Мінімальні бали ЄДІ 2019 з усіх предметів

  1. Скільки потрібно набрати балів для отримання атестата
  2. Скільки потрібно набрати балів для вступу до ВНЗ
  3. Скільки балів потрібно набрати для вступу на бюджет

Єдиний державний іспит є дуже серйозним і відповідальним випробуванням для всіх випускників. Саме від його результатів безпосередньо залежить те, чи зможе абітурієнт претендувати на місце у ВНЗ.

Через те, що система ЗНО є відносно новою, умови її постійно змінюються. Одним з найбільш важливих питань є мінімальні бали.

Вони визначають, наскільки широкими знаннями повинен володіти школяр для отримання атестата і подальшого вступу до вищого навчального закладу.

Вступ до ВНЗ - це одна з найважливіших цілей підлітків. Тому більшість школярів починають готуватися до іспиту за довгий час. Підготовка включає в себе дуже серйозний процес повторення вже вивчених тем і вивчення нових.

Однак, крім цього потрібно стежити за змінами в умовах проведення ЄДІ і вимогам до абітурієнтів. Аналіз минулорічних іспитів дасть можливість не тільки зрозуміти, наскільки добре здати той чи інший предмет, але і визначитися зі спеціальністю і ВУЗом, куди буде реально вступити.

І один з найважливіших параметрів, які потрібно знати для успішного вступу, є мінімальні бали.

Скільки потрібно набрати балів для отримання атестата

ЄДІ є обов'язковим заходом незалежно від того, чи планує школяр надалі куди-небудь робити. Іспит потрібно здати хоча б для того, щоб отримати атестат. Міністерства освіти та науки не вимагає від учнів високих оцінок для отримання цього документа.

Достатньо лише здати два обов'язкових предмета ЄДІ - російська мова і базову математику. За російським потрібно набрати як мінімум 24 бали, з математики - 23.

З такими балами підліток офіційно отримає середню освіту. Однак, на більше розраховувати йому не варто - жоден ВНЗ не прийме документи з такими балами.

до змісту ↑

Скільки потрібно набрати балів для вступу до ВНЗ

Скільки потрібно набрати балів для вступу до ВНЗ

Ця категорія мінімальних балів вже дає право абітурієнту подавати документи до вищих навчальних закладів і брати участь в конкурсі за місце. Те, наскільки високим буде рейтинг учня, залежить від кількості його балів і конкуренції на обраною спеціальністю.

З року в рік ці цифри змінюються лише незначно, тому рівень необхідних знань учнів залишається приблизно однаковим.

Так, в 2018 році діють такі норми:

  • при здачі російської мови потрібно набрати як мінімум 36 балів;
  • при здачі базової або профільної математики - 27 балів;
  • при здачі фізики - 36 балів;
  • при здачі хімії - 36 балів;
  • при здачі суспільствознавства - 42 бали;
  • при здачі літератури - 32 бали;
  • при здачі історії - 29 балів;
  • при здачі іноземної мови мінімум балів складе 22;

при здачі російської мови потрібно набрати як мінімум 36 балів;   при здачі базової або профільної математики - 27 балів;   при здачі фізики - 36 балів;   при здачі хімії - 36 балів;   при здачі суспільствознавства - 42 бали;   при здачі літератури - 32 бали;   при здачі історії - 29 балів;   при здачі іноземної мови мінімум балів складе 22;

  • з географії потрібно набрати не менше 40 балів;
  • з біології - 36 балів;
  • з інформатики - 40 балів.

Набравши з обраних предметів потрібну кількість балів, школяр може сміливо подавати документи до ВНЗ на обрані спеціальності. Однак, це далеко не показник того, що надходження буде простим.

З мінімальними балами шанс вступити в хороший навчальний заклад або отримати місце на затребуваною спеціальності - дуже складне завдання. Через конкуренцію абітурієнт може просто не пройти конкурсний відбір за балами.

Також складно буде поступити на бюджет. Для цього доведеться подати документи в найменш рейтингові ВНЗ, при цьому вибравши спеціальності, які зараз не є престижними.

Тому необхідно порівнювати свої сили з амбіціями. Краще заздалегідь продумати кілька варіантів, включивши в список як хороший ВУЗ, так і запасний, куди буде простіше поступити.

до змісту ↑

Скільки балів потрібно набрати для вступу на бюджет

Скільки балів потрібно набрати для вступу на бюджет

Ситуація з надходженням на бюджет не така однозначна. По-перше, дуже багато у вступній кампанії кожного ВНЗ вирішує конкурс.

По-друге, кожен вищий навчальний заклад вказує мінімум балів, який потрібно набрати по кожному предмету для отримання бюджетного місця на тій чи іншій спеціальності.

Мінімальні бали визначаються спеціальністю - в кожній з них є свій профільний предмет, який під час вступу потрібно знати краще, ніж інші.

Тому рекомендується заздалегідь оцінити свої сильні сторони і рухатися в напрямку їх розвитку: такий шлях повинен бути найменш трудомістким.

Природно, що престижні навчальні заклади, які користуються великим попитом, вимагають від абітурієнтів дуже високих балів з ЄДІ. Для надходження в них на бюджет потрібно мати більше 80 балів з профільних дисциплін.

Для надходження в них на бюджет потрібно мати більше 80 балів з профільних дисциплін

Рособрнадзор рекомендує орієнтуватися на наступні цифри для надходження на бюджет.

  • За російській мові потрібно набрати в районі 45-70 балів, щоб претендувати на бюджет. Престижні ВНЗ підвищують цю планку і на деяких спеціальностях вимагають від 75.
  • Математика повинна бути здана як мінімум на 45-65 балів. Затребувані навчальні заклади розглядають учнів з показниками вище 65 балів.
  • Біологію потрібно здати на 45-75 балів. У рейтингових ВНЗ потрібно мати від 80 балів.
  • З суспільствознавства потрібно набрати від 45 до 70 балів. Рейтингові ВНЗ можуть вимагати результат від 75 балів.
  • Історію потрібно здати на результат від 45 до 75 балів. Столичні навчальні заклади розглянуть документи з показником від 75 балів.
  • З іноземних мов ВНЗ чекають результату в районі 55-80 балів. Понад 80 балів може бути мінімумом для престижних закладів.
  • Для фізики діють наступні норми: 45-65 для звичайного ВНЗ і від 65 - для престижного.
  • Хімію для бюджетного місця потрібно здати на 45-80 балів. Для рейтингового закладу потрібно заробити від 81 бали.

Щоосені ВНЗ публікують свої вимоги на наступний рік. Якщо ви готуєтеся до здачі ЄДІ, не забувайте відслідковувати останні новини і прийдешні зміни, щоб знати, до чого готуватися.

до змісту ↑

Відео-новину