально для Музикантів. Наш прекрасний вибір сучасних гітарних аксесуарів задовольнить вимоги навіть найвибагливішого виконавця. Медіатор для акустичної гітари і медіатор для електрогітари подібні за призначенням і представлені в широкому асортименті. Його товщина - питання смаку музиканта і стилю, в якому він працює. Медіатор для класичної гітари використовується значно рідше, і він, як правило, тонше, а медіатор для бас гітари зазвичай найтовстіша.
Товщина медіатора не проблема, якщо Ви користуєтеся послугами нашого магазину. Купити медіатор для гітари у нас можна і через сайт, і відвідавши оффлайн-магазини, де Вас чекає професійний персонал. Наша мережа магазинів дозволяє медіатор купити в Києві та Одесі, а покупка через сайт можлива цілодобово з будь-якої точки світу.
асортимент магазину Musician.UA пропонує Вам медіатори кращої якості від провідних виробників. Це - Fender, Fernandes, Ibanez, ESP, Lag, Gibson, Falcon, Grimshaw і багато інших. У нас можна придбати як комплекти медіаторів, так і поштучно, а також - і в економ-упаковці, і в подарунковій коробці з логотипом виробника. Ми чекаємо вас!
«Медитатор», або Як там його звуть?Для чого?