Щоб з честю зустріти переможців армії Наполеона, була побудована ця тріумфальна арка. Спочатку, матеріалом споруди було дерево, але ворота швидко занепали і в 1826 р їх вирішили замінити кам'яними. Над проектом нових Тріумфальних воріт два роки трудився такий талановитий архітектор, як О.І. Бове.
17 серпня 1829 р урочисто заклали «перший камінь» нових воріт. Більше століття простояв цей унікальний пам'ятник-арка поки, в 1936р., Не був розібраний на реконструкцію. Скульптурна облицювання зберігалася в музеї архітектури імені А. В. Щусєва цілих 32 роки.
Рішення про перенесення ансамблю тріумфальних воріт на нове місце було прийнято в 1966 р Далося це непросто. Необхідно було так вписати монумент в міський пейзаж, щоб серед висоток не загубилося все розкішне його оздоблення. І ось, 6 листопада 1968 на Площі перемоги Кутузовського проспекту недалеко від Поклонній гори з'явилася оновлена Тріумфальна арка. Вона, як не можна краще, вписалася в єдиний меморіальний комплекс поряд з музеєм-панорамою «Бородінська битва», «Кутузовський хатою» і іншими довколишніми пам'ятками.
Тріумфальна площа, щоб уникнути плутанини, вирішили перейменувати. Тепер вона нам відома як площа Старих Тріумфальних воріт.
- арка
- Площа Старих Тріумфальних воріт