Місячник ВМР 2013


Газета "Поговоримо"

Зустріч з Авганцамі

конкурс віршів

бойовий листок

Бойовий листок 7-9кл.

Бойовий листок 1кл.

Бойовий листок 2кл.

Бойовий листок 5кл.

Бойовий листок 7кл.

Бойовий листок 9кл.


відкриття месечніка
23 січня в 13.00 відбулося урочисте відкриття традиційного місячника військово-патріотичної роботи. У залі ДК зібралася вся шкільна республіка. Особливу урочистість відкриття надали почесні гості: члени Російського Союзу ветеранів Афганістану Стрельников Геннадій Григорович, Соловйов Володимир Миколайович, голова Красноармійського сільського поселення Мартиненко Володимир Миколайович фахівець РУО Вишинська Л.Г, завідуюча Должанська відділом районного музею Гречина А.А.
І виступ гостей, і вірші хлопців були присвячені доблесті, подвигу, слави російських воїнів в усі часи.
Вірші поетів війни, в тому числі і кубанських, пісні, кадри фото- і -відеохронікі проникали в душу і серце.
Відкриття було дуже насиченим: зустріч гостей, перегляд документального фільму про звільнення Краснодарського краю (для 5-11 класів), спортивні змагання для другокласників «ловчих, вище, швидше», для третіх класів - інтелектуальна гра «Служити - не тужити!», « Зірковий час »для четвертокласників.
Хлопці! Нехай наше навчання, всі наші добрі справи і вчинки будуть гідні великої життя і подвигу наших батьків, дідів і прадідів, що заповіли нам найголовніше - ЖИТТЯ. Старт місячника дан, і наш шлях по дорогах доблесної слави захисників Вітчизни тільки починається!

М'язи МІЦНІ ПОТРІБНІ, РУКИ СИЛЬНІ ВАЖЛИВІ!
24 январяв 13.00 в спортивному комплексі відбувся традиційний спортивне свято для хлопчиків 1-4 класів з перетягування каната «Богатирська сила».
Підсумки змагань:
1 місце у віковій групі 2003-2004 р.н. зайняла команда 1 класу в складі -Саша Чистяков, Ярослав Журавльов, Сергій Савоськин, Денис Рупель.
1 місце у віковій групі 2001-2002 р.н. зайняла команда 4 класу в складі Микита Мукомел, Влад Конишев, Денис Михайлов, Віталій Семенов.
МОЛОДЦІ!

Пісні воєнних років про подвиг солдатів
25 січня в нашому 7 класі в рамках тематичного тижня «Подвиг солдата в поезії, музиці, живопису» пройшов класна година під назвою «Пісні війни про подвиг солдата». Провідні (Бандурко Лена і Новикова Надя) розповіли про багатьох піснях, які допомагали в роки Великої Вітчизняної війни вистояти, вели за собою в бій, в атаку, піднімали настрій російському солдату в години затишшя, в короткі хвилини відпочинку в окопах і землянках. Ці пісні через роки і десятиліття продовжують жити в народній пам'яті, їх співають і будуть співати пройшли війну ветерани, їхні онуки та правнуки, які знають війну за спогадами, книг, фільмів і пісень, які і є наша спільна пам'ять. Розповіді про пісні супроводжувалися їх виконанням.
Вийшло справжнє свято військової пісні, на якому гостями були тата, які виконали свій обов'язок перед Батьківщиною, відслуживши в армії. Борисенко Сергій Володимирович і Корольов Віктор Борисович розповіли нам про свою службу, про те, як їм теж допомагала пісня, коли і з якого приводу їх співали однополчани, а Сергій Володимирович навіть наспівав свою улюблену маршову пісню. Було дуже цікаво.

Здорове покоління-міцна армія!
25 січня в рамках місячника військово-патріотичної роботи відбулися спортивні змагання серед других класів: Воєнізовані естафети «Здорове покоління-міцна армія!». У змаганнях брали участь команда 2-А класу «Гепарди» і 2-Б класу «Снайпери». В результаті запеклої боротьби перемогли «Гепарди»

зустріч поколінь
27 січня спільно з учнями 6 класу пройшов захід під назвою «Зустріч поколінь». Дівчатка 7-го класу серйозно поставилися до підготовки цього заходу, тому пройшло воно дуже цікаво. Розмова йшла про зв'язок поколінь, про юнаків і дівчат, які пішли в спеку Вітчизняної +1812, 1941, афганської та чеченської воєн. Бандурко Лена, Новикова Надя, Казанська Катя, Власова Анжела, Дашдемірова Ліана, Миронович Оксана і Моїсеєва Олена розповідали вірші, а в кінці заходу, після того, як наш гість, Федосєєв Олексій Миколайович, розповів про себе, дівчатка запалили свічки і вшанували всіх убієнних в війнах хвилиною мовчання.
Олексій Миколайович - військовий льотчик 1 класу, учасник бойових дій в Афганістані, кавалер ордена Червоної Зірки, нині член клубу інтернаціоналістів «Бойове Братство» в місті Єйську. Олексій Миколайович розповів про те, яка страшна це була війна, як ненавиділо місцеве населення наших солдат і як жорстоко розправлялися афганці з нашими солдатами, які потрапляли до них у полон. Офіційно ця війна мала назву «виконанням інтернаціонального обов'язку». Багато хто не повернулися додому, але вони свій обов'язок виконали з честю. І ще про те, як боляче йому, уцілілому ветерану «Афгану», зараз читати і чути, що ця війна була політичною помилкою. Але ж ця помилка тривала 10 страшних років. Через горнило Афганської війни пройшли понад півмільйона солдатів, сержантів, офіцерів, багато з них не повернулися додому.

Поети Кубані про Велику Вітчизняну війну
27 січня для учнів 8-11 класів відбулася година спілкування «Поети Кубані про Велику Вітчизняну війну».
Минуло майже 67 років з дня закінчення Великої Вітчизняної війни. Але час не владний забути ті страшні суворі воєнні роки. Є пам'ять, якій не буде кінця.
Година спілкування був присвячений поетам Кубані, які в своїй творчості відбили події Великої Вітчизняної війни, самі були очевидцями і учасниками війни, а також спогадами почесного гостя, члена правління Російського союзу ветеранів Афганістану Стрельникова Геннадія Григоровича.
Захисник Вітчизни, воїн, ПОЕТ, це слово ми вимовляємо з великої літери, бо це людина, яка пройшла війну-одну з найстрашніших сучасних війн - Афганістан - і зберіг у своїй душі ДОБРО, Красу, Правду, а без них не може бути справжнього поета. Він читав свої вірші, він говорив з нами про що: розповідав, яким має бути ставлення справжнього чоловіка до жінки, до матері, про вибір шляху, який кожен з нас робить у своєму житті, про війну і мир.
Ми вдячні Геннадію Григоровичу за цей дивовижний час спілкування з нами, з історією, з поезією. Ми подарували ветерану-афганцю від нас на пам'ять фотоальбом, нашу вдячність і повагу, а Геннадій Григорович підніс нам свої вірші з автографом.
І, звичайно, ми всі сфотографувалися на пам'ять про цю теплу зустріч.

Ми шануємо і пам'ятаємо
28 січня в 3 «А» і в 3 «Б» класах був проведений урок-презентація «Ми шануємо і пам'ятаємо». Переглядаючи цю презентацію, ми згадали про героїв-земляків нашого селища Комсомолець і вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Хлопці з 3 «А» класу розповіли нам про пам'ятні дати лютого: 5 лютого 23 лютого. А дівчатка розповіли нам про історію свята «Дня Захисника Вітчизни»

Історія бойових дій на Кубані
30 січня в місті Єйську на базі музею бойової слави ЦПП і ПЛС МА ВМФ в нашому класі проходив Урок мужності «Історія бойових дій на Кубані». Спочатку в великому залі для глядачів ми подивилися документальний фільм про морської авіації, а потім нас повели по залах музею.
Екскурсія нам дуже сподобалася, тому що цікаво було розказано історію відкриття льотного військового училища в м Єйську, історія про перше і наступних, більш вдосконалених літальних аеропланах, літаках часів війни та сучасних реактивних літаках. Нам були представлені макети різних літаків, показані мундири льотного і космічного складів. Екскурсовод розповів нам про льотчиків - героях, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, захищаючи нашу країну і, звичайно ж, місто Єйськ, від фашистських загарбників.
Виявляється, в нашій країні є авіаносці, які представляють собою справжній аеродром, тільки в зменшеному вигляді. В одному із залів музею на всіх стінах і під склом вітрин знаходяться портрети більше двохсот льотчиків - героїв, які закінчили наше льотне училище і прославили його. Серед них і льотчик Ляпидевский, який отримав звання Героя Радянського Союзу за порятунок наукової експедиції на півночі нашої країни.
Як здорово, що у нас в Єйську є такий чудовий музей, що нам пощастило в ньому побувати і дізнатися багато цікавого про історію бойових дій на Кубані, про історію льотного складу, космонавтики та морської авіації!

Про День Захисника Вітчизни
28 січня учні 4 класу на класній годині з'ясували, що вони вже знають про майбутнє свято «День Захисника Вітчизни». Дізналися про те, які збройні сили є в нашій країні. І показали свою завзятість і кмітливість у створенні предметів необхідних у нашій Армії.

Богатирська сила
Ми, учні 1 класу, найменші в школі, але теж беремо активну участь в заходах, присвячених місячнику військово-патріотичної роботи «Кубань-край ратної і військової слави».
В рамках даного місячника пройшло спортивний захід «Богатирська сила», в якому учні 1-4 класів змагалися в богатирську силу.
У віковій групі 1-2 класів наші хлопці-першокласники команди «Ураган» зайняли I місце, а команда «Силачі» - III місце. Ось Вам і малюки-богатирі !!!