Міністр взяв на себе сміливість

Олександр Авдєєв: "Головна національна ідея країни - це культура!"

Це досить несподівану заяву зробив на звітної, за підсумками року, що минає, прес-конференції міністр культури РФ Олександр Авдєєв. "Велика частина наміченого на 2010 рік вже виконана. Саме по культурі видно: Росія виходить з кризи "- з цих життєствердних заяв почав свій звіт міністр. І здивував. Правда, не тільки цим.

Правда, не тільки цим

фото: Кирило Іськольдський

Довідка МК Довідка "МК"

ЦИФРИ ВІД МІНІСТРА

• 38 мільйонів чоловік в РФ не мають можливості відвідувати музеї, театри.

• З 48 тисяч бібліотек РФ тільки 15% мають електронний архів.

• У РФ 92 000 пам'яток культури. Більшість з них в поганому стані.

На думку Авдєєва, інтерес до культури не знизився. Це видно по одному з наймасштабніших проектів року "Росія - Франція". Вперше в історії культурних відносин країн російська сторона самостійно виявляла бажання, які саме цікаві вистави, твори мистецтва Франції потрібно привезти в Росію.

Далі міністр виділив найпроблемніші точки в нашій культурі.

До сих пір держава не в змозі задовольнити інтерес усіх без винятку громадян країни до культури. "Зрозуміло, ситуація покращиться, коли телеканал" Культура "мовитиме у всіх без винятку містечках країни. Кожен громадянин зможе бачити першокласні концерти і спектаклі ", - обнадіяв Авдєєв.

Всього в Росії 450 театрів. За словами міністра, це дуже мало. Але все може виправити гастрольна діяльність. У році, що минає всі рекорди в цій сфері побили маестро Співаков та Гергієв. "Їх кілометраж гастрольних переїздів не піддається обчисленню", - прокоментував міністр культури РФ.

Намітилася загроза збереження мистецької освіти. У деяких художніх навчальних закладах в минулому році конкурс на місце становив до 250 чоловік.

- І це не дивлячись на те що майбутні студенти розуміють: з цією освітою вони не зможуть стати ні олігархами, ні просто заможними людьми, - здивувався Авдєєв.

Міністр висловив упевненість, що врятувати художню освіту можуть екстрені заходи. По-перше, рівняння в статусі викладача школи мистецтв з викладачем звичайної школи. По-друге, збереження спеціалізованих шкіл, як Центральна музична школа і як балетні училища. "Саме завдяки їм ми маємо краще художню освіту в світі", - запевнив Авдєєв.

Крім того, виявляється, в країні немає аспірантури в художніх вузах. І необхідно і цю проблему вирішувати негайно.

Оксана Химич

Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №25532 від 23 грудня 2010