Міщук ВАЛЕРІЙ І ВАДИМ

Валерій і Вадим Мищуки

Валерій і Вадим Мищуки.

Міщук ВАЛЕРІЙ І ВАДИМ (Валерій - р. 10 березня 1951 Рига; Вадим - р. 5 липня 1956, Рига), російські автори і виконавці власних пісень.

Закінчили Ризький політехнічний інститут. Вадим за фахом - інженер-електрик, Валерій - економіст. Професійної музичної освіти не отримали (Вадим займався кілька років в музичній школі), але опанували рідкісним майстерністю гри на гітарі (особливо володіє абсолютним слухом Вадим) і вокальною технікою, використавши природні дані.

В середині 1970-х рр. любителі авторської пісні вперше познайомилися з ризьким ансамблем «Доміно», творчим ядром якого були початківці тоді автори Валерій Міщук та Вадим Міщук (пізніше їх стали називати Мищуки). Вони відразу ж здивували слухачів своїм неповторними мелодіями, неабиякою музикальністю, проникливим виконанням. Справжній дебют ансамблю відбувся на фестивалі авторської пісні ім. В. Грушина в 1976. Надалі квінтет «Доміно» неодноразово ставав переможцем і лауреатом фестивалів в Мінську, Ленінграді, Кишиневі, Чебоксарах, Москві та ін. Містах, завоював свою аудиторію слухачів і отримав підтримку визнаних авторитетів жанру. Але в 1989 брати Міщук почали виступати дуетом, залишивши свої колишні професії. У тому ж році перебралися до Москви, де стали займатися піснею професійно. З цього часу дует активно гастролює по Росії, а також у багатьох міст ближнього і далекого зарубіжжя. Крім концертної діяльності, Мищуки створили досить велику для бардів колекцію студійних альбомів. У 1987 вийшов їх перший вініловий диск «Блудний син», друга платівка «Муха - агент-2100» стала результатом спільної творчості з популярним автором Леонідом Сергєєвим, з яким спільна робота продовжилася. Останній вініловий альбом «Коли-небудь» вийшов в 1993. Потім вони щорічно випускали компакт-альбоми. З 1998 беруть участь в проекті «Пісні нашого століття»

Літературна основа творчості братів Міщук дуже різноманітна. До репертуару включені пісні на вірші різних поетів: Д. Самойлова, Ю. Левітанського, Б. Чичибабіна, А. Межирова, І. Іртеньєва, Д. Сухарева, Б. Кенжеева і ін. Багато їх пісні написані на повні лукавства, тонкого гумору вірші Леоніда Сергєєва . Крім того, в репертуарі Міщук є пісні, написані на слова одного з братів - Валерія.

Але не менш приваблива і музична сторона їхньої творчості, яка багато в чому визначили їх несхожість на інших майстрів жанру. Для Міщук авторська пісня - не тільки спосіб виконання поетичних творів, мелодія, повна різноманітних відтінків, настільки ж важлива, як і поезія. Дует постійно експериментує в різних музичних напрямках, намагаючись найбільш повно використовувати можливості традиційного для жанру музичного інструменту - акустичної гітари, а також включає оригінальні оркестрові аранжування в свої студійні записи.

Дискографія:

На московському вітрі (1994)
Я повернувся додому (1995)
Пісні під мухою (1996) (розширена редакція вінілової версії «Муха-агент-2100»)
Добровільна в'язниця (1997)
Портвейн-блюз (1998)
Геліграмус Пульхер (1999) (сольний альбом Валерія Міщука);
Немає слів (1999) (інструментальний альбом);
Найкращі пісні. 1977 - 1990 рр. (2000)
Пісні нашого кола (2000)