Методи нанесення малюнків на постільну білизну

  1. Технології нанесення зображень
  2. Типи застосовуваних барвників

Постільна білизна зазвичай приховано від сторонніх очей

Постільна білизна зазвичай приховано від сторонніх очей. З його допомогою ви можете надати унікальності своєї спальні, ідеально доповнивши інтер'єр, даруючи гармонію собі і своїм близьким. Воно повинно радувати око і бути досить якісним, щоб ви не відчували неприємних відчуттів під час сну.

Якість постільної білизни залежить від двох чинників: матеріалу і барвника. Найбільш оптимальними видами вважаються натуральні тканини, такі як бавовна, сатин і шовк. Вони мають приємну текстуру і досить міцні, тому можуть прослужити вам чимало часу.

Технології нанесення зображень

Малюнки на тканині користуються популярністю починаючи з давніх часів історії людства. У ті далекі часи їх робили виключно вручну, із застосуванням методу штампування чи трафарету. Такі зображення можна знайти на тканинах з Китаю . Ручний розпис і сьогодні цінується набагато вище, ніж зображення, зроблені бездушною машиною.

Існує кілька методів нанесення зображень на постільну білизну:

  • ручний, де вся праця лягає на плечі художника;
  • машинний, де зображення наноситься за допомогою спеціального принтера;
  • комбінований, де використовуються обидва попередніх методу.

Зображення на тканини може бути повністю намальовано вручну. Спочатку художник створює ескіз на папері, який переносить на матеріал, використовуючи спеціальні фарби. Безсумнівним плюсом подібного методу буде висока унікальність малюнка і престижна ручна робота, яка так цінується в світі. Головний мінус подібного білизни - його висока вартість, обумовлена ​​ручною працею і вельми довгим процесом, а також штучний тираж.

При створенні великого тиражу тканини з розписом використовується метод машинного нанесення. З його допомогою можна нанести малюнок на набагато більшу кількість матеріалу, витрачаючи істотно меншу кількість часу. Таким чином можна здешевити продукцію, яка стане доступна набагато більшій кількості людей. Залежно від використовуваної технології нанесення, машинна друк поділяється на:

  • трафаретний;
  • термотрансферну;
  • принтерну.

Трафаретний друк, також відома як шовкографія, є найбільш древньою технологією. Спочатку малюнок розбирається на кілька зображень, де присутній тільки один колір і переноситься на спеціальну плівку. Після чого елементи з плівок послідовно переносяться на тканину. Головним плюсом трафаретного друку є величезна стійкість фарб і можливість наносити малюнок на сумішеві тканини . Також можна використовувати фарби з особливими ефектами: блискітками, металік, флуоресцентного. Очевидним мінусом подібної технології є пряма залежність підсумкової ціни від кількості використовуваних кольорів в малюнку. Другий недолік полягає в тому, що при пошаровому нанесенні деякі елементи можуть зрушити, зробивши зображення недостатньо чітким.

Термотрансферная технологія є більш сучасним варіантом трафаретного. У ній на плівку або спеціальний папір перекладається безпосередньо весь малюнок, який в подальшому переноситься на тканину. Цей метод набагато дешевше і швидше свого попередника, завдяки чому отримав велике поширення в світі текстилю.

Технологія нанесення малюнка за допомогою принтера багато в чому схожа на звичайну печатку. Замість паперу використовується тканина, а також застосовуються спеціальні фарби. Такий метод дозволяє отримати найбільш точне, фотографічне зображення. Головний недолік полягає в неможливості заощадити при замовленні повноцінного тиражу, тому цей метод найчастіше застосовується для поштучних виробів. Також друк неможлива на синтетичних тканинах .

Типи застосовуваних барвників

Типи застосовуваних барвників

Чималу роль відіграє фарба, якою наноситься малюнок на тканину. Тип застосовуваної фарби залежить від матеріалу, на який вона буде наноситися, а також ефекту, якого потрібно досягти. Вони поділяються за типом сполучного на:

  • Сольветной. Створюються на основі розчинника і підходять для нанесення малюнка на синтетичні тканини. Головний недолік - запах фарби, який може зберігатися деякий час.
  • Водні. Підійдуть для синтетичних і щільних натуральних тканин . Вони дають легке акварельне зображення і відмінно виглядають на шовку.
  • Пластизольні. Вони легко наносяться на будь-який матеріал, здатні перекривати темні кольори, а також не роблять тканину жорсткою. Після застигання утворюють м'яку, приємну плівку, здатну витримати випробування часом і пранням.

Малюнок на постільній білизні повинен бути виконаний з якісних і відповідних матеріалів. В такому випадку він ще довго буде радувати вас своєю барвистістю і чіткістю контурів. Замовити такі тканини можна в інтернет-магазині «Barbatextile», який надає виключно якісний товар.